[PL]Warsztat Wojto

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Wojto »

Zero malowania przed .Od razu na czarny podkład pigmenty .


Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Nameless »

fajny, smieszny pomysl. skomentuje tylko biale krechy na obiciach i zadrapaniach metalu (zbyt mocne, "chamskie" wrecz) i dla mnie nadmiar pigmentow na podlozu (chyba taka sama uwage mialem przy terminatorach hussarowych).

ale i tak czekam na inne zdjecie. wkleicie wreszcie fote twojej figsy dla Greasusa czy mam was wywalic z nastepnej wymiany? :twisted:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Maru »

gratuluję pracy - jest po prostu fajna (tylko i az fajna - czasami tyle trzeba ;) )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Wojto »

Muszę was poprosić o pomoc .Mianowice , nie wiem jak malować rogi , malowałem już wiele razy i zawsze efekt mnie nie zadowalał .Może mi ktoś wyjaśnić jak to robić lub ew. podesłać link do jakiegoś arta o tym ?




Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL]Wytwórnia bohomazów Wojta

Post by Slawol »

Najpierw oczywiście brawa za miejsce I w kategorii :clap: Bardzo mi się ta scenka podobała i od razu wpadła w oko.

Ale parę uwag mam, jako że widziałem to na żywo:

- pigmenty... Skoro już opanowałeś nakładanie, to może teraz spróbuj trochę swoje podstawki urozmaicać innymi odcieniami? Cała jest tylko taka rudo-ceglasta, a miejsca do zabawy jest tutaj sporo. Podobać się podoba, ale na razie idziesz z tym samym kolorem wszędzie. Rdza taka sama, ziemia taka sama, wszystko takie samo ;),
- nie pasuje mi za bardzo błękitny kolor na motorze - tak po prostu,
- skórze przydałoby się więcej wygładzania pomiedzy odcieniami, bo rozjaśnienia są trochę plamiaste i szarpane momentami. Natomiast same cienie to chyba tylko baza ciemnozielona? Tutaj też można by dodać innego odcienia: brązu, czerni, fioletu...
- otarcia i obicia - skoro na kasku orka potrafisz namalować równe, cienkie paski, to tym bardziej proponowałbym przyłożyć się do malowania cieniutkich kresek przy zniszczeniach. Miejscami też wyglądają jak plamy lub płaty odłażącej farby, a nie otarcia, z tego też względu nie wyglądają w 100% wiarygodnie. To już wina ich kształtu; nieostre kreski i tak trochę mało szarpane ;), poza tym w niektórych miejscach wyglądają jak skupisko robaczków ;),
- chorągiewka z szachownicą - podobnie jak przy otarciach :) Paski na hełmie orka równe i cienkie, tutaj trochę jeszcze ręka się chyba trzęsie :)

I to chyba tyle. Praca jest super i tak i tak!

A jeśli chodzi o malowanie rogów, to można to zrobić np. na 2 sposoby:

- kreskami --> podkład kreskowanie zbiegające się na czubku, później jaśniejszymi odcieniami sukcesywnie w tym samym miejscu, pozostawiając poprzednią warstwę, aż do zamierzonego rozjaśnienia, np. start od Scorched Brown, później z dodatkiem Bestial Brown, dalej Snakebite Leather, no i Bleached Bone i Skull White. To taki schemat a'la 'EM kiedyś był ;)
- gładko --> w sumie jak każdą powierzchnię, ale kierujesz się w stronę czubka rogu, używasz wtedy warstwowego malowania, od najciemniejszego, do najjaśniejszego...

Sposobów jest na pewno więcej, ale ciężko to tak słowami opisać...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Wojto »

Dzięki za komentarze ! :D

Dziś obudziłem się o przyzwoitej porze i zdążyłem zrobić zdjęcia temu nad czym teraz pracuje .Są to dwa Groty , pewnie dojdzie jeszcze jeden i skręcę z nich jakaś małą dioramkę .Ale groty to tylko rozgrzewka przed malowaniem Anty Paladynki od Reaper'a .Są jeszcze fotki WIP'ów podstawek pod Groty .Zapraszam do komentowania ! :D

Gorty
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Podstaweczki
ImageClick to see full-sized image

Laska od Reaper'a
ImageClick to see full-sized image

Fotki pewnie słabe ale najlepsze jakie umiem zrobić .Jeszcze raz zapraszam do komentowania :smile:

Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by szczurek_ »

Mam te modele ,są świetne :) Ten 1 ... no nie mam się do czego przyczepić tzn. chelm zrobiony bardzo fajnie (te wszystkie zadrapania ...) ,metaliki git no i skora ... :clap: kawal dobrej roboty .Jedynie podstawki mnie nie przekonują ,będziesz coś jeszcze z nimi robil ?
Image
Struna
Posts: 89
Joined: 1 Jun 2010, o 18:42

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Struna »

Fajnie pociągnąłeś te groty :D

Widzę, że spodnie na 1 też pociągnąłeś aerografem- gut :mrgreen: Nie zapomnij tylko pomalować rogów :angel:
Pozdrawiam
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by Wojto »

Szczurek podstawki to jeszcze WIP'y więc pewnie jeszcze coś im tam dojdzie .Zresztą nad pierwszym grotem też muszę jeszcze popracować .Do pomalowania są jeszcze pazury , rogi ,spodnie i elementy ze skóry .

Dzięki za komentarze :D


Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
KeraM
Posts: 197
Joined: 25 Feb 2011, o 23:47
Location: Wroclaw,Poland

Re: [PL]Warsztat Wojto

Post by KeraM »

Fajne Groty. :clap: Zawsze mnie śmieszą te stopy grotów wydają mi się takie żabie!! :) :P Ładny nos,skóra oraz metaliki itd..
Czekam na dalszy rozwój prac. :clap:

Ahh moja pamieć mnie dobija: Dobra i schludna praca.
....Why do we fall? So we can learn to pick ourselves up.
Post Reply