[PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Gildor »

Ale ładna dioramka! Fajny klimat, z prezentu ktoś pewnie będzie zadowolony :) Malowanie babeczki też niczego sobie :clap:
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Slawol »

Ale świetna ta scenka!!! :clap:

Bardzo elegancka i bogata kompozycja, bajkowa wręcz! Całość wręcz zachęca do małpowania pomysłu :D

Parę uwag jednak mam:

- grzybki wyglądają mi jak pinezki. Wiem, że takie podobne grzybki też mozna spotkać (nie mówiąc o fantastyce), ale nic nie poradzę, że tutaj mi sie tak kojarzą, poza tym skalą są chyba za duże, no ale może w tej krainie takie wielkie rosną ;) No i są jednokolorowe wszystkie,
- ta turkusowa woda w paru miejscach na powierzchni jest ciut glutowata i nie wiem, czy nie jest za mocno wzburzona, pozostała za to wygląda jak szron ;) Sorki, tak mi się kojarzy... Najlepsza woda to ta bardziej zielona, za grzybkami,
- mostek mógłby dostać nieco więcej suchego (ale naprawdę delikatnie), żeby wydobyć detale drewna,
- umaszczenie konia to dobra gładkość przejść, ale nie można tego niestety powiedzieć o ciuchach pani, która na nim siedzi,
- czerwienie na koniu nieco płaskie. Rozumiem, że to jakiś materiał, ale wtedy niech to będzie chociaż więcej cienia przy złotych ornamentach, a czystej czerwieni przy brzegach.

I to chyba tyle. Ogólnie to bardzo ładna i efektowna praca, wszystko idealnie zgrane. Podstawka ani za duża, ani za mała, nie jest też przeładowana. No i tabliczka ładna. Pięknie!

P.S. Ale może by tam jakiego zająca wcisnąć albo inne zwierzątko pod krzaczkiem? ;) Zawsze to mały smaczek i kolejna historyjka do zauważenia.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

I po raz kolejny odsłaniamy efekty naszej pracy. Po raz kolejny na warsztacie były figurki Gamezone'a, i po raz kolejny mnóstwo łatania. Ale efekt zadowalający. Niestety na MoIa figurki nie trafią, bo już są u nowego właściciela. Ale jest on bardzo zadowolony, więc żal mniejszy :)

Jak zwykle zapraszamy do komentarzy oraz zapraszamy na naszego fejsbuka - tam znajdziecie znacznie więcej zdjęć.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ave!
Niedźwiedź
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Slawol »

OK, gęba na sztandarze jest lepsza, niż była, ale wciąż mi coś tam nie gra z tym ułożeniem i gębą. No nieważne, teraz już po frytach ;) Koniec końców - wyszło ładnie i kolory mi pasują. Malunek z drugiej strony też ładny, zwłaszcza nie przesadzony NMM. Drzewce sztandaru zbyt jednolite dla mnie, całość zgrana, podstawka niezła.

Model w czerwonym pancerzu bardzo ciekawy jako model, malowanie mi osobiście pasuje, ale ostrze miecza mi nie do końca pasuje (nie, nie chodzi o krew :D).

Zielony z toporem za to ma (dla mnie oczywiście) zbyt jednolity pancerz, bez zaznaczonych detali. Ale widocznie tak miało być. Sam topór super, ralistyczny, krew to już pomijam, bo wiadomo :D Ekstra szmata na plecach! A te krwawe zadrapania na klocku to już w ogóle bardzo oryginalne :D

Dobre zdjęcia, nic nie wali po gałach :) Widać jak naprawdę wygląda model. Uwaga ogólna - pilnujcie WB, bo trochę Wam ucieka. Nie chodzi tutaj o marudzenie, ale kolory Wam się zmieniają przez te zafarby i szkodą w efekcie końcowym te defekty :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

Dziękówka :) Jakość zdjęć to poradom Maru zawdzięczamy :D

No a co do bossa to teraz widzę, że ździebko jednolity, ale miał być pancerz bossowski jak prosto od płatnerza - to i jest :)

Co do drzewca masz rację niestety :(

Niebawem wrzucę do WiPów robiąca się pracę na MoIa specjalnie :)

Ave!
Niedźwiedź
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by quidamcorvus »

Mi się podoba, czuć klimat Zielonoskórych. :clap:
No i świetny sztandar, choć swoją drogą nieco zbyt finezyjny jak na Orków ;)
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Marta »

Nie bardzo wiem co powiedziec... Na razie widze tylko zielonosc wielka na fotach (zrypany balans bieli) zielen widze wszedzie... A i same figuraski jakies takie male i zagubione gdzies w tym tle, moznaby je spokojnie ciasniej wykadrowac, zeby nie marnowac tylu pixeli na tlo. Szczegolnie w przypadku kolesia ze sztandarem trudno mi sie doszukac faktycznego ksztaltu figurasa.
U tego drugiego widac juz cos wiecej (przynajmniej mam wyobrazenie jak ten oras wyglada mniej wiecej) i nawet mi sie podoba. Chociaz faktycznie, jak wspomnial Slawol, ten mieczyk taki troche dziwny sie wydaje.
Najwiecej widac na fotach trzeciego zioma (najmniej zielono chociaz nadal widze tinte lekka w kolorach). On zreszta tez najbardziej mi sie podoba. Fajnie wyszedl kontrast soczystej czerwieni i bijacej az po oczach zieleni mordy. Najfajniejsza jest tez podstawka i krew na niej i na toporze. Jedynie moglabym sie przyczepic do samego napisu, ktory moglby byc troche staranniejszy, i nieco nienaturalnego ulozenia wlosow na brodzie truposza. Moznaby je troche przygiac na cieplo do dolu zeby opadaly bardziej a nie stercaly tak jak teraz. Wiem ze teraz juz po grzybach, ale na przyszlosc mozna bardziej zwracac na takie rzeczy uwage.

Ale i tak najwazniejsze w tym wszystkim jest to ze klient jest zadowolony.
Nad prezentacja figs mozecie pracowac przy nastepnych projektach.

pzdr

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

Dzięki wielkie wszystkim za uwagi - jak zwykle wzbogacają nasze doświadczenie. To dzięki Wam możemy wciąż szlifować skilla :)

A poniżej kolejna praca do Waszej oceny, drodzy forumowicze. Tym razem w ręce Łani trafił Inquisitor Coteaz wraz z dioramką. Tym malunkiem Łania zdobyła wyróżnienie w kategorii Single Sci-Fi na MoI. Miłego oglądania i jak zwykle będziemy wdzięczni za wszelkie komentarze. I jak zwykle zapraszamy na naszego fanpage'a na FB.

Image

Image

Image

Image

Ave!

Niedźwiedź
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by JerzyK »

Przydało by się więcej zbliżeń na samą figurkę żeby móc ocenić jej malowanie. Jeżeli chodzi o całość kompozycji, to podstawka jest nieproporcjonalnie za duża w stosunku do figurki. Tym bardziej że na tej podstawce w sumie niewiele się dzieje.
Niedźwiedź
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2013, o 14:16

Re: [PL] Zoo Art Studio - aktualnie maziane w zwierzyńcu

Post by Niedźwiedź »

To drażliwa kwestia :) Generalnie to był zamysł, żeby pokazać surowość i ogrom świątyni zakonnej. Niestety po niewczasie Łania zobaczyła, że przydałaby się większa figurka. Co do zbliżeń to postaram się coś cyknąć, ale to raczej nie jutro.

Ave!
Niedźwiedź
Post Reply