[PL] Warsztat ARBAL'a

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Kolejny WIP. Postanowilem zabrac sie za niedokończone projekty, które stoją na dolnej półce w gablocie. Powróciłem do kopciuszka 54mm z Kabuki Models, który generalen nie jest taki prosty do pomalowania jak myślałem.

W założeniu ma byc basniowy, kolorowy, wyrazisty.
ImageClick to see full-sized image

Wczoraj go juz praktycznie skończyłem i tak to wygląda (niestety nie mam zdjęcia z tyłu,, sam nei wiem czemu go nie zrobiłem):

Zdjęcie z przedwczoraj:
ImageClick to see full-sized image

i zdjęcie z wczoraj:
ImageClick to see full-sized image

Figsa jest sklejana z wielu elementów, bardzo drobnych jak np. ta myszka. Dla zainteresowanych tutaj inbox: http://goo.gl/C2R6aE
Cala sukienka jest cieniowana pigmentami (fiolety itd) + troche washy. Nie jest to jakośc godna pokazanai na konkursie ale jestem zadowolony. Pozostała do zrobienia podstawka i tu jest brak pomysłu.... planuje zrobić kilka schodków, stopni, na których Kopciuszek bedie stał.

Wszelkie uwagi mile widziane :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Slawol »

Dajesz, Miśku!

Na razie świetnie, ale popraw fioletowe cienie w sukni, bo tam chyba ciut nachlapane jest.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Nachlapane jest bo sie bawilem i testowalem pigmenty z washami i inne takie cuda kilka miesiecy temu. Niestety tego nei da sie poprawic z wielu względów. Dla tego napisałem, z eto nie będzie figurka na konkurs, ale w moje gablocie będzie fajeni wyglądała :)
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Wojteq »

Zdradzisz przepis na pończoszki? Wyglądają całkiem nieźle.
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Mam wrażenie, że białe pończochy robi się łatwiej od czarnych. Poprzednie na tym modelu mi nie wyszły: http://www.coloureddust.com.pl/2013/02/ ... ntine.html ale to tez z tego powodu, że t obyły pierwsze pończochy jakie robiłem i troche przekombinowalem.
Ale do rzeczy.

Przepis na moje białe:
1. malujemy noge najpierw kolorem cielistym
2. możemy ta nogę lekko wycieniowac, robienie rozjasnień nie ma sensu, ja na tym modelu w sumie nie cieniowałem tej nogi
3. robimy mieszankę Vallejo Glaze Medium z białym kolorem bardzo słabą = mało białego a wiecej medium
4. nakladamy cienka warstw ei czekamy do pelnego wyschniecia
5. nakladamy nastepne warstwy az do zadowalającego nasz efektu, miesznka bedzie jak wash splywac naturaleni w zagłebieni, zagięcia nogi i dobrze. przestrzegam przed przyśpieszaniem schnięcia suszarką. Przy takiej ilości cienkich warstw spowodowało mi to poprzednio spekanie ary jak przy efekcie Crackle Medium!
6. dorabiamy delikatne cienie w zgieciach nogi pacach ale z umiarem mieszanka GW Lahmian Medium + wash brązowy do skóry (zapomnialem nazwy)
7. czystym rozwodionym bialym delkiatnie rozjasniamy niektore miejsca jak pace czy zgiecia materiału
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Z innej beczki, zrobielm juz schodki na podstawce pod kopciuszka, 3 niwielkei stopnie. Nie wiem tylko jak to pomalowac.. macie jakies pomysły? Moge to zrobic jako schody w pomieszczeniu jakiejś sali, lub jako schody na dworzu.
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Wojteq »

Dzięki za podzielenie się recepturą na pończoszki ;)

Co do schodów, to jak chcesz miec wyzwanie, to spróbuj namalować im fakturę marmuru?
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Juz o marmuse myslałem, ale to wyzwanie = kinienie jak to zrobić....
Image
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by Nameless »

Nameless Painter Blog
==================================================
Image
ARBAL
Posts: 263
Joined: 16 Nov 2008, o 11:11
Location: POLAND - Torun
Contact:

Re: [PL] Warsztat ARBAL'a

Post by ARBAL »

Nameless, marmur zrobiłem i chyba wyszło ok.
teraz pracuje nad taką figsą - 75mm


TARTAR MINIATURES
"DOVE"
INBOX: http://goo.gl/ZOKZxo
ImageClick to see full-sized image
babeczka będzie ise opierać o karabin snajperski (zerknijcie do INBOXa.
Brak pomysłu na podstawkę, to co jest w zestawie mi się nie podoba. Myślałem o blaszcze z fajna fakturą tego typu:
ImageClick to see full-sized image
Do tego kilka łusek na ziemi. Ale rozważam też jakiś betonowy kawałek, na którym by stala...
Image
Post Reply