[PL] Siedziba Flameona ;)

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Demi_morgana »

szacun 8)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Le6n
Posts: 774
Joined: 29 Jul 2008, o 14:10
Contact:

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Le6n »

That one is absolutelly fantastic, man! :clap: :clap: :clap:
...
Image
IN THE SHADOW OF DARK TOWER blog - reviews, tips & tricks, free models, photogallery
...
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Nie jeden but, tylko jedną nogę ma metalową, szkoda ,że tylnej części nie widać bo bardzo fajnie mi tam metal wyszedł, i ma tam siłowniki oraz inne ciekawe elementy ;)
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Pomalowałem ostatnio Eowinę, a oto i Ona:

Image

Image

Image


Mam nadzieję ,że się podoba ;)
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Maru »

no ładne .. co ja ci mam napisać ??
a wiem - tym razem nie naćkałeś modelu Freehandami - co się stało ??

- to jest ta Skala Lotrowska GW ?? to naprawdę nie źle - cos przerabiałeś czy model był od razu taki ostry i fajny??
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Flameon »

Tak, tak, to zwykły model GW do lotra. A ja go standardowo trochę wypolerowałem i to tyle, buble były naszczęście tylko na pochwie od miecza i malutkim kawałku płaszcza, poza tym wszystko spoko ;)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by przemo »

Naprawdę dobrze wyciągnąłes tak mały model! Bardzo dobrze się prezentuje, aż dziw że to GW, i to LOTR! przecież to takie maleństwo! Technika, dokładność, mocne wyciągnięcie wszystkich elementów, NMM to na pewno Twoje bardzo mocne strony :clap: Fajnie że nie ma freehandu - pokazałeś że i bez niego umiesz pomalować model :)

Napiszę może też co możnaby poprawić - zawsze coś się znajdzie :P Jeżeli chodzi o malowanie modelu to tylko kolorystyka pasków i ubranaka. Zlewają się i wg mnie wygląda to średnio. A reszta krytyki to dotyczy podstawki. Hełm (bardzo fajnie pomalowany) i tarcza leżą i dają po oczach, a w okół płasko pomalowana ziemia (pewnie pigmenty?). Zupełnie jedno do drugiego nie pasuje. Ten hełm i tarcza sa jakby z innej bajki. Model pomalowaleś z bardzo dużymi kontrastami i mocnym światłocieniem, a podstawka jest płaska. Chyba za dużo pigmentu, bo ziemia jest jak dla mnie aż za płaska.

Technicznie trzymasz kurczę klasę :clap:
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Slawol »

Tak, Płomyczek potrafi te pierdoły od Tolkiena malować :)

Tym razem opinię zacznę od krytyki fotek, które są żółte... I wszystko jest żółte...

1. NMM - bez komentarza, jesteś mistrzem. Bomba.
2. Twarz - ładna i deilkatna, taka kobieca i jasna, jak u Eowiny powinna być. Ale oczy ma za małe ;)
3. Skóry wyglądają mi tym razem, jak coś na pograniczu NMM... Kurczę, to pewnie przez technikę, ale dla mnie zbyt mało skórzane są te elementy... Może to wina odcienia, może czystości i gładkości malowania, nie wiem...
4. Włosy to jajecznica trochę, a przydałoby się je do takiego koloru ecru albo Bleached Bone miejscami wyciągnąć.
5. Nie podoba mi się zielsko na podstawce. Wiem, wiem, fantasy i w ogóle, ale tę kępki są za wielkie, wyglądają jak krzaki typu chaszcze... Za duże są. Tarcza mi nie pasuje na podstawce, mogłoby jej tam nie być, ale zmalowana ładnie.
6. Na płaszczu z tyłu przydałby sie jakiś złoty wzorek na dole.

I to tyle. Poza tym klasa!
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by KedzioR_vo »

Miło znów ujrzeć jakąś LotRówkę spod Twego pędzla ;)
Figurka oczywiście na najwyższym poziomie, do czego zdążyłeś juz przyzwyczaić :) Bardzo udana twarz, świetny, ziemisty płaszcz itp. Nie do końca przekonują mnie mocno wycieniowane, a płaskie elementy stroju, ale taki masz styl i to kwestia gustu - na pewno robi to wrażenie :)
Cudnym dodatkiem jest odbicie ziemi na mieczu.
Ewentualne uwagi to kwestia włosów - IMO jeszcze delikatne wyciągnięcia lub mocniejsze cienie miejscami by się przydały. I jeszcze co do miecza - na fotce Eowiny z tyłu widać, że pogiął się trochę (i mogłeś go wyszlifować na ostro) ;)


PozdRawiam
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Siedziba Flameona ;)

Post by Archelaos »

Super, bardzo mi się podoba!

Mała uwaga merytoryczna. Skąd na Polach Plennoru takie skały? ;)
Slawol wrote:6. Na płaszczu z tyłu przydałby sie jakiś złoty wzorek na dole.
Zdecydowanie nie. Eowina była przebrana za zwykłego żołnierza więc prosty strój jest jak najbardziej na miejscu.
Post Reply