[PL] Nameless w 2012

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by przemo »

Jak na 4h to bardzo fajny ten ork. Ależ to stara rzeźba :) Z początków mojej przygody z Warhammerem :) Dla mnie to klasyk z podręcznika do Orków i Goblinów :D

Wiem, że malowałes szybko ale malując NMM musisz robić szybkie, ostre przejście od szarości do bieli. Nie może to być gładkie przejście przez cały miecz, tylko nagłe kontrastowe, niemalże punktowe. Dzięki temu metal będzie wyglądał jak metal - świecił. Na złotym rękojeściu osiągnąłeś mniej więcej ten efekt, ale na szarych elementach zupełnie nie.

A lalunia spoko jest. Trochę brak płynności bije po oczoch, ale tak to jets ok. Wygląda jak niemiecka kelnerka ze święta piwa :)
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Jej, ależ ten Orek-korek jest super :clap: Model i malowanie. Me like it. Widać, że styl wciąż ten sam - jasny, momentami blady schemat kolorystyczny. Bardzo ograniczona paleta kolorów i trochę inne podejście, niż stare oficjalne malowanie produktowe ;) Skórę na mordzie można umieścić w tamtych czasach, bo wyszła Ci bardzo podobnie.

Miecz skomentował już Przemek i w sumie więcej nic do dodania nie mam. Jak na 4 godz. pracy, to wyszło naprawdę bardzo przyzwoicie.

Zapytam tylko o malowanie rogów, bo mi się odcień podoba. Co to za kolory?

Pannica też nieźle wyszła, chociaż nie jest to staranność, na jaką Cię stać :P Kolorystyka mi pasuje. Skoro jednak mówisz, że to stare WIP-y, to najważniejsze, że HoS się uszczupliło znów. I oczywiście półka gotowych prac się zapełnia za to.

Przyczepię się tylko do tego żółtego prawego policzka. To OSL od piwa jest?

Ładne kwiatki.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

Slawol wrote:Zapytam tylko o malowanie rogów, bo mi się odcień podoba. Co to za kolory?
oj, zebym ja to pamietal...
reapery, ciemny braz z dodatkiem cielistych, szarych, bialych?

a tu kolejna figsa z Hall of Shame ktora skonczylem wreszcie wiosna na konkurs na forum Reapera, ale zapomnialem pokazac :) zdjecie oczywiscie last minute, moze zrobie nowe :)

Image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Nameless wrote:
Slawol wrote:Zapytam tylko o malowanie rogów, bo mi się odcień podoba. Co to za kolory?
oj, zebym ja to pamietal...
No, po tylu miesiącach to się nie dziwię ;)

Tak, krytykę kolejnej pracy zacznę jak zwykle od pochwalenia podstawki i kompozycji. I zielono i duchowato jest i cmentarnie i w ogóle creepy :D Cacy, podoba się. Nagrobki łądnie zmalowane, wyglądają jak kamienie!

Niezłe kolory wampira, zwłaszcza twarz i pancerz konia. Nie do końca mi pasuje zielona łapa, ale domyślam się, że to może bć efekt przywoływania trupa, aye?

Na tarczy mógłby się znaleźć jakiś mały freehand albo chociaż trochę krwi. Skóra konia zmalowana ładnie, ale sam kolor dośc oryginalny. Na moim monitorze wygląda na ciemny, dość buraczkowy, ale efekt jest niezły.

Za to zwróciłem też uwagę na to, że czerwień zbroi robisz kilkoma warstwami (i to widać), a na koniu tego wygładzania jest więcej i przez to malowanie jest lepsze. To tak ma być, czy się nie chciało? ;) I to nie pierwszy raz, kiedy czerwień jest dośc kreskowana, a NMM robisz coraz lepszy (ostatnio miecz chyba pochwaliłem).

No i do pełni szczęścia brakuje mi tutaj dużego płaszcza wampira albo chociaż proporca. Wiem, może to i sztampowe i nudne, ale mi się zawsze podoba coś takiego :D

I kurka wodna - dobre zdjęcia! Znów :) Ale ciut małe i z jakąś dziwną białą linią po prawej ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

Slawol wrote:Nie do końca mi pasuje zielona łapa, ale domyślam się, że to może bć efekt przywoływania trupa, aye?
w teorii tak mialo byc, ale za slabo swieci ta lapa.
a na koniu tego wygładzania jest więcej i przez to malowanie jest lepsze. To tak ma być, czy się nie chciało?
na wiekszych powierzchniach lepiej sobie radze. albo na mniejszych gorzej ;)
dobre zdjęcia!
wzialem lustro z pracy, moj cos szwankuje, musze go do naprawy oddac
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Nameless wrote:
Slawol wrote:Nie do końca mi pasuje zielona łapa, ale domyślam się, że to może bć efekt przywoływania trupa, aye?
w teorii tak mialo byc, ale za slabo swieci ta lapa.
Skoro wpadłem na to, co autor miał na myśli, to znaczy, że nawet wyszło :)
Nameless wrote:
Slawol wrote:a na koniu tego wygładzania jest więcej i przez to malowanie jest lepsze. To tak ma być, czy się nie chciało?
na wiekszych powierzchniach lepiej sobie radze. albo na mniejszych gorzej ;)
No ja bym się uczepił i powiedział, że na łbie konia pancerz ma segmenty tej samej wielkości, co pancerz wampira na udach :mrgreen:
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

dwie nowe prace na szybko malowane :)

Wampirek od Reapera sprezentowany kumplowi:

Image

nareszcie skonczyl mi sie zapas wampirow :)

i stary squig hopper. smieszna rzezba, fajna zabawe mialem przy malowaniu :) stare czasy grania armia orkow sie przypomnialy

Image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by przemo »

Hehe, Squig hoper :) klaaaasyka :)

W malowaniu bardziej podoba mi się goblinek od wampira. U wampira dobrałes takie kolory, że wszystko się trochę zlewa i nie widać co się dzieje - wszystko szarobure. Dodatkowo ta kora za plecami, choć jest bardzo fajnym pomysłem na podstawkę, to przez malowanie też się zmywa z modelem.

Pokaż coś malowanego spokojnie bez pospiechu na najwyższym poziomie :)
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by quidamcorvus »

Mi tez Goblin na Squigu podoba się bardziej. Jak dla mnie fajniesza rzeźba i czytelniejsze malowanie (pewnie przez brak kory(?) za plecami).
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

przemo wrote:Pokaż coś malowanego spokojnie bez pospiechu na najwyższym poziomie :)
ohh, zebym ja to mial czas na takie malowanie...
dzieki za komenty panowie.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply