[PL] Nameless w 2012

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

1. Ano, zapomniałem umieścić imię przed edycją :)
2. I pomyśleć, że to wszystko przez jedno zdanie o chrobotku. Dobrze, że inaczej go nie skojarzyliście z tym korzeniem między nogami... :oops:

Gratuluję wyniku, Nameless!

Miałem tam być, no ale budżet na I kwartał poszedł na wyjazd na Tarję 8)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

Marta wrote:Raz jeszcze gratuluje modelu i nieustającej realizacji tegorocznych założeń:)
no to realizacji zalozen ciag dalszy, hurtowo bo i dawno nie odzwiezalem tematu :)

Wzialem udzial w konkursie Iron Painter (2 tygodnie na przygotowanie czegos pod zadany temat). W pierwszej rundzie zrobilem cos takiego (temat: start your engines)
tia, mnie tez sie nie podoba. Ale staralem sie wyciagnac kolejny model z Hall of Shame :) Po wygraniu pojedynku w tej rundzie rozwalilem scenke i umiescilem goscia na mniejszej podstawce wraz z kilkoma elementami dioramki.
American Officer jest z firmy Darkson Designs, ktora wlasnie chyba dogorywa, skala 28 mm, tematyka gdzies miedzy historia a sf. Spodkladowany byl juz kilka lat, ale udalo sie go zaczac i skonczyc, nowa firma na poleczce, w miare nowa tematyka dla mnie!

Image

w drugiej rundzie zrobilem cos takiego. przegralem, wiec wiecej prac z IP nie bedzie :)

Image

mamusia smoczyca (czesc figsy titan forge) wypycha dzieciatko (reaper miniatures) z gniazda zeby nauczylo sie latac. albo duzy krokodyl wlasnie zezre ofiare, jesli ta nie odleci. sami sobie historie wybierzcie ;)
Titan Forge to cos nowego, jest kolejna dioramka (znow cos innego)! plany na 2012 w realizacji!

tak w ogole to wyciaganie figsow z Hall of Shame wychodzi na 1 miejsce jesli chodzi o priorytety na ten rok. wcale mi to nie przeszkadza. ta paniusia tez tam siedziala przez kilka dobrych miesiecy. Lt. Kara (limitowana figsa od Studio McVey), rozpoczeta w zeszlym roku. super rzeba, ale stracilem zainteresowanie jakos. teraz wreszcie sie zmusilem do dokonczenia. i tyle mam do powiedzenia na jej temat.

Image

nowa firma, figsa wreszcie dokonczona, w klimacie sf (a nie moim ulubionym fantasy)!

ostatni na dzis to Contradiction z Dark Age. juz mam ich jedna figse na polce, ale za to kolejny model z Hall of Shame :) podkladowany w tym samym czasie co powyzszy hamerykaniec. w trakcie malowania spiewalem sobie ciagle REM "That's me in the corner / That's me in the spotlight / Losing my religion" i juz mu taka nazwa zostala: Losing my religion

Image

Pomalowana figsa na konkurs CMON, wiec mozecie spokojnie zwiekszyc moje szanse ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Nameless wrote:Wzialem udzial w konkursie Iron Painter (2 tygodnie na przygotowanie czegos pod zadany temat). W pierwszej rundzie zrobilem cos takiego (temat: start your engines)
tia, mnie tez sie nie podoba.
A mi się właśnie tamta scenka podoba! Serio. Może trochę pusto, bo tylko jeden żołnierz i startujący antygrav jakiś (Viper chyba, nie?), ale gdyby dać więcej ludzików, to byłaby niezła baza :) No i beczki mi się też podobają.

1. Oficer - spoko scenka, podoba mi się, dla jednej figurki wystarczy takie coś, wcześniejsza scenka - jak wyżej wspominałem.

Bardzo podobają mi się kolory, czyli brązy i zieleń (zieleń, nie?) hełmu. Wygląda bardzo wojskowo, brakuje mu tylko cygara w ustach :) ten kawał złomu to jednak trochę zbyt plastikiem mi zalatuje, wolałbym tam więcej metalu widzieć (ale może to wina fotki), może jakiejś rdzy. Zielsko na podstawce trafione. Z tyłu beczka niedomalowana? I widzę tam jasne plamy od odparowanego kleju? Oj... ;)

2. Smocza mama to dla mnie best of the best wśród Twoich dioramek :clap: Jejku, Ty naprawdę masz super pomysły, Misiek! No rewelacja. Owszem, mi też na początku wyglądało to jak atak dużego na małego, ale jeśli to to, o czym mówisz, to zrobię typowe "aaawwwwwww" :mrgreen: Najlepsza Twoja praca pod każdym względem, wskoczyła w mojej fan-liście na I miesjce!

Może jedynie bym oczy zrobił bardziej połyskujące i takie "żywe" , ale może na zdjęciu nie widać. Kolorystyka dużego stwora bardzo naturalna, a nieporadność małego wręcz urocza :D

3. Kara
Nameless wrote:Lt. Kara (limitowana figsa od Studio McVey), rozpoczeta w zeszlym roku. super rzeba, ale stracilem zainteresowanie jakos. teraz wreszcie sie zmusilem do dokonczenia. i tyle mam do powiedzenia na jej temat.
Ja w sumie też, niestety. Model jest świetny, ale w tym zestawieniu wypada najsłabiej u Ciebie. Zielsko bardzo plastikowo wygląda, malowanie jest skończone. Podoba mi się nawet chusta i zasobnik z tyłu :) I lewa nogawka na pierwszym ujęciu nieźle wygląda.

4. Contradiction podoba mi się jako model w ogóle.

Wykonanie nie bardzo do mnie trafiało, gdy zobaczyłem to pierwszy raz ("o co chodzi?"), ale po przytoczeniu piosenki już jest jaśniej. I tak, pasuje :)

Myślę, że ogólnie jest nieźle, ale włosom dobrałbym zupełnie inny kolor, bo się zlewa z innymi elementami.

Krzyż wygląda całkiem elektownie! Ten w książce też (brawa za freehandy tak w ogóle!) :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Marta »

Jako, ze sie poczulam 'troszku' wywolana do tablicy to dorzuce swoje trzy grosze...

Oh jakze mi sie straszliwie podoba scenka ze smoczkami. Przepiekna! I to malowanie skalek!! Z czego robiles te skalki? Dobrze widze, ze to kora?
Jedyne co mnie tutaj troszke gryzie, to plytkosc jaskini i fakt, ze na focie tak sie odbija swiatlo od tej plaskiej powierzchni w glebi. Ale zakladam, ze na zywo tak tego nie widac.
Piekna scenka no!

Kara ma przezieleniona fote (czyt rabniety balans bieli) i troche mi to przeszkadza w odbiorze. To i plastikowe krzuny. Chrobotek sie broni na okolicznosc dzungli:D A ten zasobnik na jej zadzie jest superancki. Rezta tez zreszta fajnie wyglada, Moze tylko za blada ma skore, ale to kwestia gustu chyba.

Pan na pierwszym obrazku tez fajowy, chociaz moj malo techniczny umysl nie moze skumac co on tam zmajstrowal... Super podoba mi sie skorzana kurtka, a rozowa apaszka zdecydowanie dodaje klimatu (czyzby pozostalosci po all pink??:>)

Loosing my religion podoba mi sie najmniej. Prawdopodobnie przez ta sciane za nim. Takie to sie wydaje bardzo niechlujne i takie jakies robione reka psychopaty albo innego chaosiarza. Jak taki byl zamysl to gratuluje wykonania ale dalej mi sie nie podoba:P
Skora na ryjku znow mocno rozowa w cieniach, ale to widac taka juz Twoja uroda:D

Jeszcze raz gratuluje smoczkow:D

pzdr
'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

@Slawol:
tak po kolei
- helm jest istotnie zielono-oliwkowy
- beczka domalowana, plam odparowanego kleju nie widze, widze za to klej mocujacy beke do postawki. moglem to istotnie zamalowac czy zakryc piachem albo zielskiem
- oczy smoka nie wyszly, ale sa bardzo maciupkie. tak sie troche usprawiedliwiam, wiem
- kara zdecydowanie najslabsza z czworki, bez dwoch zdan

@Marta
- skalki sa z kory, a w zasadzie przegnitego, a potem zasuszonego pnia (oby dosc mocno zasuszonego)
- na zdjeciu ta scianka istotnie oswietlona do szarosci, ale na zywo wyglada lepiej. nie idealnie, ale moim zdaniem wystarczajaco dobrze ;)
- mnie contradiction podoba sie najbardziej. twoj opis pasuje do moich zamiarow (yay!), ale sam zastanawiam sie czy nie przesadzilem z brudzingiem i efektami. moglem pojechac za mocno "starym Slawolem", jesli wiecie co mam na mysli.

@Marta+Slawol
dzieki :) a tu jedno wyjasnienie, bo niestety chyba nie widac fajki w rece zolnierza
Slawol wrote:Wygląda bardzo wojskowo, brakuje mu tylko cygara w ustach :)
Marta wrote:Pan na pierwszym obrazku tez fajowy, chociaz moj malo techniczny umysl nie moze skumac co on tam zmajstrowal...
jest cygaro w rece, podpalil rozlana beznzynke, ktora spowoduje wybuch beczek pelnych paliwa... co za tym idzie eldar musi "start engine"
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by mahon »

Dobrze prawią!
Scenka z oficerem może sama nie jest dość czytelna, ale miło się patrzy, więc wizualny aspekt zagrał.

Kara to taki śliczny model... pomalowany też nieźle (choć piszesz, że radość malowania gdzieś zniknęła) ale tę roślinność też było trzeba pomalować - bo modelarsko jest dobra, tylko plastikowością straszy.

Za to scenka ze smokami, to chyba twoja najlepsza dioramka - malarsko, tematycznie, wizualnie, kompozycyjnie.
Smoczyca fajnie pomalowana. Razi tylko ta płaska szarość ściany w jaskini - zbyt blisko jest na to, żeby wyglądało to naturalnie. Jakby była czarna, wyglądałoby to na zacienioną pieczarę. Ale i tak podoba mi się najbardziej.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

ksiezulo wygral konkurs :trampolin: moja pierwsza wygrana :mrgreen:

a dzis kolejna figurka z Hall of Shame. przemalowalem, domalowalem, no i Chaos Marauder od Avatars of War gotowy :)

Image

3 figsa od AoW, ktora pomalowalem, ale zadna na polce nie stoi. ta tez jest prezentem :) musze w koncu cos dla siebie skonczyc :)

a Hall of Shame sie zmniejsza coraz bardziej... :dance:
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Slawol »

Gratulejszyn wygranej! Bravissimo! :clap:

Tak się zastanawiam, czemu ja nie startowałem, wszak tematyką było dużo krwi :mrgreen:

--------------

A model z AoW mi się nie podoba jako model. Serio. Taki jakiś...

Za to malowanie określę krótko: miecz - kto to malował? SUPER! Enemem jak się patrzy :clap: Nowy level malowania, gratuluję! Ale miałeś się nie rozwijać podobno, bo Ci się nie chce :P

Oczywiście ostrze miecza zupełnie odstaje jakościowo i stylem od reszty modelu, ale samo w sobie to bajer! Ty umiesz i mógłbyś...

Reszta to "typowy Nameless" :) Malowanie kory, skałek i innych to już Twój znak rozpoznawczy, serio serio :) Za to lawa całkiem udana, ale żółta. Brakuje tam więcej pomarańczowego ocieplenia. I trochę czerwieni. Składa się w sumie tylko z żółtego i paru ciemniejszych, losowych plamek spalenizny. OSL od lawy za to całkiem całkiem, nieźle się rozkłada na nierównościach skałki! Oczywiście ma te kolory co lawa, a że lawie brakuje tego i owego, to i odblaski też nie są idealnie realistyczne ;) Ale odpowiednie do tego, co zrobiłeś.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by sea.man »

Brawa za miecz, fioletowa zbroje i skalke - to sa elementy, ktore mi sie najbardziej podobaja. Przejscia sa gladkie i biale blinki fajnie pasuja.
Na drugim biegunie jest zloto (szczegolnie na tarczy to widac, ale rozjasnienia sa jakimis kremowymi plamami) oraz "lawa".

Jeszcze raz gratualcje za ksiedza i wygrana w konkursie :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nameless w 2012

Post by Nameless »

powoli oprozniam Hall of Shame :) jeszcze pare miesiecy i stol mi sie oprozni ze starych wipow ;)

panna od Reapera, dokonczona.

Image

a orka pomalowalem w 4 godziny. bo zawsze chcialem wiedziec co jestem w stanie zmalowac w takim czasie.

Image
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply