[PL] Ulepce Smoka

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

witam,
kilka nowych wpisow na moim blogu: www.smok-sculpture.blogspot.com
stwozylem tez strone na fb: www.facebook.com/SmoksSculpture

powoli zbliza sie nowy model, tym razem skala 54mm ;) zdj wip mozna znalesc w powyzszych linkach, jutro postaram sie cos skrobnac tutaj i wrzucic zdj, dzisiaj juz padam z nog
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Slawol »

Prace ciekawe i na pewno się wyrobiłeś, ale cięzko się odnieść do konkretnego zdjęcia i potem czytać czyjeś wypowiedzi, gdy nie widać tutaj obrazków :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

Teraz zauwazylem, ze tutaj nie moge wrzucic zdj, bo to wszystko sa jeszcze WIPy :/ ale juz niedlugo ukaza sie zdjecia calego, gotowego modelu

Atutaj link do tematu w dziale WIP: viewtopic.php?f=80&t=8847
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

no i wyplywa na swiat:

Image

dodam ze bedzie odlewany i sprzedawany, wiec jesli ktos zainteresowany to mozna wyrazac checi :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Nameless »

dalej mi tu proporcje nie graja, ale w sumie rzezba udana :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Demi_morgana »

Mi tam się podoba - fajny kolo :D
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Slawol »

E, no całkiem sympatyczny model, co prawda tu i tam pewnie co nieco ma za wielkie, ale ogólnie prezentuje się dobrze :) No i rzeźba wygląda dobrze jakościowo. Wyrobiłeś się :clap:

I ile ma toto kosztować?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
smok
Posts: 105
Joined: 7 Jan 2011, o 20:20
Contact:

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by smok »

jeszcze sie zastanawiam, przeliczam koszta
w sekrecie zdradze ze bedzie dostepny najprawdopodobniej w lipcu ;)

a jesli chodzi o "za wielkie", to:
to jest gnom, mojego wyobrazenia :)
zauwazylem ze w figurkach utarlo sie, ze anatomia ma byc mocno zblizona do idealnych wzorcow, oczywiscie odpowiednio nagieta (muskulatura u facetow, talia, cyc itd u babek) a jak jezdze sobie komunikacja do pracy to widze na prawde rozna anatomie, krotsze nogi a dluzszy tulow, ogolnie dlugie konczyny (albo krotkie), wielkosc glowy tez jest przerozna. oczywiscie zaczalem to zauwazac dopiero gdy zaczalem baczniej studiowac anatomie w przygotowywaniu sie do rzezbienia :)
wiem ze nie mozna mocno zmieniac proporcji, ale ciagle dazenie do idealu? pelna symetria? no nie wiem...

hm... moze z tego wyjsc oddzielny temat
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by Slawol »

Nie wiem, czy oddzielny temat, ale mam wrażenie, że nieco uprościłeś teraz samą teorię.

Pokręconych wygibusów jest pełno, ale myślę, że im bliżej do "ludzkiego" wyglądu, tym bardziej się na to zwraca uwagę :) Tak po prostu. Czasami jest to także kwestia odbioru jako całości i coś niecoś nie pasuje, niekoniecznie w odniesieniu do ksiązkowej anatomii, bo to adsurd i zawsze będzie o to dyskusja. Większość modeli z całego świata poleciałaby do kosza przy tak ostrym cięciu proporcji, tzn. ja bym je wywalił.

Tutaj mamy gnoma, czyli coś na pograniczu kurdupla/krasnoluda, z reguły wizualizowanego jako stworzenie z dość dużą głową. Wyobrażeń jest wiele i często są to przesadzone anatomicznie stwory z naprawdę wielką głową i wielkimi stopami, a za to z małym i drobnym ciałkiem. U Ciebie jest sporo "ludzko wyglądających" cech, jak u prawdziwego człowieka i może stąd automatycznie można się odnieść do anatomii człowieka w pomniejszeniu. A to swtór fantastyczny i niech takim pozostanie.

Jeśli trzymamy się jakiejgoś tam kanonu fantasy i ogólnie znanego świata u różnych pisarzy, to wtedy odwołujemy się mimowolnie do tego. Bo tak faktycznie jest i tak się utarło. Ale to Twoja wizja i w porządku, mi to nie przeszkadza. Dla mnie nogi są dobre, ale głowa tylko odrobinę za duża i to tyle. I to tylko mój gust, a nie odwołanie do świata fantastyki, bo tam różne stwory biegają i gnomy są jeszcze inaczej przedstawianie, niż ten Twój tutaj ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Ulepce Smoka

Post by przemo »

Wydaje mi się, że nie powinienś odbierać tego typu krytyki (bo widziałem np. u Ciebie na fb, że był poruszany temat anatomii) jako błedów anatomicznych, ale bardzie jako uwagi o charakterze estetycznym.

Wiemy, że to nie ma być anatomia człowieka o idealnych proporcjach, ale to co wyrażamy (tak jak powiedział już Sławol), to nasze subiektywne opienie - rzecz gustu. W większości przypadków, to czy głowa ma idealne anatomiczne kształty, jest mniej ważna od tego, jaki efekt końcowy daje wraz z całym modelem. Sławolowi bardziej podobałaby się mniejsza głowa - taki gust estetyczny. Mi za to coś nie pasuje w okolicy łokci. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie o co mi chodzi - o jaki błąd anatomiczny, ale po prostu coś mi tam nie gra, wygląda to dla mnie kiepsko estetycznie.

Cały model jest naprawdę świetny i szczerze Ci go gratuluje :) Ale zawsze warto trochę podyskutować nie? :P
Post Reply