[PL] gladkosc malowania ...

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by Marta »

Mike wrote: O, to ja nawet glazować nie umiem, cholera.
Nie przejmuj się, ja tez:D
Ale wydaje mi się, że nie technika się liczy (szczególnie jej nazwa), a efekt końcowy.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
adrenalbooster

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by adrenalbooster »

Marta, mówisz o tym 2xdvd z massive voodoo tak?
udało mi się go zdobyć jakiś czas temu, ale dopiero dzisiaj go przeglądałem. myślałem, że jak biorę mało farby, to jest mało.. ale nie. u mnie na pędzlu w porównaniu do jego pędzla to powódź jest. fajnie to 'przepychanie' pigmentu pokazał tam na tym figsie z kraken edycji (alchemy?).
już się cieszę, że trafiłem na to forum, przy Was w jeden dzień więcej się dowiedziałem niż przez ostatnie dwa - trzy miesiące.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by mahon »

to teraz opowiadaj ludziom, że nie jesteśmy tacy straszni jak niektórzy próbują to przedstawiać :lol:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by Marta »

adrenalbooster wrote:Marta, mówisz o tym 2xdvd z massive voodoo tak?
udało mi się go zdobyć jakiś czas temu, ale dopiero dzisiaj go przeglądałem. myślałem, że jak biorę mało farby, to jest mało.. ale nie. u mnie na pędzlu w porównaniu do jego pędzla to powódź jest. fajnie to 'przepychanie' pigmentu pokazał tam na tym figsie z kraken edycji (alchemy?).

Mowie o tutasach z Miniature Mentor.
Ten o podstawach malowania (jeden z pierwszych) i chyba o malowaniu demona JMD.
Materialow MV nie widzialam.
adrenalbooster wrote:już się cieszę, że trafiłem na to forum, przy Was w jeden dzień więcej się dowiedziałem niż przez ostatnie dwa - trzy miesiące.
I na forum i w artykulach mozna mase ciekawostek znalezc i porzadny kawal wiedzy:)
Poprzegldaj dokladnie tematy w roznych dzialach, napewno znajdziesz jescze mase przydatnych rzeczy.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
adrenalbooster

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by adrenalbooster »

<offtop>już od kilku dni przeglądam:) tylko póki co musiałem wstrzymać czytanie wszystkiego i myślenie 'jak tu moją armię zrobić', bo zostało mi 7 dni do oddania pracy mag. a program jeszcze nie gotowy.</offtop>
macie jakiś patent 'jak ma być rozwodniona farba'? póki co mam albo za gęstą, albo przesadzę z wodą.. czy to po prostu doświadczenie, doświadczenie i doświadczenie?
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by Marta »

adrenalbooster wrote: doświadczenie, doświadczenie i doświadczenie
plus to jaka technika malujesz i jaki efekt chcesz uzyskac (czyli wiecej doswiadczenia i eksperymentow:P).
Ogolnie najczesciej chyba uzywa sie terminu: konsystencja mleka .... cokolwiek by to nie znaczylo;p

Jak ogladasz tutki doswiadczonych malarzy, to zazwyczaj mowia oni jak duzo rozwadniaja farbe i jaka technike stosuja najczesciej. A nawet jak nie mowia (vide Natalya) to sporo mozna wywnioskowac patrzac po prostu na ekran.

Jak masz mozliwosc spotkac sie z kims bardziej doswiadczonym na wspolne malowanie to napewno da Ci to mega duzo:)

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] gladkosc malowania ...

Post by Nameless »

adrenalbooster wrote:macie jakiś patent 'jak ma być rozwodniona farba'? póki co mam albo za gęstą, albo przesadzę z wodą.. czy to po prostu doświadczenie, doświadczenie i doświadczenie?
maluj, maluj, maluj... sam sie zorientujesz jaka konsystencja jest odpowiednia i do czego :)
inna do bazowego koloru, inna do glazingu, inna do krawedziowania...
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply