[PL] Przemo i ulepki

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Nie, wszystko w fimo. Ewentualnie czasem dorabiam coś Magis Sculptem, ale tutaj chyba nie będzie takiej potrzeby
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

A ja sobie dłubię i dłubię 8)
Gościu ma coraz więcej elementów. Co sądzicie o twarzy? Wytkniecie jakieś nieproporcjonalności? Coś do skorygowania na tym etapie?

Image
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by LONGER_TOM »

Wow świetny! Lubię: szmatkę, nos, zaciśnięte wargi, zmarszczki, oczko i oko, brwi .. super! Ciekaw jestem jak zrobisz uszy :curtain:.

Pozdro,
L_T
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Dzięki :)
Nie wiem czy widzisz ale uszy już są ;) Tyle, że dopiero ich początek. Mam z nimi mały problem - bo muszę rzeźbić "w powietrzu". Nie mam żadnego szkieletu ucha, a że ucho to odstający element to robi się to problematyczne :(
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by dead »

No ciekawie sie zapowiada. Co jeszcze zamierzasz zrobic z kapelindrem ?
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

jakąś fakturkę, fałdy. Może znaczek jakiś naszyty będzie.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Nameless »

fajnie, ze probujesz tej twarzy nadac jakis wyraz. eksprecja i emocje - o to w popiersiu chodzi.
jedno oko wpadlo mu do czaszki, ale za to drugie wyskakuje... za duza tu roznica, chyba ze to ma byc mutant.

duzo wiecej nie powiem, na rzezbieniu sie totalnie nie znam. talent masz, teraz cwicz warsztat.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Chciałem przerysować to, że jedno mocno wyłupiaście patrzya a drugie gdzieś tam niknie pod brwią. Ale jednak przesadziłem? Chyba w takim razie powiększę trochę lewe oko żeby nie było tak głęboko osadzone w czaszce.

Dzięki za uwagę Nameless! :) Samemu nie wszystko jeszcze potrafię wyłapać.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by Nameless »

mam po prostu wrazenie, ze ta wylupiasta galka oczna nie zmiesci sie w drugim oczodole...
jak ogladalem jakies rzezbiarskie step-by-stepy, to rzezbiarze robia oczodol, wkladaja tam kulki (galki) i dopiero obudowuja (powieki itp.). tez tak robiles? mysle, ze to by pomoglo zachowac odpowiednie proporcje
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Przemo i ulepki

Post by przemo »

Niektórzy to używają kulek jako gałek - żeby były idealnie okrągłe.

Ja zrobiłem oczodoły a potem włożyłem w nie gałki oczne, tak jak powiedziałeś. Tyle, że od początku miałem zamiar wyeksponowania i przerysowania prawego oka. Dlatego wkładając gałki oczne w oczodoły nie zrobiłem dwóch takiej samej wielkości kulek - kulka na prawe oko była duuużo większa :)

Mam taką swoją teorię, że tak jak przy malowaniu miniatur musimy nienaturalnie zwiększać kontrast żeby wszystko było widoczne, tak też przy rzeźbieniu małych modeli trzeba przerysować wszelkie pozy, miny, gesty itp. Oczywiście nie można przy tym naruszyć anatomii i proporcji (albo można naruszyć ale nie za bardzo). Wszystko w jakiś granicach. W tym przypadku przekroczyłem granicę. Poprawię ale i tak zostawię pewną dysproporcję. Zobaczymy jak wyjdzie i co powiecie po poprawkach, czy już nie będzie tak biło po oczach :)
Post Reply