[PL] Vallejo Model Air - Metaliki... Pytanie!

Tu możemy rozmawiać o ciekawych produktach przydatnych w naszym hobby, o tym co chcielibyśmy zobaczyć, co nam się nie podoba...
Post Reply
piotrtom

[PL] Vallejo Model Air - Metaliki... Pytanie!

Post by piotrtom »

Chciałbym zapytać tych co mieli styczność z metalikami Vallejo Model Air o zdanie na ich temat?
Także chcę zapytać co sądzicie o kolorach metalicznych VGC Glorious Gold i Polished Gold?? Słyszałem że srebrne są do dupy ale że złote VGC całkiem w porządku, także sam już nie wiem bo różne są opinie??

Co do Model Air to jakby ktoś miał paletę metalików lub poszczególnie kolory to czy mógłbym prosić o zdjęcia odcieni bo z internetu i strony Vallejo to nie za dużo widać jaki one mają odcień... Interesują mnie Black Metallic, Gun, Silver, Chrome, Aluminium, Steel i Bright Bronze?? Z tego co widziałem to silver, chrome, aluminium i steel są bardzo podobne dlatego proszę o fotki jeżeli ktoś w Was by je miał...

Z góry dzięki za pomoc
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Vallejo Model Air - Metaliki... Pytanie!

Post by przemo »

Ja mam tylko Silver Met. 71063 z linii Model Air. Bardzo jasny srebrny, do wyciągania rozjaśnień. Kryje fajnie, pigment dobry, bo dość rzadki. Model Air są mocno rozwodnione, przez co mają rzadki pigment i dają gładkie krycie - co dla mnie przy malowania metalami jest ważne.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem, ale mimo, że to Model Air to maluję nią normalnie - pędzlem bez wykorzystania aerografu (choć aerografem też ją wypróbowałem i nie było z nią żadnych problemów). Mi sprawuje się bardzo dobrze, polecam.
Post Reply