[PL] lolerowe mazanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
loler

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

Cześć
2 z moich 5 prac na GD UK. Wszystko dostało finał ale nic statuetki :cry:
oprócz nich wystawiłem jeszcze 2 stare prace i oddział do 40k ale mi zdjęcia jego nie wyszły.
na początek Lotrowiec
ImageClick to see full-sized image
i single 40k
ImageClick to see full-sized image
zdjęcia mi nie wyszły:( mid tony się pogubiły i wszystko wygląda bardzo szaro i zimno;/
no ale coś tam widać, zresztą wezmę te prace na hussara to mi na żywo część z Was powie co sądzi:p albo może uda mi się zrobić lepsze lub kogoś o to poprosić;)

ogólnie zbytnio się nie zgadzałem z werdyktami sędziów. Nie dlatego, że nie dostałem żadnej statuetki :D ale po prostu zupełnie innych faworytów obstawiałem. Wygrywały figurki głównie w stylu EM.
Za rok, mam plan się mocno poprawić i spróbować zrewanżować:> nie wiem jeszcze tylko gdzie, czy UK czy w Niemczech...
Image
Marta

Post by Marta »

Feeria przeslicznych freehandow przyznac musze:) Tez bym tak kiedys chciala umiec;p
Ale faktycznie zdjecia za zimne, sprobuj balans bieli poprawic, moze wyjda naturalniejsze kolory.

A co do GD to jak nie lubisz stylu 'Em to polecam Niemcy albo Francje.

pzdr
eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gildor

Post by Gildor »

Cześć.
Niestety ale LOTRowy ludek jest taki sobie.
Freehandy są śliczne ale cała reszta moim zdaniem ze sobą nie gra. Model wygląda jakoś nudno. Na dodatek ta twarz. Z reguły ten element podoba mi się najbardziej ale tutaj przypomina nieco transwestyte. Za dużo czerwieni na ustach i błękitu na powiekach.
Tak nawiasem, gorszego modelu na GD chyba wybrać nie mogłeś :bonk:

Ludek 40stkowy jest znaaacznie lepszy :clap: Świetna robota, zwłaszcza jeśli chodzi o biel.

3ymajsię!
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice

Post by Nameless »

no nie wiem na ile cie foty zawiodly tutaj, ale lotrowy model to nie jest dla mnie model na wygrana. imponujaca ilosc freehandow i ciekawa twarz na plus. nieczytelnosc modelu, maly kontrast, nie az tak dobra plynnosc w kilku miejscach, slaba podstawka - to na minus.
chcialbym tak pomalowac malutki lotrowy model, ale ciebie musze oceniac wg twoich wlasnych zamiarow. chciales tym wygrac konkurs - moim zdaniem nie ta praca. moze zmienie zdanie po zobaczeniu go na zywo.

druga fota mi sie nie otwiera :(
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mr_Denial

Post by mr_Denial »

Felek do Lotra nie podoba mi się, fenomenalne freehandy na obu pracach, ale na felku od lotra siadła technika malowania. Oprócz freehandów, to reszta jest taka sobie :|
Podstawka ma fajnie pomalowane kamienie, ale waza jest prawie płaska do tego nie do końca kumam co to ma reprezentować. Może coś mi umyka, ale kompozycyjnie wygląda to dziwacznie, bo szczyt tej wazy jest na wysokości jego butów. Same buty też są słabszym elementem, tak samo płynność malowania płaszcza, który z jednej strony zawiera te piękne szlaczki, a z drugiej brutalne krechy cieniowania :|

Może się czepiam, ale chciałeś wygrać tą pracą, więc wyciągam babole, które może zadecydowały o takim a nie innym losie tego felka.

Felkowi do WH40K też pewnie by się przydało kilka popawek, ale ogólnie jest bardo dobry i mi się podoba. Nie wiem jak wygląda reszta prac z tej kategorii na lepszych fotach.

Generalnie mam tylko jedną radę - jak będziesz wkładał tyle czasu w "malowanie figurki" co w malowanie freehandów, to za rok wyrwiesz jakieś pudło :)

Powodzenia
Maru
Camera Expert
Camera Expert

Post by Maru »

tło to ten zwyczajowy szary melanrzyk ?? jeśli tak toś się waćpan skałcił tym zdjęciami ... strasznie - balans bieli jest pod "tungsen" albo flesza a zdjęcia zrobione przy innym świetle .. słonecznym chyba lekko żółtym tak z 4000k
płaszcz jest turkusowawy ?? (tak mi wychodzi jak ustawiłem WB )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
REDAV

Post by REDAV »

Hej,

Ze zdjęciami przyleniuchowałeś. Mogłeś przyjść do mnie to może lepsze by się udało zrobić chociaż wiem że jakichś mega nie robię ale te które tutaj zapodałeś krzywdzą te modele (chociaż nie tyle ile zdjęcia GW).

Co do ludka z Lotra to zgodzę się z przedmówcami że gorszego wybrać nie mogłeś i przez mnogość freehandów jest mało czytelny no i te oczy strasznie wyglądają chociaż wiem że akurat model tak mały że dobre ich pomalowanie to już spore wyzwanie.

Inkwizytor do 40k super i naprawdę mi się podoba jedyne co mnie w nim trochę odpycha to podstawka która jest taka sobie. Sama góra podstawki z freehandem jest fajna ale dół mega po poziomie jedzie no i coś mi się zdaje że specjalnie tak zrobiłeś aby potem ten model sprzedać a myślę że na GD to już nie miejsce na takie zabiegi (jeśli chcesz wygrać statuetkę)

Szkoda że nic nie wygrałeś tym bardziej że ten squad marinsów był bardzo dobry z tego co widziałem we własnych łapkach, chociaż nie widziałem ich podstawek.

Mam nadzieję, że uda mi się jakoś te modele live obejrzeć.

-RED
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert

Post by Maru »

czym ty te wzdęcia robiłeś ?? bo może uda mi sie podpowiedzieć ci co nie tak poszło albo te poprawić ..
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
mahon
Super Villain
Super Villain

Post by mahon »

co do lotrowca to już w temacie o GD napisałem, że jak dla mnie to nie powinien wygrać, chyba że konkurencja była słaba. nie pasuje mi ten model, a wady wytknęli inni.

za to model do 40k ładny, i w tak ortodoksyjnym i zachowawczym konkursie jak GD UK powinien dać radę. czemu nie dał? nie wiem.

ale fotki zbombane. choć ja też dziś miałem dzień słabych fotek. chyba ponad połowa fotosesji nadawała się tylko do śmietnika...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile

Post by Slawol »

loler wrote:ogólnie zbytnio się nie zgadzałem z werdyktami sędziów. Nie dlatego, że nie dostałem żadnej statuetki :D ale po prostu zupełnie innych faworytów obstawiałem. Wygrywały figurki głównie w stylu EM.
Heh... ;)

A Twoje modele na pewno są bogato pomalowane, ale na tych fotkach - poza misternymi freehandami - to widzę tylko niebieskie zabarwienie i ciężko cokolwiek napisać o kompozycji kolorystycznej ;)

Reszta uwag jak wyżej :)

Post Słavolum
Enyłej, gratuluję nawet tych pierwszych katów! :clap:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply