[PL] Frost i jego śnieżynki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Dzięki :)

@przemo - obdrapania dwoma rodzajami gąbki plus stippling brush powycinany przeze mnie trochę.

Podstawki... no właśnie zaczynają mnie irytować jak zerkam... że jakieś takie za czyste i gładkie... ;] Odnóża intencjonalnie są pozostawione lekko przytłumione i bez wyrazy w stosunku do reszty, bo jak dla mnie byłoby za dużo, gdyby i one były jak pancerzyki. ja sobie wyobrażałem to tak, że te pancerze to jest coś co np. wystaję z ziemi czy ściany i w wiadomym momencie się aktywuje, reszta sobie koroduje w glebie.
lisius
Posts: 97
Joined: 29 Jan 2011, o 15:28
Location: Stolica

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by lisius »

Fajne prace, Ogólnie z tym tłumeiniem kolorystycznym odnóży w porównaniu do pancerza to jak najbardziej OK tylko że jednak bym dodał gdzie niegdzie trochę gąbki i stipptong brusha tylko że na odnóżach i jasną farbą/metalikami bo jak siedzą pod ziemią i korodują to jak wyłażą i pęłzną na pewno coś z rdzy to ściera czyli trochę bakuje mi rysek ale to takie tam trololo czepianie :P

Acha tak patrzę na podstawki i przyszło mi do głowy żeby lekko w miejscach cienia dodać trochę glazowania zielenią, błękitem może gdzie niegdzie fioletem lekko tak żeby popleśniować trochę ruinki.
Red goz FASTA wiz Da Hamsta!!!
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Slawol »

Ciężarówka nudna, jak diabli, a aż się prosi, żeby się na niej wyżyć. No ale znam ten ból wymagań klientów :D

Te pseudowraithy są rewelacyjne! Podobają mi się jako modele, chociaż duża liczba tych soczewek już mi nasuwa skojarzenia z Matrixem. Zresztą GW w nowych Necronach też nie szczędzi tych światełek :D

Malowanie udane i pasujące. OSL niezły, ale na jasnej powierzchni nie ma aż takiego efektu. Mimo jednak widać to.

Gąbka to super narzędzie do obić, trzeba przyznać. Popróbuj sobie też co nieco ołówkiem HB, zobaczysz, jakie ciekawe metaliczne obicia wychodzą, zwłaszcza przy pocieraniu o krawędzie :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Paniczu Slawol - na zdjęciach nie widać, ale cała ciężarówa jest przejechana grafitem po "użytkowych" krawędziach ^^
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by sea.man »

Fajne modele te ostatni nekronskie robale. Technika na sol? Jeszcze przy użyciu aerografu ekspresowo taki efekt uzyskujesz.
OSL moim zdaniem troche do poprawki by sie nadawal, brakuje wiekszego kontrastu (przykladowo jak u C'tana).
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

C'tan ma ciut inny styl jednak, on lubi bardziej czyste, technicznie świetne modele, ja lubię przybrudzone cholerstwa z mniejszymi kontrastami trochę.

Teraz coś szybkiego, figurka sprezentowana mamie na urodziny ^^

ImageClick to see full-sized image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by przemo »

Fajny, tylko mógłbyś coś więcej zrobić z okiem - głównym elementem modelu. Rzuca się w oczy, a wygląda nijak.

A w ogóle to nie rozumiem czemu tak ustawiacie tego cyklopa (bo już Nameless tak samo to zrobił). Czemu stoi tylko na jednej nodze? Model jest werzeźbiony w pozycji stojącej na obu nogach. Po ustawieniu go na jednej nodze, rzeźba wygląda niedobrze, jak dla mnie to śmiesznie i nienaturalnie. Zupełnie to do mnei nei przemawia...

O, devils miniatures? Nowa inicjatywa malarska? Powodzenia :)
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by Frost »

Z doświadczenia wiem jak całe ciało się przechyla kiedy się rzuca kilkadziesiąt kilogramów z nad głowy stąd i ta pozycja ;) Co do oka, zastanawiałem się nad kilkoma opcjami i nie mogąc wybrać postanowiłem, że śmiesznie by było gdyby ciskający głazem cyklop był ślepy, stąd zamglone, mleczno-rozmyte oko.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by przemo »

Może i przechyla się prawidłowo, ale ta prawa, uniesiona noga wygląda wg. mnie bardzo nienaturalnie. Jakby był zawodnikiem sumo i chciał nią zaraz tupnąć w ziemię czy coś.

Image

I jeszcze tak mocno zgięta w kolanie. No nie wiem, może to tylko ja tak to widzę :roll:
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] Frost i jego śnieżynki

Post by LONGER_TOM »

Od siebie dodam, że bardzo podoba mi się niebieski odcień kamieni na podstawce + małe żółte listki/krzaczki oraz sposób malowania skóry z tymi ciemnymi... yyy no nie wiem, ranami czy zmianami skórnymi :D.
Post Reply