[PL] Warsztat Przema

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

[PL] Warsztat Przema

Post by przemo »

To ja tez se watrsztacik założe i będe co jakiś czas wrzucał tu jakieś fotoski.

Na pierwszy odstrzał idzie Space Marines. Przypomina wam coś? Malowałem go patrząć na prace D_C którą znalazłem w galerii. Chciałem jak najlepiej odwzorować jego sposób malowania. Niestey nie do końca się udało. Była to fajowa zabawa i pierwszy raz malowałem odpryski na pancerzu. Powiedzcie prosze co w nich poprawić?

ImageClick to see full-sized image

=>A tutaj powiększona fotka<=
Eliash

Post by Eliash »

pierwsze co rzulio mi sie w oczy, to brakuje rozjaśnien na niektorych elementach, a glowie przydałoby sie troche cieni, tzn wygląda jakby byla tylko mażnięta białą farbą, kilka odprysków i swiecące oczy.

co do odprysków, wyglądają prawie wszystkie tak samo, poziome, i są troszke za grube moim zdaniem.

podoba mi sie broń, moze przydaloby sie troche rozjaśnic krawędzie, ale wygląda dobrze:)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Co do głowy to może tak wyszło na zdjęciu ale z tyłu - przy plecaku ma ciemniejszy szary kolor a z przodu przechodzi w jasny biały. Ale rzeczywiście troche możnaby pocieniować jeszcze:)

A odpryski mi się coraz bardziej niepodobają:( rzeczywiście monotonne i grube.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

zawsze mozesz poprosic Kube o rade :razz: :wink:
mysle ze te odpryski wygladałyby fajnie gdyby bylo mniejsze - tzn duzo ale małych
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Eliash

Post by Eliash »

sproboj namalowac je odwrotnie, tzn, najpierw malujesz pewnie zbroje a potem, na zbroji malujesz odpryski, sproboj najpierw maznąc gdzieniegdzie, tym kolorem co są odpryski, a potem tym zielonym zakrywaj pomału te plamki, az uzyskasz odpowiedni kształt, grubośc i wielkość... troche zakrecilem, ale myśle ze wiesz o co chodzi:P poszukaj sobie jakichs zdjęć na necie odpryśnietej farby, zadrapań, one nie maja regularnego kształtu, a u Ciebie większosc ma podobną wielkosć i kszatlt :)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

Nakręciałeś:) ale ja podobnie malowałem:
1.Cała broja
2. Dziury - te brązowate plamki
3. rozjaśnienia - te białe kreski:)
DEMON_COLOR

Post by DEMON_COLOR »

hehe :)

całkiem ładnie :) ALe ja bym się też właśnie przyczepił wielkości obić i hełmu ;) Teraz jak z perspektywy czsu patrze na swój "obity model" zauważam ,że obicia które zrobiłęm są miejscami cbyt duże =// i to psuje cały urok. Trzeba naprawde małe dziureczki robić a białe linie rozświetlające krawędz jeszcze mniejsze =DD CO do hełmu - za białlłłyyyyy ;D za czys to wygląda z przodu na tle tych wszystkich dewastacji :D Biel nie może być taka czysta - tylko w najjaśniejszym miejscu powinno być jej dużo. Musisz ją złamać różnymi kolorami. Ja łąmałem brązem, pomarańczem i szarościami. Tobie też bym radził :) Bardzo za to podoba mi się bolter - moim zdaniem nie ma co poproawić ;)

generalnie całkiem udany model 8)

pzdr

DEMONEK
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Post by przemo »

A jeszcze jakaś pomoc co do tych obić? krawędzie zadrapań rozjaśniać czystą bielą czy w tym wypadku bardzo jasną zielenią? I moze jest jakiś trikas żeby udało sie ładnie pomalować takie małe linie? Bo mi to wyszło nie najlepiej...
DEMON_COLOR

Post by DEMON_COLOR »

hhmmm...spróbój na odwrót :) Najpierw biały a potem czarnym przykrywaj zostawiając ledwie widoczną białą linie :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

hehehe - model od razu narzuca skojarzenie ze stylem Kuby :) i zobacz - nikt się nie obraził o naśladowanie tego stylu :lol:

faktycznie obicia są troszkę zbyt narzucające się, może też przydałoby się bardziej rozjaśnić pancerz tam gdzie by się mogło mocniej koncentrować/odbijać światło - modele Kuby są dość mocno rozjaśniane...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply