[PL] Wojtqowe malowanie 21/02/13

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 2/9/10

Post by Slawol »

Najlepsze fotki do oceny to 1,2 i 6 :) Tylko trochę małe... Mogę jedynie powiedzieć, że mi się łeb podoba (pysk i futerko) oraz metaliki... No i dobór kolorów. Malowanie staranne i dokładne, kilka elementów płaskich. Bogatszy komentarz odnośnie techniki itp. dopiero wtedy, gdy fotki dasz nam większe :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 28/08/11

Post by Wojteq »

Malowany na początku wakacji, ale widzę, że mam zaległości z wrzucaniem tu swoich prac:
Image
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 28/08/11 Stern

Post by Wojteq »

Staroedycyjne Goblinki:
Image

Image

Image

Image

Image

I Squig Herdersi:
Image
Malutkie zdjęcie, ale malowałem ten oddział na allegro i tylko to małe zdjęcie mi się uchowało.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 3/09/11 Gobasy

Post by Slawol »

Hej!

Stern jest niezły, zwłaszcza ostrze miecza. reszta jeszcze trochę do podciągnięcia: więcej kontrastu na pancerzu, więcej cienia na szmatach i więcej rozjaśnienia na metalikach. Poza tym fotka ma wiele odbić od zew. światła, przez co nie wszystko da się dokładnie obejrzeć i ocenić :)

Gobliny: fotki dużo za ciemne, malowanie też - nawet dla mnie za ciemne. Kapturki wystarczy wyciągnąć kilkoma kreskami i już będzie lepiej, skórze też trochę jeszcze potrzeba. Metaliki to samo.

Myślę, że świetnie te gobliny maluje JRN - nie jest to trudna robota, a zobacz, w których miejscach jest jaśniej, a gdzie są cienie. Kształty tych modeli są akurat bardzo pomocne, bo wszystkie wystające momenty są dość duże i łatwo je pomalować, a cienie - po prostu umieścić w zagłębieniach, oczodołach czaszek itp. :) Podobne uwagi tyczą się squigów. Oczywiście nie mówię, że masz kopiować, a jedynie zwróć uwagę, gdzie, co i jak pomalował, kolory możesz przecież dobrać sobie inne :)

ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 3/09/11 Gobasy

Post by mahon »

Rzuć okiem na temat Greebo od tego miejsca, które podlinkowałem.

zaczął robić serię przydatnych ćwiczeń i robi postępy - porównaj jego wcześniejsze prace i te z ćwiczeń...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 3/09/11 Gobasy

Post by Wojteq »

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Malowany już na jesieni, ale dopiero teraz mu zdjęcia porobiłem.
Zdjęcia lepsze, niż ostatnie? Przy innym oświetleniu robiłem.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 3/09/11 Gobasy

Post by Slawol »

Zdjęcia na pewno dużo lepsze, bo jaśniejsze, większy i wyraźniejsze.

Wiem, że to stary model, ale uwagi i tak się przydadzą na przyszłość :)

Samo malowanie jeszcze trochę pracy wymaga, a że model jest już totalnie przez wszystkich oklepany, to proponuję sobie zebrać galerię i popatrzeć, jak inni go wykonali :)

Na pewno mi się to wyciekające, obrzydliwe coś na trzonku podoba :D Na pewno skóra jest niezła, bo ma i trochę cieni i kilka przebarwień. Zauważyć też trzeba, że zadbałeś wstępnie o detale na niej, dziury, krosty i inne.

Najmniej pracy widać na pancerzu, toporze i kolcach. A tutaj wystarczyłoby przyłożyć więcej cienia (chociażby wash) i już by było lepiej. Do tego proste krawędziowanie, a na kolcach klilka warstw rozjaśnień. To samo tyczyć się szmatki, same kreski na krawędziach już by uwypukliły nieco detali.

Niezła jest ta wisząca czaszka, tam jej brakuje trochę rozjaśnień finalnych na samych wypukłościach.

Podstawka skromna, ale jest tam i kawałek terenu i trochę zielska, więc byle jaka na pewno nie jest.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 21/02/13 Nowości!

Post by Wojteq »

Parę prac. Niektóre nowsze, niektóre starsze, ale dopiero teraz sfotografowane.

Szaman Beastmenów:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Dwarf Robber (Scibor):
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Goblin Shaman:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Nurgle Champion:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Co zmienić? Nad czym jeszcze popracować?

Zdjęcia dzięki uprzejmości sklepu white-tree.pl
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Wojtqowe malowanie 21/02/13

Post by Grish »

Krasnal i goblin najlepsi! Beastman bardzo dobry. Za to champion Nurgle`a mógłby mieć większy kontrast na skórze i zbroi. Rogi też wydają się płaskie i troszkę nijakie. Za to fajnie wyszło ostrze topora.
Post Reply