[PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

[PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

Witam;

Jesteśmy studiem, które od dwóch lat zajmuje się malowanie mróżnego rodzaju figurek. Przyszedł czas, by pokazać nasze prace na forum Chest of Colours. Będzie nam miło, jeśli podpowiecie, co moglibyśmy poprawić w naszym warsztacie - malowanie to nasza pasja i chcemy wciąż zbliżać się do najlepszych takich jak Ana, Bohun czy Camelson (w końcu trzeba sobie stawiać jak najwyższe cele ;) ). Dlatego też będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze, jakie pojawią się w tym temacie. Z góry za nie dziękujemy.

Na pierwszy ogień idzie figurka Chaos Nurgle Lord pomalowany z myślą o Ebayu. Podstawka display i ta zwykła zmagnesowane, tak więc bez problemu i szybko można figurką zagrać.

Image

Image

Image

Image

Image


Ave!
Niedźwiedź & Łania
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

Figurka Necromancera z Avatars of War malowana w międzyczasie, pomiiędzy zleceniami. Całość zajęła 8-10h.

Image

Image

Ave!
Niedźwiedź
Last edited by Niedźwiedź on 21 Feb 2013, o 00:05, edited 1 time in total.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by przemo »

Bardzo małe fotki nekromanty, trudno cokolwiek ocenić, jedyne co moge powiedzieć, to że nie pasuje mi kolorystyka. Fiolet, czerwień i jeszcze niebieski kamień - chyba zbyt choinkowato.

Nurgle wyszedł o wiele lepiej, najbardziej podoba mi się skóra - całkiem udany kolor i przebarwienia. Gorzej wyszła podstawka - szczególnie drewno jest bardzo płaskie.

Miło słyszeć, że nowe studio w Polsce się pojawiło :) powodzenia :)
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

Wrzuciłem większe zdjęcia. Jeśli chodzi o kolorysykę, to miałem niezły zgryz z tym, bo jak kaptur był czerwony, to figurka stawała się nudna... Ogólnie chyba skiepściłem schemat...

Drewno - masz rację, musze się uderzyć w piersi - płaskie jest.

Dzięki za życzenia - rodzinne przedsięwzięcie :) Od dwóch lat malujemy - jak dotąd na ilość, teraz już chcemy poważniej na jakość, dlatego zwracam się o porady do prawdziwych specjalistów.

Ave!
Niedźwiedź
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by quidamcorvus »

O, jednak pomalowałeś plecy ;)

Najbardziej podoba mi się krew na ostrzu kosy i oczy Zombie.

To co mi nie pasuje, to niebieski ogień. Może gdyby był bardziej eteryczny - bo teraz nie za bardzo kojarzy mi się z mroczną nekromancją :)
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Maru »

o to do tego były te fotki :) i aparat mam nadzieję że się spisuje (nomen omen to ja napisałem że to dobry aparat więc czuję się odpowiedzialny :P)


co do malowania to już ci Przemek napisał
ja może tylko dodam że zielony glut na nurglowcu mógł by mieć odrobinę żółtawy odcień / przebarwienia co by był ciekawszy (i ohydniejszy )
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

No między innymi do tego :) A aparat genialny, już nie pamiętam o D60 (teraz mam problem, żeby go sprzedać, ale to inny temat ;) ) tylko to cholerne menu po japońsku... Tak w ogóle to zbieram się na kolejny mail do Ciebie po poradę, ale choroba mnie złożyła jak scyzoryk.

Dzięki za uwagi. W ogóle to jestem i będę niezmiernie wdzięczny za każdą konstruktywną krytykę. Po to wrzucam obrazki na te forum - tu są jedni z najlepszych (o ile nie najlepsi) malarze na świecie, i liczę, że będziecie nam służyc sarkazmem, ciętym komentarzem i krytyką :) Bo zdrradzę Wam sekret - chemy malować lepiej. Znacznie lepiej niż teraz. Tak żeby nie było wstydu wrzucać zdjęcia na ChoC, a na CMoN ludzie oceniali wszystkie nasze prace w okolicach 9. Przynajmniej 9 ;) A do tego musimy pracować. A żeby pracować trzeba wiedzieć nad czym i jak. I w tym momencie liczymy na Was. Tak więc nie krępujcie się i śmiało piszcie, co myślicie o naszych pracach!

Ave!
Niedźwiedź
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Maru »

a swoja droga co wy macie w logu ??
Hełm z Cyckiem ?? :shock:

a wracając do tęczowego nekromancera - problem z nim taki że on tęczowy i ma niezbornie pomieszane tony ciepłe i zimne - znaczne lepiej by wyglądał cały zimny z np elementami ciepłymi (albo na odwyrtke)
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Slawol »

Pomijając nick nowego forumowicza, to ja tam w logo widzę kroczącego niedźwiedzia ;)

Witaj na forum, Niedźwiedź!

Miło, że wpadliście i że tak odbieracie nasze forum. Mi szczególnie do gustu przypadły te słowa:
Niedźwiedź wrote:W ogóle to jestem i będę niezmiernie wdzięczny za każdą konstruktywną krytykę. Po to wrzucam obrazki na te forum - tu są jedni z najlepszych (o ile nie najlepsi) malarze na świecie, i liczę, że będziecie nam służyc sarkazmem, ciętym komentarzem i krytyką :)
I oczywiście przyłożę do tego swoje palce z klawiaturą :twisted:

Jako że już dużo zostało powiedziane, to spróbuję dołożyć coś od siebie:

1. Nurgle

Nie pasuje mi dyskotekowy nastrój, ale to już mój gust, wolę malowanie naturalne. Są elementy lepsze i gorsze i wynika to nie tyle z Waszego poziomu malowania, co z jednakowego podejścia (tak mi to wygląda) do różnych faktur, powierzchni itd.

Nie wiem, w którą stronę idziesz z malowaniem (czy też idziecie), ale na razie jest dość kolorowo z metalikami, czyli NMM nie ma. Przy metalikach brakuje mi podkreślania krawędzi i kącików, zwłaszcza na butach. W miejscu, gdzie jest wlana rdza jest jednak dość "płytko", a gdybyś tam dodał nieco cienia, to sprawiłbyś, że płyty na siebie nachodzą mocniej. Proponouję też urozmaicać rdzę. Sposobów jest wiele i każdy ma swój, ale do testów spróbuj takiej kolejności: Snakebite Leather, Bestial Brown i Scorched Brown, żeby zasymulować zarówno utlenianie metalu, jak i stary, skorodooway i przeżarty fragment. Do tego możesz dołożyć miejscami Blazing Orange jako czysty kolor albo mieszankę z Bestial Brown. Podaję stare nazwy, bo tak mi łatwiej, nowych wciąż nie opanowałem, a i nowych farb za wiele nie mam, bo mam zapasy i szlag mnie trafia z tymi nazwami przy tłumaczeniu :D

Drewno jest płaskie, ale z druygiej strony - dość naturalne, przy czym w porównaniu do modelu - inne i byle jakie. Staraj się odwzorować słoje zgodnie z realiami, wykorzystując do tego odpowiednie odcienie. Zacznij od jaśniejszej bazy, a potem maluj ciemniejszymi kolorami. Jeśli drewno ma być ciemne, to mieszaj brązy, bo tutaj poza jednym kolreom i czarnymi słojami niewiele nie ma. Ale gdy dodasz do tego bordowego koloru lub jaśniejszego brązu, to zróżnicujesz fakturę. Najlepszym sposobem jest po prostu oglądać zdjęcia desek podłogowych, ściętych świeżych drzew itd. Kolory widać, kreski też, więc małpujemy i przenosimy wzór ;) Czas i trening, inaczej się nie da.

Topór mi się osobiście podoba, a poza tym i tak wygląda naturalnie i efektownie. Płytki na podstawce super, tak samo tablica z łapą niedźwiedzia! To samo tyczy się zielonych flaków. Kolce wystrające z naramiennika też są niezłe, ale ten w hełmie jest już nieco słabszy, mniej dopracowany, chociażby w takim stylu. Czaszki mają paski tego samego koloru (albo bardzo zblkiżonecog), przez sprawiają wrażenie biaej kulki, ale cieni trochę tam jest, to i widać kształt.

I to chyba tyle. Ogólnie mam wrażenie, jakbym oglądał mniej więcej swoją pracę, ale bardziej kolorową ;)

2. Nekromanta

Tu znów kolory, jak to wspomnieli wcześniej. Mi osobiście takie połączenie nie przeszkadza, ale w teorii to czerwień można by wyrzucić i zamienić na fiolet, ew. fiolet wyrzucić i zamienić na coś cieplejszego. Model jest w sumie szary i te dodatki nie mają jak się dopasować do siebie, bo występują pojedynczo. Zwróć uwagę na malowanie tematyczne, w którym motywem przewodnim je4st zestaw 3-ech kolorów, ale są na całym modelu rozmieszczone. Dodatki to dodatki, zawsze możńna dopasować, ale większość figurki zabiera skóra i ciuchy i jeśli tutaj masz bałagan, to całość będzie niespójna.

Lampki choinkowe w głowie ghula są super, świecą się jak trzeba :D Płomień na dłoni też niezły, ale OSL już słabszy, a to za sprawą zbyt mocnego nawalenia farby. Tutaj przydałoby się albo przezroczyste malowanie albo mieszanie z kolorem szarej szmaty, żeby się światło zaczęło przenikać/zanikać. Inaczej tego nie osiągniesz, bo to zawsze będzie wyglądać, jak nawalone sprayem. Coś niecoś wyszło na mankiecie, takm widać, że kolor po prostu zanika i robi się bledszy, natomiast przy łokciu jest zbyt intensywny. Dodatkowo im bliżej źródła światła, tym jaśniej powinno być, a im dalej, tym ciemniej i zanikać... U Ciebie cały rękaw jest po prostu niebieski.

Detale są trochę monotonne, szara czaszka obok szarego kosturu na szarej szmacie trochę nudzi.

Ostrze kosy świetne, krew także!

Prace są udane i widać, że sporo pomysłów zostało wykorzystanych :) Brakuje jednak nieco staranności, np. przy czaszkach na plecach nekromanty, są takie chlapane, tak samo jasny płaszcz pod nimi. W ogóle przy kilku elementach proponuję wyostrzyć krawędzie poprzez dokładne domalowanie i staranie się nie rozlewać farby, tylko gładsze jej nakładnie, jak np. czerwieni, która została gładziej wyprowadzona. Chyba że zamiarem jest stworzenie starej, poszarpanej szmaty to wtedy rozumiem :)

No i dobrze zdjęcia, tylko trochę śmieci i paprochów na nich jest (tło), można by je wymazać w PS-ie ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Nameless »

Maru wrote:a swoja droga co wy macie w logu ??
Hełm z Cyckiem ?? :shock:
once seen, it cannot be unseen...
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Post Reply