[PL] Czy mozna sie przylaczyc? Box of Brushes!

Podstawowe zasady naszego forum, odpowiedzi na częste pytania, oraz kwestie dotyczące strony.
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Co do spotkania i warsztatów to od samego Przemasa o tym słyszałem i przy okazji naszej wizyty w stolicy (a wybieramy się tam albo w sierpniu albo we wrześniu) bylibyśmy BARDZO zainteresowani spotkaniem.

Przede wszystkim po to, żeby się spotkać, żeby poznać ludzi "zza awatarów" - w oderwaniu od studiów i grup malarskich. Wypić piwo, pogadać...

My też robiliśmy takie spotkanie i było bardzo miło i fajnie :)

Co do postu Demiego - mi się też wydał napastliwy... Dlatego napisałem co ja sądzę o działaniach non-profit. :) Coż, nie można narzucać nikomu co ma mówić, wolność słowa ma swoje minusy :(
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
hashmallum

Post by hashmallum »

w oderwaniu od studiów i grup malarskich.
I o to cho , dlatego powinno takie cos byc na 'neutralnej' stronie robione , jezeli juz budowac spolecznosc ;)
robacek

Post by robacek »

hmmm. a ja uwazam ze jak ktos chce Ci narobić bigosu to i bez bofb narobi a rzeczywiscie bofb moze byc do tego nastepnym polem tylko czy jest sens podporządkowywania się dziwnym ludziom i ich iracjonalnym zachowaniom? uwazam ze sama idea jest bardzo fajna bo nie trzeba sprzedawac na ebayu mozna poprostu sie zareklamowac porownac swoje prace na tle innych dobrych malarzy. a jezeli ma to byc uzywane przez anie i mahonia do celow komercyjnych tzn zarobkowych to tez nie widze w tym nic zlego choc wydaje mi sie ze idea jest czysto zabawowa. osobiscie ani mahonia ani ani nie znam ale do tej pory z ich strony spotkalem sie z bardzo konstruktywną krytyką tak jak i nigdy nie spotkalo mnie nic niemilego z ich strony i raczej ogolnie budzą moją sympatie i zaufanie:) tak wiec mysle ze idea jest bardzo fajna choć kazdy moze doszukiwac sie w niej dziwnych rzeczy zresztą jak we wszystkim.
pozdrawiam
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

Ale się utworzył temat :dance: ile ludzi tyle opinii.
Dziękuje Hash za konsruktywną opinię, odbieram Twoje posty jako kumpelską radę. Rozumiem, że teraz rozważmy wszystkie ewentualności powodzenia i niepowodzenia, za i przeciw :roll:
Rozpoczęlismy tę akcję mierząc zamiary na siły. Nie jesteśmy w stanie podjąć się stworzenia nowej strony, z nowym forum i z nową kampanią. To jest niestety dla nas za wiele :( Postanowiliśmy więc podzielić się gośćmi z innymi malarzami i skorzystać z tego co już wcześniej powstało. Tu wystarczą 2 kliknięcia żeby dołączyć nową galerię, są już zaludnione fora i jest popularność i oglądalność.
Jeśli kto inny czuje się na siłach stworzyć niezależną stronę jednoczącą malarzy polskich, to chyba nie myślicie, że byli byśmy źli czy zazdrośni :lol: :rose: My robimy co w naszej mocy, co nie znaczy, że kto inny nie potafi dać z siebie więcej :)

Wydaje mi się, że zapraszanie ludzi do nas jest trochę jak proponowanie spotkania u siebie w domu: jeśli kogoś nie stać kogoś na zapraszanie na spotkanie gdzieś "na mieście" to zaprasza do siebie. My postąpiliśmy podobnie.

Albo ja jestem optymistką, albo po prostu jestem naiwna, choć po niektórych postach zaczynam się przychylać do tego II ;)
Odniosłam wrażenie momentami, że nie piszecie tu o malarzach a o politykach. Czy to świadczy, że politycy to ludzie? :lol: od Hashmalluma dowiedziałam się dziś, że podziały między grupami malarskimi są nie gorsze od tych politycznych.

Co to za chęć solidaryzowania się skoro przeszkodą jest tak błaha sprawa. :(
Przemas wrote:wiem ze moje obawy moga byc nieco na wyrost (i czesciowo moga wynikac z mojego generalnie sredniego humoru Very Happy ), ale nie czarujmy sie - nie wszyscy ludzie zachowuja sie ok. im mniej zostawimy im przestrzeni na wbijanie "szpil" tym lepiej Smile .


Widzisz i tu zaczynam rozumieć na czym mogą polegać różnice w toku myślenia. Wydaje mi się, że osoba lubiąca mącić i utrudniać relacje nie będzie chciała się przyłączyć do takiej grupy - jest to w sprzeczności z ideą solidaryzowania się. My nie chcemy jedynie tworzyć każdemu galerii. To bezsens, bo jak Hash wspomniał coś takiego już jest na CMON. Chciałabym aby BofB zainteresowały się osoby chcące pojawić się z galerią w geście przyjaźni, czyli osób bez uprzedzeń i zawiści.
Możecie to nazwać naiwnością, ale na wstępie udało nam się skompletować taką jedenastkę. i wydaje mi się to miłą prognozą na przyszłość :)

Jeśli inne grupy malarskie nie będą chciały się przyłączać to trudno, to tylko świadczy, że jeszcze nie czas na taką inicjatywę ...
:)
-- Ańa

Image
Marszal

Post by Marszal »

<Kłaniam się nisko i witam na forum>

Muszę przyznać, że inicjatywa z BoB jest świetna. Pochodzę z Torunia i w swojej okolicy nie znam wielu osób zainteresowanych malowaniem figurek, raczej traktują to jako nieprzyjemną koniecznośc, by grać. Rzecz jasna nie mówię o wszystkich, ale takie mam wrażenie. Pozatym osób ogólnie zainteresowanych jest mało i powiem szczerze, że takie "odosobnienie" jest ciężkie, bo z nikim nie można pogadać, poradzić się itp, nie ma tego bodźca, a hobby leniwie się wlecze. Przez to oraz moje napady lenistwa nie maluję wiele, ale chciałbym to zmienić, zmotywować się, ulepszać techniki etc.
Byłbym wdzięczny, za jakieś szczegóły na maila
Pozdrawiam
Bartosh

Post by Bartosh »

Witam serdecznie
Mnie również podoba się taka inicjatywa i mam nadzieje, że coś z tego wyjdzie. Do tej pory zajmowałem się malowaniem i konwertowaniem jako "nigdzie nie zrzeszony" a przyznam, że miło by mieć za sobą ludzi doświadczonych i skorych do pomocy :wink: Jeśli jest coś co muszę wiedzieć to bardzo proszę o maila albo PM.
pozdrawiam
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

Post by Demi_morgana »

musisz jedynie pamietac zeby podzielic sie zdjeciami figurek od czasu do czasu :wink:

witamy!
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

witamy na forum :)

tak jak pisze Demi_morgana - fajnie byłoby zobaczyć fotki jakieś czasem. a więcej detali to Ci poda Ańa - tylko ją o to zaczep ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Necro

Post by Necro »

Dobra, kilka swoich prac pokazałem, czas wypowiedzieć się tutaj. Mnie się taki pomysł bardzo podoba, chętnie wezmę w nim udział... Na ewentualne spotkania w miarę możliwości postaram się stawić i sam spróbuję zwabić tutaj do Was (a może wypadałoby napisać Nas, skoro wszyscy mamy się jednoczyć) kilku moich znajomych, również malarzy... A idea pomocy w sprzedaży figurek to dla mnie coś idealnego, bo na Allegro rzadko kiedy widać jakieś cudeńka, a jak już są to straszliwie tanio schodzą. Dlatego też mocno trzymam kciuki za ten projekt i w całej swojej zuchwałości proszę o przyłączenie mnie do niego... :wink:
Hastur

Post by Hastur »

Witam. Jako, ze jest to moj pierwszy post na tym forum, to wypada powiedziać: dzien dobry.. ;)

Pomysl IMHO swietny, dlugo na cos takiego czekalem (nawet o tym chyba nie wiedzac :P), gdyz jest to cos, co moze zmobilizuje mnie do malowania ktore ostatnio porzucilem :( Wydaje mi sie, ze jest to jakas mozliwosc pogadania
(głównie pogadania... -ZOMBIE MOD- :wink: )
i podejrzenia technik, ktore nadal u mnie jeszcze szwankuja (plynny blending) albo leza na calej linii (NMM) ;P Gdyz w moim kochanym miescie jakos niespecjalnie ludzie zajmuja sie malowaniem na poziomie do ktorego ja darze.. A i wypad na browarek jest jak najbardziej wskazany (tylko jak gdzie i kiedy, bo Torun, to odlegle miasto ;)).

Bylbym bardzo wdzieczny za jakieś szczegóły na maila albo PM

Pozdrawiam
Locked