[PL] Figurki Archelaosa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

[PL] Figurki Archelaosa

Post by Archelaos »

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich!

Na początek moja ostatnio skończona figurka - Ghulam z Infinity. Malowane vallejo, roślinki z Polaka.
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Nameless »

witamy :)
historyczne podejscie do fantastyki? bez niebieskiego pancerza? czerwonego? z zoltymi dodatkami?
dziwne ;) :D
zarty na bok. nawet przy takim podejsciu przydaloby sie troche wiecej czytelnosci - rozdzielic rozne elementy, wyciagnac troszke kontrast, zaakcentowac krawedzie.

na stol fajne, ale czy to ci wystarcza?
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Slawol »

Witaj na forum :)

W sumie Nameless powiedział to, co ja chciałem. Ja tam za modelami do Infinity nie szaleję (poza paroma, które mi się podobają), więc na ten temat nic nie powiem, ale laska w tym malowaniu wyszła nieźle. Kolorystyka mi osobiście pasuje. Twarz jest za to bardzo ziemista i niewyraźna, bo ciemna i taka zgaszona.

Myślę, że oprócz oddzielenia poszególnych detali, brakuje także ostatecznych rozjaśnień - zwykłych jasnych kresek na krawędziach, ale takich mocniejszych i zarazem bardzo cieniutkich. Wtedy by było już bardzo dobrze :)

Ja tam bym jej jeszcze buty ubrudził trochę ;)

Za to sama podstawka bardzo mi przypadła do gustu i zielsko wyszło naturalnie.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Orion_pl
(Forum newbie)
Posts: 5
Joined: 5 Jun 2012, o 16:15

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Orion_pl »

Ogólnie nie wyszło źle, na twoim miejscu bym popracował nad rozdzieleniem elementow i lepszym zaakcentowaniem cieni, do tego większy kontrast by się przydał np. twarz i włosy za bardzo się zlały barwy moim zdaniem.
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Archelaos »

Dzięki za wszystkie komentarze!
Tak, staram się zachować realistyczny styl. Modelarskie przyzwyczajenie. :)
Poniżej kolejny model, następny Ghulam. Tym razem pomalowałem ciało inkami Vallejo (po raz pierwszy!) Nie wiem... Wygląda fajnie, ale z drugiej strony jest bardzo nasycone.
Starałem się też podkreślić bardziej poszczególne części, niestety cienkie linie trochę mi jeszcze "pływają".

Image
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by KedzioR_vo »

Twoje fiugrki znalazłem niedawno na forum oficjalnym i spodobały mi się. Masz dość realistyczne, stonowane podejście, jakie lubię. Widać modelarskie przyzwyczajenia, co dla mnie jest plusem ;) No i ciekawe podstawki dodają maleństwom uroku :)
Zgadzam się z przedmówcami, że przydałby się blacklining i oddzielenie różnych elementów w miniaturkach. Ghulam facet (Snake Plissken ;) ) wygląda już lepiej, niż laska. U niej twarz jest mało wyrazista. Za to u nożownika obrzeże podstawki wyszło niechlujnie ;)


PozdRawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Slawol »

A ten gość to mi się kojarzy także ze Snake'em, ale tym z gry Metal Gear Solid :)

Wystarczyło, byś zmalował go w tych szarościach i model prawie że z gry!

A Twoja praca trochę traci przez żółte fotki (bo przekłamują kolory), poprzednie były o wiele lepsze. Te chyba pod lampką, a tamte przy dziennym świetle, tak mi się wydaje.

Uwagi podobne, jak poprzednio: zanzaczać krawędzie i rozdzielić mocniej poszczególne elementy, tak jak Kedzior to zrobił w swoich modelach :) I na pewno będzie lepiej. Podoba mi się za to malowana bandana! Bardzo ciekawy dodatek i pasuje doskonale.

Podstawka znów ciekawa i dobrze obsiana zielskiem, ale brzegi faktycznie niechlujne trochę :)

No i ja tam bym na nożu trochę krwi dał ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Flameon »

Kolejny gracz Infiniti ;)
Pierwszy wniosek po spojrzeniu na oba modele: dlaczego ten pierwszy jest ładniej pomalowany i ma lepsze zdjęcia? :D
Pierwszy model naprawdę fajowy, radzić mogę to co zwykle czyli podkreślenie największych cieni czarną fabą i rozjaśnienie krawędzi. Co do drugiego modelu to moge zalecić pomalowanie krawędzi podstawki bo tył jest cały upaprany w farbach a przód ma cienką pościeraną warswę spod której wychodzi czarny kolor, oraz oczywiście podkreślenie cieni.

Pozdrawiam
Archelaos
Posts: 26
Joined: 3 Jun 2012, o 15:32

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by Archelaos »

Witam wszystkich!

Widzę, że trochę trwało od ostatniego razu kiedy wrzuciłem coś do gotowych prac...

W każdym razie, nowy projekt - cywilna techniczka w skali ok 30mm. Czyli tak generalnie pod skalę Infinity. Figurka jest z GSu i ma niecałe 21mm.

[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... 8b2d33.jpg[/rimg]
[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... 66c3e3.jpg[/rimg]
[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... 7c41c7.jpg[/rimg]
[rimg]http://i1260.photobucket.com/albums/ii5 ... d6c5d1.jpg[/rimg]
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Figurki Archelaosa

Post by JerzyK »

Bardzo fajna figurka, gratulacje :clap: Nie obraź się, ale dużo lepiej rzeźbisz niż malujesz :P Co do rzeźby - nie do końca wiadomo co ona trzyma w ręku - ni to pistolet ni czujnik. Bardziej pasowało bo coś z wyświetlaczem. Może to kwestia zdjęć, ale wygląda jakby w lewej ręce miała za grube i za krótkie palce.
Post Reply