[PL] Aerograf i jego przydatność

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by przemo »

Hej, udało mi się połamać dyszę od aerografu...
Dokładnie chodzi o aerograf STAR, dysza 0,2

Czy wie ktoś gdzie mogę dokupić sama dyszę? Znalałem wiele dysz, tyle że dedykowane do innych marek aerografów. Wyglądają na oko tak samo. Czy dysze są na tyle uniwersalne że mogę kupić innej marki? Czy muszę szukać dedykowanej STAR? Ktoś ma jakies doświadczenie?
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by mahon »

ja bym kupował od producenta/dystrybutora. może iglice są w miarę wymienne (nie sprawdzałem) ale dysze są raczej dedykowane...

jak to zrobiłeś?
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by przemo »

Eh... sam nie wiem jak ja to zrobiłem...

Leciutko chciałem odkręcić dyszę tym mini kluczykiem z zestawu. I odkręciłem ją... tyle, że połowa gwintu dyszy urwała się i została w środku... Nigdy nie przykręcałem mocno dyczy żeby nie zniszczyć gwintu, więc nie wiem czemu tak sie stało :doh: Może od jakiegoś brudu.

I tak się cieszę, że urwany kawałek gwintu dyszy udało mi się jakoś wykręcić. Gdyby tam został to by było nieciekawie. A chciałem pomalować jajca na święta...

No nic, może ktoś jeszcze wie coś więcej o zamiennych dyszach?
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by mahon »

przemo wrote:A chciałem pomalować jajca na święta...
Przed świętami byłem w kwiaciarni. Przede mną starszy pan pytał panią kwiaciarkę czy ma "te naklejki na jajka". Ona na to, że nie ma już naklejek, ale ma barwniki. Pan odparł, że barwnik go nie interesuje "bo się potem ciężko zmywa" :curtain:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by Rentall »

to teraz pytanie czy chciał malować jajka, czy jajca :P
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by lisius »

:( heh Ja tak samo sobie z pół roku temu skręciłem dyszę :P ja myślę że to banalne zmęczenie materiału... teraz nawet nie korzystam z kluczyka wszystko dokręcam paluchami w pseudo iwacie:) z kolei w paashe mam o tyle fajnie że dysza nie przykręca się a jest dociskana przez pierwszą połówkę nakrętki w obudowę aero (model VSR 90). ja myślę że uderzaj do dystrybutorów aero. Powodzenia w naprawie :roll:
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
dany

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by dany »

Analizując fora internetowe, zauważyłem, że ukręcenie dyszy jest bardzo częstym problemem, szczególnie jeśli ma się do czynienia z piwatami, w których chińczycy tną koszty głównie na jakości materiałów. Ja swoją dyszę ukrećiłem tak niefortunnie, że ciężko było wyciagnąć gwint, który został w środku. Na całe szczęscie ebay przychodzi z pomocą i u chińczyków dysze różnych wiekości (od 0,15 do 0,4) można kupić już od 8 zł z przesyłką (sam nie wiem jak oni to robią), cena z iglicą to jakieś 30zł. Dyszę podobno pasują do 99% piwat (nie miałem żadnego problemu ze swoją), nie wiem jak z innymi markami (iwaty, H&S itd.), ale w takim wypadku lepiej zainwestować te 50zł na oryginalne części.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by przemo »

Znalazłem jedną taką tanią dyszę:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Airbrush- ... 20bffb4509

o tym mówiłeś? Czy może jakaś inna? Dystrybutor w Polsce chciał ode mnie 50zł...

Poza tym powiedział, że powinno się wymieniać dyszę razem z iglicą. Ale nie wiem na ile to prawda a na ile wyciąganie pieniędzy?
dany

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by dany »

ja kupiłem właśnie taką i jest z nią absolutnie wszystko ok, co do iglicy to raczej wyciąganie kasy, ale dobrze mieć zapasową bo to też jest element podatny na uszkodzenia (lekkie zgięcie i po sprawie). A i spodziewaj się przsyłki idącej nawet do 25 dni, bo jest darmowa z Hong-Kongu i jakiś biedny chińczyk musi najpierw do Polski dobiec ;)
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Aerograf i jego przydatność

Post by ARBAL »

Wrzuciłem krótką recenzję kompresora AS-179 "Aeolian Knight"
http://coloureddust.blogspot.com/2012/0 ... s-179.html
zapraszam do lektury.
Image
Post Reply