[PL] Siedziba Flameona ;)

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Masz bardzo miękki styl, Flameon.

Wygląda to wszystko gładko i delikatnie, ale jednak brakuje mi tutaj końcowych, ostrych momentów, które by wwierciły się w oczy. Serio, no jeszcze takie końcowe rozjaśnienia i wszystko "ach och!", a tak to tylko "ach" ;)

Twarz Azraela jest fantastyczna, bardzo taka "męska", a nie lalusiowata. Bardzo wojskowo wygląda i nadaje wiele charakteru. NMM tym razem (mimo że uważam Cię za speca od tej techniki), to jednak ciut za żółty/bursztynowy, miodowy wręcz. A widziałbym znów ostatnie krawędzie mocniejsze.

To samo tyczy się płaszczy i podstawek. Zwłaszcza podstawek, które same z siebie mają bardzo podobne malowanie do płaszczy... Płaszcz pomocnika mógłby mieć mocniejsze cienie miejscami, zwłaszcza przy kapturze i przy ramionach - tam, gdzie najwięcej materiału się nawartswiło :)

Litery na sztandarze też mogłyby być lepiej wyeksponowane. Ogień na sztandarze jest źle namalowany, płomienie najciemniejsze są na górze, a nie na dole :) Skrzydła anioła mają ten sam kolor (prawie), jaki ma ostrze miecza.

Na ostatnim ujęciu gryzie mi się oświetlenie - na płaszczu masz takie jakby na wprost patrzącego )kolano), za to zielony but jest oświetlony od boku, a nie na czubku/górze... Zupełnie nie gra to ze sobą. U pomocnika jest lepiej z tym fragmentem.

No i brakuje mi fotki modeli od tyłu.

Poza tym cacy!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

A z tyłu żadnych freehandów nie robiłem, ani niczego innego imponującego, to i nie wrzucałem zdjęć. Ale jak tak się upominacie to proszę:

ImageClick to see full-sized image

A w między czasie skończyłem dzisiaj Naamana. Stary to i brzydki model ale starałem się coś z niego wyciągnąć ;)

ImageClick to see full-sized image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

No i Azrael z tyłu też ładnie wygląda. Nieważne, czy z freehandami, czy bez - po prostu nie było wcześniej widać, jak wygląda model :)

A Naaman za to ma świetny płaszcz, bardzo ładny kamuflaż Ci wyszedł. Spodnie też niezłe. No i twarz znów taka surowa, nieogolona :mrgreen:

Dobry jest, no i sople wyszły wiarygodnie.

A symbol DA to kalka, czy sam malowałeś?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
gimiak
Posts: 181
Joined: 27 Jan 2010, o 21:41
Location: Opole
Contact:

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by gimiak »

Bardzo fajne malowanie kolego. Naamaan wyszedł bardzo ciekawie. Nie kojarzę w ogóle tego modelu, ale jak widać nawet staroć może się dobrze prezentować.
Kramik z różnościami Gimiaka... czyli mrocznyraj.pl.
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by sea.man »

Gratulacje, twoja figurka - pirata zostala wybrana wspolnie z figurka Reynava na najlepiej pomalowana prace w roku 2012 na Chest of Colors :clap:
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

O kurczę, dzięki :D
A ja właśnie chciałem wrzucić zdjęcia mojego nowego modelu, mam nadzieję, że pomimo starej rzeźby i tak się podoba ;)

Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by sea.man »

Model bardzo ladny i mimo przytlaczajacej liczby detali, sa one dobrze uwydatnione. Jedyne co mi nie pasuje to biala peleryna, przydlby sie jakis drobny wzorek na jej dole.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Gildor »

Jest ładny ale strasznie nudny. Jak dla mnie za dużo tutaj złota, niektóre elementy można by pomalować na czarno lub zielono w celu uniknięcia monotonności. Chociaż teraz ma swój klimat też.
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Nie miałem żadnego pomuysłu na wzorek. na tamtym modelu. A co do zieleni, to niestety balans bieli w aparacie oszalał :/
Dletego temu nowemu modelowi zdjęcia robiłem już w rawach i sam wszystko ustwiałem.
Jak widać jest to nowość do Tau, model wyjątkowo jest wykonany (mam na mysli odlew) bardzo porządnie, ciekawie, i w ogóle nie mam do niego żadnych zastrzeżeń poza głową. Między ramionami jest na nią miejsce, ale szyja jest zby szeroka, i trzeba ją przycinać żeby się zmieściła. No ale poza tym jest bardzo przyjemnie, w związku z tym kompletnie nie rozumiem po co GW produkuje Finecasty.

ImageClick to see full-sized image

Mam nadzieję, że się podoba ;)

Ps. jakby ktoś miał ochotę to może zawsze dać ocenkę na Cmonie:
http://www.coolminiornot.com/329889

Pozdrawiam
Flameon
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Ładnie, ładnie :)

Kolorystyka standardowa od GW, ale dobrze udało Ci się uchwycić wszystkie detale. Głowa mogłaby dostać nieco więcej światełka na najbardziej wystających momentach, ale niewiele.

Biały płaszcz ma zagłebienia niestaranne, takie smarowane jakby, poza tym przejścia są za ostre. Rozumiem, że miał być cały biały, ale psuje to ocenę całego modelu, bo reszta jest zrobiona bardziej gładko. Nieco lepiej jest po naramiennikiem od przodu. Za to o wiele lepiej poradziłeś sobie na tej tasiemce z runami, przywiązanej do broni, tam ładnie jest do bieli wyprowadzony kolor.

Nie pasują mi też czarne orkągłe emblematy Tau... Są tylko czarne. W ogóle przy czerni to brakuje mi konsekwencji w malowaniu, bo jego prawa uniesiona ręka ma rozjaśnienia na rękawie, a reszta czarnych elemntów jest słabiej rozjaśniona. Broń pomijam, bo to nie materiał i tam wystarczyłoby chociażby tylko mocniejsze krawędziowanie.

Najlepiej wyszedł Ci oczywiście ten złocisty kolor pancerza :) Całość prezentuje się bardzo ładnie.

P.S. A co do balansu bieli, to tutaj jest nieco za zółto, widać po tle i boku podstawki modelu :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply