[PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Dzięki za komentarze :)
Psiaka dostałem od kolegi modelarza, zwierzak pochodzi z zestawu Pegasus Farm Animal w skali 1/48. Mam jeszcze tego mniejszego, ale na razie nie widzę, komu miałbym go dołożyć ;)
Sprawę kontrastów będę analizował przy kolejnych miniaturkach :)


PozdRawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Maru »

z metalikami nie chodziło mi abyś baz krytyczne wykonał kopie tego co pokazałem - "chromowanych kałaszy" - ale byś zastanowił sie nad kontrastem na metalikach i przepis tam podany można zastosować do wykonana znaczne ciemniejszych "wojskowych" metalików ale jednocześnie efektownych - bo na razie twoje metaliki obniżają efekt całego modelu - a szkoda
tuareg - czysty i fajny pies - ale ciągle brakuje tego czegoś co by przykuwało oko - a techniczne jesteś wstanie.
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Flameon »

Hej! Bardzo mi się podobają te twoje ludki do infiniti, choć podobnie jak chłopaki uważam ,że wyglądają dość "nieostro", skoro jak dobrze wiemy ani krawędziować modeli, ani rozjaśniać, ani większych kontrastów robić nie będziesz to proponuję ci chociaż podkreślenie największych cieni czarną fabą. Swojego stylu byś tym nie porzucił a modele zyskały by na wyraźności ( w tym momencie np. kieszenie na bojówkach najnowszego gościa totalnie zlewają się z resztą spodni, podobnie jak zresztą wiele innych elementów. ) Przy okazji Tuareg wydaje mi sie najlepszym twoim modelem z całej ekipy.

Ps. Aż się nie chce wierzyć ,że po tylu latach zmieniłeś Avatar na inny :D
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Dzięki za komenty :)
Z karabinami itp będę kombinował wciąż, choć szczerze to efekt u Tuarega jest dla mnie do przyjęcia ;) Nie chcę narzucać na metalu takiego światłocienia, jak na innych elementach, bo na żywo tam światło samo się układa nieco inaczej i naturalne odblaski metalizerów wspierają delikatne cieniowanie. Fotki niestety tego nie oddają, ale zobaczę, może będę to jakoś zmieniał.

Co do krawędziowania, to właściwie przy większości elementów je wykonuję :) Pewna "niewyraźność" figurek to zdecydowanie wina fotek, bo przy robieniu balansu bieli kolory tracą nieco na wyrazistości (i czerń na intensywności).
Akurat kieszeni u spodni nie chciałem aż tak odgraniczać, acz na przyszłość będę o tym myślał :)


PozdRawiam


P.S. Zmiana avatara na forach macierzystych jest chwilowa :P
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Ho, długo tu nie zaglądałem ;) Jakoś przez spory kawał czasu z malowaniem szło wolno, choć ostatnio nieco ukończyłem.
Od stycznia do października męczyłem HunteR ORKi z LotRa / Hobbita, które udowadniają, że GW potrafi robić niezłe figsy ;) Sporo konwertowałem, a wyszło to tak:
ImageClick to see full-sized image

Moi ulubieńcy, zwłaszcza w środku mocno konwertowani Głowacz i Bestia, ulepieni z Manticowych Ghouli :)
ImageClick to see full-sized image

I przykład zbliżenia jeszcze:
ImageClick to see full-sized image

A znaaacznie więcej fotek można obejrzeć bezpośredniu w PhotoBucketowym Albumie HunteR Orków, to dla znudzonych bądź zatwardziałych fanów orków ;)

Tymczasem w ciągu ostatniego miesiąca udało mi się też dokończyć dwie figurki do Infinity:

ImageClick to see full-sized image

Hassassin Lasqa ze snajperką i Lasiq, świetni mordercy z sekty Hassassynów (przynależność zobowiązuje ;) ).
Image

Image

Tutaj adresy do CMON dla zainteresowanych:
http://www.coolminiornot.com/345488
http://www.coolminiornot.com/345487

A TUTAJ jak zwykle znacznie więcej fotek, w tym różne rodzinne, jak choćby to:
ImageClick to see full-sized image
Też dla wybitnie znudzonych, idealne do pracy biurowej ;)
:D


PozdRawiam
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Slawol »

Bardzo spoko malowanie!

Kolory trafione, wykonanie też. Podobają mi się te soczewki w lunetach broni oraz maski na głowach z szybkami pomarańczowymi. Mój ulubiony to ten na drugim i trzecim zdjęciu z prawej.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by KedzioR_vo »

Witam,
wrzucam kolejną figurkę do mojej powoli rozrastającej się armii Haqqislamu. Miniaturka była malowana w ramach "pojedynku malarskiego" na forum forum oficjalnym i są tam fotki WiPów, choć z samego pojedynku to mało wyszło ;)
Mój infiltrator ma ksywę Lampart i to starałem się pokazać na jego smaczku, który miał dodać nieco życia do mojego zakurzonego malowania :P - A wyszło takowo:

Image

Tutaj można zagłosować na CoolMini:
http://www.coolminiornot.com/352222

No i co tu się dużo rozpisywać - infiltracja jest w modzie ;)
ImageClick to see full-sized image

Kolejny koleżka niedługo, a na razie Haqqislam prezentuje się w ósemkę:
ImageClick to see full-sized image

Więcej zdjęć dla wybitnie zainteresowanych lub znudzonych jak zwykle w Albumie na Photobucket


PozdRawiam
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by sea.man »

Koherentne malowanie, super oddzial. Na stole musi sie niezle prezentowac.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - głównie Infinity zapewne

Post by Nameless »

niezle, niezle :) dawaj wiecej :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
KedzioR_vo
(Forum newbie)
Posts: 16
Joined: 7 Jun 2012, o 11:24

Re: [PL] GaleRia KędzioRa - Haqqislam z Infi, Hunza 08.04.20

Post by KedzioR_vo »

Daję więcej mego koherentnego malowania ;) Udało mi się wreszcie skończyć mojego ulubionego infiltratora Haqqislamu - Hunzę w wersji z granatnikiem, zwanego Pumą :)
Trochę zmieniłem mu broń i trochę dodałem pierdół z GSu, jak śpiwór, maczeta itp, co można zobaczyć tu, tutaj lub tu ;)

Skończony twardziel wygląda tak:
Image

Jak widać, to bydlak o ironicznym podejściu do życia ;)

Tutaj można zagłosować: http://www.coolminiornot.com/355237

A tak wygląda z infiltracyjnymi ziomkami:
Image

Więcej fotek różnistych jak zwykle w albumie na Photobucket.


PozdRawiam
Post Reply