[PL] WIPsy LONGER_TOMa

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

[PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Ponieważ Hussarze chce się pokazać z jak najlepszej strony, ostro wziąłem się do roboty. W planach mam zrobienie dużego modelu oraz dioramy. Tym pierwszym będzie Juggernaut z terminatorem na grzbiecie (podobnie jak u Kotleta), natomiast tym drugim - horda genokradów atakująca most Gwardii.
To tyle jeżeli chodzi o wprowadzenie. Na razie skupiłem się na Juggernotcie. Konwersję w sumie już skończyłem. Chłopka, zwierzaka będę malował oczywiście oddzielnie tak jak i jedną rękę oraz głowę Lorda. Prawdopodobnie dodam mu płaszcz, który sam ulepiłem - ten z zestawu niestety nie pasował ;(. Cóż teraz pewnie wezmę się za podstawkę ...

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

A oto moje stanowisko pracy :D
ImageClick to see full-sized image

Pozdro, L_T
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Maru »

życzę powodzenia bo to dosyć ambitny projekt jest a czasu jeszcze trochę jest ale nie tak by można by było powiedzieć że masz go w nadmiarze
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Nameless »

a do tego jeszcze cala dioramka... no, ambitny plan.
trzymam kciuki, na razie chyba nie ma zbyt wiele do komentowania :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by sea.man »

go go go!!! jeszcze jest duuuzo czasu :)
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Wojteq »

Jak tam postępy w pracach? Jeszcze sporo czasu, ale zarówno diorama jak i duży model, to chyba najbardziej pracochłonne kategorie.
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Oj tak porwałem się z motyką na słońce :D. Mimo że maluję prawie codziennie to i tak domowe obowiązki zżerają mi sporo czasu :/. Btw, bardzo mi miło, że pytasz :).

Jeżeli chodzi o duży model to wszystko jest już w podkładzie. Dodałem martwego imperialistę na podstawce - już został pomalowany. Także skończyłem twarz terminatora. Teraz biorę się za głowny model >.>. Termin goni, a ja muszę polecieć na wycieczkę z COMONem xD!

Dioramę zacznę, jak skończę juggernauta - lepiej mieć jeden skończony niż dwa rozgrzebane.

pozdro, L_T
Mike

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Mike »

Więcej zdjęć!
LONGER_TOM
Posts: 59
Joined: 20 Jan 2011, o 01:28
Location: Wa-wa
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by LONGER_TOM »

Cześć.

Dzisiaj chciałbym wam pokazać WIP Lorda Chaosu na Juggernaut'cie. Model miał zostać skończony już dawno przed Hussarem, a nawet zająć na nim pierwsze miejsce :mrgreen:, no ale nie zdążyłem z malowaniem. Nie wrócę do niego zbyt prędko, ponieważ na razie odczuwam przesyt scifi, wolę fantasy :D!
Jeszcze żaden jego element nie został skończony - najbliżej tego stanu jest martwy Gwardzista, ale i jemu muszę poprawić zielone elementy zbroi. Zdjęcia są bardzo słabe, a i tak dobrze że w ogóle są. Nieźle się natrudziłem, aby zmusić się do ich zrobienia 2 tyg. temu. Na razie nie planuję ich poprawiać :-P. Jest tu tyle baboli i błędów które widzę, no ale jak zawsze czekam na wasze komentarze :mrgreen:. No nic, zapraszam do oglądania.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Natomiast obecnie pracuję nad dioramą "Vampire Valley". Wczoraj zbudowałem surowy teren. W następnych krokach dodam piasek, jakieś korzonki, inne atrakcje :-P. Będzie także mały strumyk wypływający ze skał, tworzący rzeczkę :3. Zrobiłem także tutorial - na razie pierwszą z trzech części (razem z malowaniem).
Rzućcie okiem, jak się nadaje to zamieszczę na forum :).
http://krigslagge.blogspot.com/2011/11/ ... -cz-i.html

Fabuła: doliną idzie oddział szkieletów, na wzgórzu towarzyszą im Necromancer (dostanę od dziewczyny :mrgreen:) oraz Vlad Von Carstein albo Count Mannfred konno - raczej ten pierwszy bo tańszy :-P.


ImageClick to see full-sized image

Pozdrawiam,
L_T
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by Rentall »

masz to samo co ja, 10 prac rozpoczetych, a ze skonczniem to problem.
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] WIPsy LONGER_TOMa

Post by nokturnal »

L_T: A ta glina to nie rozmięknie? Będziesz to później do pieca wrzucał? ;) Poza tym jest ciężka (tak mi się przynajmniej wydaje). Plastelina jako wypełniacz też wg. mnie się średnio nadaje. Będzie cieplej to wszystko popłynie, a wikol niczego nie zabezpieczy.
Mógłbyś użyć FIMO, jest relatywnie tanie, po zrobieniu bazy mógłbyś wrzucić całość do piekarnika i po zastygnięciu całość byłaby ok (ma to właściwości podobne do plasteliny, ale po upieczeniu jest bardzo twarde coś jak plastik i lekkie).
Odnośnie wzgórz/wzniesień to też kiedyś miałem inny patent tj. używałem zwykłego styropianu i owijałem go jakimś bandażem/gazą zamoczoną w wikolu wtedy można było całość potraktować sprayem bez stresu, że się styropian rozpuści (dobre np. do robienia makiet wzgórz).
Magic Sculpt też jest dobry, tyle, że bardzo drogi, ale odpadłoby pieczenie.
I wtedy nie musiałbyś umieszczać napisu "nie dotykać" ;))).
Post Reply