[PL] Galeria Saulota

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Post Reply
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

[PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Cześć, jestem zaginionym partyzantem z Warszawy. Pomyślałem, że się trochę tutaj posocjalizuję. ;) Większość moich prac można obejrzeć na coolminiornot.com http://coolminiornot.com/artist/saulot(właściwie przekrój całej działalności) i na mojej stronie domowej http://nokturnal.pl (jest cała galeria). Zdjęcia są kiepskie, bo jestem kiepskim fotografem i większość ujęć jest robiona z ręki, a nie statywu (wiem, że to niepoprawne politycznie).
Maluję z dużymi przerwami od ~1994 roku i mam skrzywienie pod kątem undeadów. :D Kiedyś grałem w WFB i wh40k, ale dużo przegrywałem, więc przeszedłem tylko na malowanie (źli ludzie zabijali mi nekromantów i było game over). Może to i dobrze.

Bardzo by mi pomogło, gdyby ktoś rzucił okiem na moje prace i powiedział nad czym musiałbym popracować, żeby było lepiej. Życie mi się powoli kończy i wypadałoby kiedyś zdobyć jakiegoś golden demona ;).

Pozdrawiam,
Paweł
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Flameon »

Witaj na forum ;)
Prace w galerii sprawiają bardzo dobre wrażenie, są pomalowane czysty, dokładnie a na Sauronie zrobiłeś całkiem niezły osl. Nad czym popracować? No cóż, moim zdaniem umiejętności malarskie u ciebie rozwijają się bardzo dobrze, musisz po prostu starać się każdy kolejny model malować najlepiej jak potrafisz i nie spieszyć się niepotrzebnie, Na wymalowanie naprawdę dobrej pracy potrzeba sporo czasu i cierpliwości ;) tak więc proponuję klasycznie;
większe kontrasty, wyraźniejszy światłocień, gładsze przejścia na kolorach,ostrzejsze krawędziowanie itp.

Pozdrawiam
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Maru »

spotkanie malarskie było dzisiaj w Warszawie ....

spox będzie kolejne

a poza tym witam :)

co do pytań o poprawę i co i jak - przyjdz na spotkanie z ludkami - nic tak nie pomaga jak spotkanie z ludzmi :D
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Nameless »

witam na forum :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Cześć wszystkim :).
Maru wrote:spotkanie malarskie było dzisiaj w Warszawie ....
Gdzie są mitingi, w jakich godzinach i jak często? Targacie tam worki z farbami? :)

flameon: zajrzałem do Twojej galerii, Dethmaster Sniktch jest naprawdę niezły. Ile czasu go malowałeś? Odnośnie mojego OSL na Sauronie to jest z przypadku, praca nie jest tak czysta jak moje dwie poprzednie tj. necromancer czy grave wraith. Kontrastami się dopiero zaczynam bawić. Co do płynności przejść kolorów to jeszcze tego nie opanowałem (widziałem jak to robią inni, więc reszta to chyba praktyka, ale nie wiem czy moje stare przyzwyczajenia w malowaniu wszystkiego nie psują).

Odnośnie zdjęć to czasami mam wrażenie, że robię je za blisko. A taki offtopic, czego używacie do oświetlania fotografowanych figurek? Mam jakieś żarówki halogenowe z oprawami, ale nie mam ich na czym "powiesić". Nie potrzebuję jakichś tam zestawów z dwumetrowymi statywami i parasolem. Czy ktoś może widział jakieś mniejsze statywy, może max 30-50cm?

Czego używacie do rozcieńczania farb, oprócz wody (flow aidy / retardery)? Część malarzy z tego co widziałem nie używa w ogóle wcześniej wymienionych wspomagaczy tylko wody.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by mahon »

Cześć! Witamy na forum :)
nokturnal wrote:Kontrastami się dopiero zaczynam bawić.
Lepiej późno niż wcale, ale nie dziw się jeśli dużo komentarzy będzie dotyczyło zwiększenia kontrastu. Ze względu na skalę modeli przerysowania są wskazane
nokturnal wrote:Odnośnie zdjęć to czasami mam wrażenie, że robię je za blisko.
A nie ma sensu...
Jak zrobisz za blisko, to zmieniasz perspektywę i model wygląda nienaturalnie.
nokturnal wrote:A taki offtopic, czego używacie do oświetlania fotografowanych figurek?
Najchętniej: słońca z północnego okna :D
Jak nie da rady to świetlówek, ale nie lubię.
nokturnal wrote:Czego używacie do rozcieńczania farb, oprócz wody (flow aidy / retardery)?
Najchętniej tylko wody i to demineralizowanej. Czasem magic washa też użyję, ale raczej sama woda.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Maru »


Gdzie są mitingi, w jakich godzinach i jak często? Targacie tam worki z farbami?
ostatnio w 13 dywizji
i kolejny pewnie też bo to na linii metra i w zasadzie łatwo trafić
w ramach tego że zapodałem wiadomość na 6 forach ... to jak widać i tak była nie do o dnalezienia :bonk:

http://www.chestofcolors.com/forum/view ... 35#p105735

kiedy kolejne ?? jak się ustali - ale wszyscy co byli mieli ochotę na kolejne i to w miarę szybko
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by kacpero »

witaj na forum, przejrzalem Twoja galerie - jezeli chodzi o porady to w zasadzie mam podobne co poprzednicy - wiekszy kontrast, gladsze przejscia..
z niecierpliwoscia czekam na kolejne figurki prezentowane na forum.. BTW nad czym teraz pracujesz?
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Slawol »

Witaj na forum, witaj! :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

kacpero wrote:BTW nad czym teraz pracujesz?
Obecnie mam kilka poskładanych modeli, ale na razie się zastanawiam. Generalnie chodzą za mną ostatnio smoki (zdecydowanie), nazgule na fellbeastach i balrog z LOTRA. Mało mam pomalowanych większych modeli. Ale chodzi też za mną goblin queen z hasslefree i alicja (mam już jedną pomalowaną, ale ciekaw jestem jakby wyszła wersja "po latach"). :?:
Odnośnie większych modeli to chciałem w końcu przećwiczyć aerograf, ale to urządzenie mnie chyba przerasta (to chyba przez zły dotyk ;)), ciągle się coś zatyka (np. po wymianie farby) i zanim się z wszystkim obrobię to entuzjazmi mi opada. Rozkręcanie i skręcanie aerografu to czyste zło.
Post Reply