[PL] Warsztat m.ike'a

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

bardzo ładny początek OSLa - ŚWIECI!!!
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Marta »

Mi tez sie OSL podoba, fajnie sie dzieje na jego nodze i ramieniu;]

m
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Gildor »

Coraz fajniejsze te marinsy : )
Ciśnij dalej ;)
Image
mr_Denial
Posts: 364
Joined: 28 Sep 2010, o 11:15

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mr_Denial »

Nom, teraz jest bardzo fajnie :clap:
Musisz jeszcze zaakcentować krawędzie, które lepiej łapią światło, ale o tym pewnie sam wiesz ;)

Ciśnij!
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Dzięki za wsparcie.
Wiem mniej więcej co robić, tylko czekam na nowy aerograf (w poniedziałek powinien przyjść), bo mój pro-chinczyk kaprysny się stał ostatnio.
Do tego zauważyłem że strasznie ciemne kolorki robie wszędzie, muszę jakoś się tego oduczyć.
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by kacpero »

mi sie ten OSL podoba, najlepszy element figurki i faktycznie swieci.. nie widze dysonansu miedzy czystoscia bicza a reszta modelu..
idziesz w kierunku specyficznego troche brudnego stylu, mam wrazenie jakby ten model potraktowany byl plukankami / washami z roznych kolorow (co nie jest zarzutem samo w sobie).. przydaloby sie wiecej klasycznego malowania (pedzelkiem, nie aero ;) )zeby stworzyc na figurce rozne wartosci i wydobyc z niej charakterystyczne, przyciagajace oko akcenty..
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Figurka miała mieć "czysty" pancerz z aero a do tego miałem dodać malowany (nie skrobany) weathering (na kolanie widać) i rdzawe zacieki (nie widać, bo sa za drobne, do tego model jest za ciemny). Z płukanek była tylko jedna z czerwonej farby.

Dzisiaj kilka godzin męczyłem aerograf i za cholerę nie potrafię otrzymać kontrastu i nasyconych kolorów. Mam albo bladego gościa, albo ładny kolor. Męczenie glazami daje tylko ładnie nasycony kolor, a ja chcę światłocień od czarnego, do białego. Farby typu Wash pomagają, ale figurka zaczyna od nich świecić, a zależy mi na ładnym macie.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by mahon »

Image

wetblending is the key ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Mike

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Mike »

Hm, w zasadzie mam 2 aerografy ;)

edit:

Hm, w zasadzie zenital + wet blending to dobre połaczenie...
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Warsztat m.ike'a

Post by Ctan »

Na jakim ciśnieniu malujesz? Jeśli powyżej 1 atm to przykręć kurek, rozrzedź i spróbuj znów ;) Da się zrobić bardzo dobry światłocień i punktowe światła aero, ale trzeba to ogarnąć.
Image Image
Post Reply