[PL] Nora Sławola [17.03.17 - Cornelius]

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Slawol »

Dzięki, Miśki!

Sam bym pewnie inaczej te modele zrobił, bo są uwalone czym się da, a mają sporo detali do zabawy. No ale klient wymaga, to ma :)
Niedźwiedź wrote:Mam jedną uwagę, bo byłem w miarę na bieżąco w tym temacie - się znaczy śniedź. Trochę przeszperałem zdjęć malując Iron Daemona i wydaje mi się, że u Ciebie śniedź jest nieco za niebieska. Brakuje mi w niej kapki zielonego, żeby taki lekki turkus wychodził.
W sumie to tylko jeden kolor - Hawk Turquoise, więc faktycznie jest turkusowo, ale masz rację, można by dodać nieco zieleni tu i tam i zróżnicować odcień. Odkąd pamiętam, to z takich mniej więcej wzorów korzystam:

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://pl.123rf.com/photo_4010874_blue- ... -skal.html

ImageClick to see full-sized image
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Patyna
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Grish
Posts: 207
Joined: 11 Apr 2012, o 11:34
Location: Będzin, Poland
Contact:

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Grish »

Bardzo udana praca! Jedyne, do czego bym się czepił, to wydaje mi się, że światło z plazmy za słabo odbija się na pancerzu.
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by sea.man »

A ja moglbym sie przyczepic do plaskiej czerni na pancerzu, ale skoro klient jest zadowolony to nie ma co sie nadwyrezac.
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Nameless »

mialo byc armijne malowanie, i jest. mnie sie tu kilka rzeczy nie podoba, ale to klient ma byc zadowolony. skoro jest, to ja nie mam pytan ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by JerzyK »

Na kilometr widać Twój styl ;) Wprawdzie to tabletop, ale przydało by się podkreślić krawędzie dla większej czytelności figurek.
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Slawol »

Dzięki!

Do pojazdów i herosów ma być wyżej, niż TT, ale przy moim stylu i konkretnych założeniach wygląda "normalnie".

Krawędzie są wszędzie powycierane metalikami, ale może na zdjęciach w cieniu nie wszystko się dokładnie odbija i sprawia wrażenie płaskiej czerni. Ponadto kurz i brud dodatkowo zmatowiły powierzchnię.

A tutaj Chaplain, pokażę Wam, a co! Ten model skończyłem jako pierwszy. Poniższe zdjęcia są stare, takie robocze dla klienta (żeby wiedział, co się dzieje), lepsze pojawią się pewnie w przyszłości ;)

Mechaniczna łapa także od Dreadnoughta Chaosu, tego metalowego cuda ze starej edycji. Na szponach pojawiła się także krew i niektóre detale są poprawione. No i oczywiście tutaj też wszystko na magnesach. Złom na podstawce fabryczy i odlany w całości z nogami. Na ostatnim ujęciu widać, że cały korpus jest odwrócony o 180 stopni, a nogi są w tej samej pozycji ;)

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by mahon »

czerń nie jest płaska, ale modele są ciemne (słusznie, bo miały być malowane na czarno, a to dość ciemny kolor). jak ktoś ma ciemny monitor (obecnie coraz rzadsze w dobie wszechobecnych LCD) to mogę doświetlić foty, żeby to pokazać, albo niech lekko monitor rozjaśni.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Slawol »

Nie ma potrzeby. Na fotkach Chaplaina widać, o co chodzi dzięki temu, że światło się mocniej odbija od modelu, przez co czerń też się błyszczy nieco :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by przemo »

Dobry! Lepszy od poprzednika (niebieski Plasma Gun mi nie pasował kolorystycznie).

Brudzing jak zawsze na poziomie :) + dobrze pomalowany przód - głównie te skrzydła.

Trzym aklimat :clap:
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Nora Sławola [24.02.13 - FW DA Dreadnoughts]

Post by Slawol »

Dziękować!

No i ostatni już, czwarty Dreadnought z tej armii. Do tego nowe zdjęcia skrzydlatego Chaplaina :) Tutaj jeszcze inaczej poskładane modele na magnesach i jak widać - możliwości konfiguracji jest sporo.

Niedługo kolejne prace.

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Mahoń, dziękuję za zdjęcia.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Post Reply