[PL] zulusowe malowanie

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Trzymasz poziom! :)

Nie podoba mi się tylko wykonanie kresek na ostrzach.

Pamiętaj o zdjęciu grupowym :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Jakiś czas temu zdecydowałem się na przemalowanie mojego starego, zielonego Land Raidera i przerobienie go na dedykowany pojazd Deathiwngu dla moich terminatorów :wink:

Tak wyglądał wcześniej:

ImageClick to see full-sized image

A tak wygląda teraz:

ImageClick to see full-sized image

Do tego projektu użyłem akrylowych farb Vallejo i ich suchych pigmentów oraz farb olejnych i emalii od AK-Interactive.

Mam nadzieję, że zmiana wyszła na lepsze, a chętnych zapraszam do oddania głosu: http://www.coolminiornot.com/338939
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Jak już wspominałem w innym miejscu: bardzo ładnie Ci to wyszło. Może i mógłbym się przyczepić do paru rzeczy, ale spać mi się chce :D
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Slawol wrote:Jak już wspominałem w innym miejscu: bardzo ładnie Ci to wyszło. Może i mógłbym się przyczepić do paru rzeczy, ale spać mi się chce :D
Dajesz dajesz ;)

Pełny command squad wreszcie gotowy ;)

ImageClick to see full-sized image

I jeszcze fotka rodzinna. 21 termosów wciąż do pomalowania :roll:

ImageClick to see full-sized image
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

zulus wrote:
Slawol wrote:Jak już wspominałem w innym miejscu: bardzo ładnie Ci to wyszło. Może i mógłbym się przyczepić do paru rzeczy, ale spać mi się chce :D
Dajesz dajesz ;)
A proszę Cię bardzo:

- rury wydechowe są krawędziowane metalikami, a to totalny bezsens, skoro są okopcone,
- OSL od lamp z przodu (i przy reflektorze na górze) wygląda ja wylana farba. Mówię to już kolejnej osobie, a wystarczy w Internecie znaleźć sobie samochód w nocy i zobaczyć, jak miękko i szeroko się światło rozkłada i jak zanika. Tutaj widzę wylane pasy w dół,
- cały model ma dotknięte krawędzie, ale kąciki są blade i nie ma poodcinanych detali i segmentów pancerza,
- skoro lascannony w sponsonach generują jakąś energię do wystrzału, to OSL od tego neibieskiego też by się przydał na osłonach. Sam niebieski mi nie pasuje do całości, ale rozumiem że to taki kolor miał być,
- brud na czołgu wygląda raczej jak kolor pancerza, więc jeżeli miał to być kurz i jakieś pomazane, zaschnięte błoto, to rozumiem, ale jeśli nie - błoto wali się na wierzch modelu, żeby było gliniane i widoczne jako faktura, a nie jak malowanie,
- każdy kolor pancerza proponowałbym rozjaśniać mieszanką koloru pancerza z dodatkiem jasnego. Skoro jasny czołg krawędziujesz czymś w okolicach bieli (lub czystą bielą), to zielone fragmenty krawędziuj zielenią z dodatkiem czegoś jasnego.

A oddział w całości wygląda świetnie, pojedynczo już był oceniany :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Takiego skrzydlatego pana zmalowałem na szybkości. Tak, tak wiem, że skrzydła trochę olałem :(

ImageClick to see full-sized image

http://www.coolminiornot.com/340404
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Slawol »

Jak dla mnie to skrzydła są OK. Bardziej przyczepiłbym się do liternictwa na papierkach oraz do mocnych krech na elementach pancerza na rękach ;)

Poza tym standardowa kolorystyka dla tego modelu, wykonanie eleganckie. Bardzo dobrze trafione miejsca rozjaśnień na zbroi.

No i metalowa czacha nekrońska ładnie błyszczy.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by Lemartes »

Fajnie, sam ostatnio go malowałem także wiem ze troszke roboty przy tym jest :) Na pancerzu nie powinieneśdochozićaż do białych rozjaśnień, ale to można przełknąć - bardziej przeszkadza mi fakt że olałeś ładne obrobienie skrzydeł ;) Pilnik, skalpel i jedziesz, aż każde piórko bedzie ładne i równe...Teraz już oczywiście nie, wiadmo ;) Skrzydłą mógłbyś poprawićw najprostszy możliwy sposób, wpuścić w nie poprostu odrobine czarnego washa - od razu by CI kontrast skoczył. No i podstawka na plus, w klimacie BA
Image
zulus
Posts: 46
Joined: 20 May 2012, o 10:38
Location: Katowice
Contact:

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by zulus »

Tym razem popaćkałem jednego z chosenów z DV i popełniłem pierwszego w życiu freeehand'a ;)

Image

Jakby ktoś miał ochotę zagłosować:
http://www.coolminiornot.com/345799
Don't set Your mind to one side... | zetcraft
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] zulusowe malowanie

Post by JerzyK »

Ładny, szczególnie podobają mi się nasycone czerwienie i NMM. Podstawka też całkiem udana. Ogólnie dobra robota :clap:
Post Reply