[PL] warsztat czlowieka.morze

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

ahoj!!!

jak mnie tutaj dawno nie bylo...
ogolnie to teraz zajmuje sie swoim najwiekszym projektem - renowacja 80-letniego mieszkania w starej wroclawskiej kamienicy. zdjec raczej tutaj nie bede umieszczal, chociaz moglbym ku przestrodze :wink:

udalo mi sie zakonczyc mojego warbossa, niestety z efektu podstawki nie jestem zadowolony, jest jakas taka dziwna... chyba widac brak pomyslu na nia. ale prosze podzielcie sie swoimi spostrzezeniami co moznaby bylo w niej zmienic. malowanie jest chyba szczytem moich mozliwosci, ale pewnie znajdziecie miejsca warte polepszenia, np. skorzana bransoleta na prawej rece (tez brak pomyslu).

[rimg]http://img513.imageshack.us/img513/1992/warbosscv5.jpg[/rimg]

pozdrawiam,
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

oto kolejna moja figurka.
wybor padl na runesmith`a poniewaz ma duzo metalowych elementow, a chcialbym sie nauczyc poprawnie je malowac przy uzyciu metalikow (na nmm bedzie pora pozniej)

staralem sie zloto cieniowac brazowym wash`em i rozjasniac roznymi odcieniami (burnished gold, shinning gold, mithrill silver), ale na zdjeciach tego zupelnie nie widac.

co o niej myslicie?
co moglbym jeszcze poprawic i w jaki sposob? :-)

ImageClick to see full-sized image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

i dalej nie moge znalezc pomyslu na podstawke dla orka... :cry:
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Post by Gildor »

Siema!
Specjalista to ze mnie żaden, ale IMO figurka wydaję się być troszkę monotonna. Może to wina fotek. Ja bym domalował oczka jeszcze :wink: I podobają mi się metaliki.
Pozdrawiam!
Image
Marek
Posts: 533
Joined: 30 Jun 2008, o 15:56
Location: Lublin

Post by Marek »

Mi brakuje jakiegos kontrastowego koloru, bo w tym momencie wszystko sie zlewa w jedna plame (pomijajac jakosc zdjecia - straszna pixeloza). Po prostu nie kazdy element figurki musi byc zolto-brazowy. Np. czarna, ruda albo miedziana broda moglaby znacznie polepszyc ogolne wrazenie. Sam niedawno popelnilem podobny blad i w efekcie przemalowalem figurke; teraz jest lepiej :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Mi sie tez podobaja, a figurka nie jest jak dla mnie monotonna. Podoba mi sie spojna, jednolita i wiarygodna kolorystyka.

Malowanie jest staranne i czyste. Fotki wygladaja na troche przeostrzone - widac to zwlaszcza na rogach na pierwszym ujeciu, przez co troche meczy sie wzrok od patrzenia na fotke. Ale mimo to model wyglada dobrze, a wine moze ponosic aparat albo program.

Nie podobaja mi sie ciemne "cienie" wokol symbolu runicznego na tylnej czesci mlota.
A oczy by rzeczywiscie nie zaszkodzily... :roll:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

człowiek.morze - widzę, że preferujesz podstawki w stylu "Irkuck" :bonk:
Na krasnalu skałka ma na szczęście ciekawą fakturę.
Jak byś pomalował ją na żółto, to wyszła by wielka gąbka do zbiorowego szorowania
;)
Pewnie Mahoń ma rację z jakością 2. zdjęcia, ale przez to nie przyjrzałam się detalom ... za to całość na I rzut oka wyglądała schludnie. Mnie się nie podobają znaki na froncie skały - żaden krasnolud nie przyznał by się do tej roboty. Bardziej wygląda to jak robota ludzi pierwotnych :twisted:
Na Twoim miejscu napis wygładziłabym jakąś masą ... równe krawędzie itd. (najnaturalniej - nie ryzykując efektu plastusiowych literek - wyrównał byś to miliputem)

U orka skałka mnie niestety odstrasza :doh: szkoda bo malowanie jest fajne i na 100% zasłużyło na staranniejsze wykończenie :P każdy to z pewnością przyzna.
Fanie przejścia od światła do cienia, choć te smugi na portkach są dyskusyjne. Ale udało Ci się z jego skórą i tą czerwoną rozciągniętą na tarczy (ta jest chyba najlepsza) i kolczuga fajna. Choć jak sam zauważyłeś, miejscami (jak na skórzanych elem.) brakuje rozjaśnienia - wystarczyłoby rozjaśnić krawędzie paska i zaraz wyglądało by to fajniej.
No chyba, że to tylko moje zdanie :mrgreen:
-- Ańa

Image
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

hehe no co do podstawek to sie zgodze :P:P
a malowanie krasnala mi sie podoba i kolorystyka jest stonowana i figurka wyglada przyzwoicie :)
ork jest bardziej zywy kolorystycznie i ma bardziej miekkie przejscia :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

ahoj!

jak zawsze wzialem sobie do serca wasze opinie i popracowalem nad podstawka dla orka oraz elementami skorzanymi. mam nadzieje, ze zmiany wyszly na plus. dajcie znac co myslicie.
[rimg]http://img158.imageshack.us/img158/7672 ... osskm7.jpg[/rimg]

link do CMoN:
http://www.coolminiornot.com/204442

to juz koniec z ta figurka, pora zabierac sie za inne :)

dzieki



EDIT:
poprawilem sznurek
:zombie:
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

dawno nic nie wrzucałem na forum - pora się poprawić. Aragorn malowany jakiś czas temu.

ImageClick to see full-sized image
Post Reply