[PL] Malowanie błękitu

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

[PL] Malowanie błękitu

Post by Gildor »

Cześć.
Taki tam prosty tutek. Nie jest idealny ale z założenia miał pomagać początkującym w ogarnianiu warstwowania.
Macie jakieś pomysły jak na przyszłość mógłbym polepszyć swoje wypociny? Miałem w planach dokręcać sekwencje aparatem i wrzucać filmiki ale ostatecznie nie wyszło. Może kiedyś. Także proszę o komentarz na temat tego co jest.

1.Zaczynamy od nałożenia na spodkładowaną wcześniej figurkę warstwę enchanted blue.
ImageClick to see full-sized image
2.Średnio kryło więc postanowiłem enchanted blue przyciemnić odrobiną czerni i powtórzyć krok pierwszy skupiając się na wgłębieniach.
ImageClick to see full-sized image
3. Krok trzeci polega na dość ostrym cieniowaniu. Zmieszałem enchanted blue z czernią w stosunku około 1:1. Nałożyłem na widoczne elementy (wgłębienia). Można to od razu robić dość płynnie "zgarniając" ciemną farbkę po ściankach wyżej. Musi być ona jednak rozwodniona i nie wolno z tym przesadzić. Ciężko to wytłumaczyć słowami, miałem właśnie na ten temat nagrać filmik ale nie wyszło :/
ImageClick to see full-sized image
4. Do wcześniej uzyskanej mieszanki dodałem enchanted blue. Ciężko mi powiedzieć ile, musi być dość dobrze widoczna różnica między kolorami. Ten etap jest poświęcony poprawianiu naszego cieniowania, kładziemy więc uzyskaną mieszankę nie w nagłębiejsze szczeliny lecz nieco wyżej :)
ImageClick to see full-sized image
5. Używając już czystego enchanted blue zrobiłem to co wyżej (na jeszcze wyższych partiach naszego wgłębienia aż po sam szczyt)
ImageClick to see full-sized image
6. Zaczynamy rozjaśniać. Ja zawsze używam bieli, tak więc enchanted blue zmieszałem właśnie z tym kolorem w stosunku 1(biel):3(niebieski). Postanowiłem rozjaśniać górę i kaptur i właśnie tam wylądowały pierwsze warstwy.
ImageClick to see full-sized image
7. Więcej bieli i robimy to co wyżej. Jedna mała zmiana, spójrzcie uważnie na płaszcz. Na całej powierzchni zrobiłem jasną kreskę- fundament pod kolejne warstwy :)
ImageClick to see full-sized image
8. Jak wyżej.
ImageClick to see full-sized image
9. Jak wyżej + ciemne kreski (enchanted+czerń 50:50) w miejscu załamania płaszcza, w wgłebieniu.
ImageClick to see full-sized image
10. Wzmocniłem ciemne kreski i trochę wygładziłem błękit czystym, mocno rozwodnionym enchanted blue. Użyłem techniki glaze (jak nie wiesz co to jest lub nie umiesz-pomiń).
ImageClick to see full-sized image
11. Wzmocniłem rozjasnienia i kreski (dobrze to widać na końcu płaszcza i z lewej strony w zagłębieniu)
ImageClick to see full-sized image
12. Wzmocniłem ostateczne rozjasnienia.
ImageClick to see full-sized image
Image
Post Reply