[PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Nameless »

Tak x 2
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Marta »

A jak byscie potraktowali pojazd cywilny histeryczny? Bo robie Simke 5 i sie zastanawiam nad wersja cywilną. Jakis taki milusi wraczek czy cus...

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Nameless »

4. Machina wojenna:
Do kategorii kwalifikują się też pojazdy cywilne.
jak rozbudujecie mocno podstawke ( ty wokol simki, frost wokol swojego cusia), to sedziowie moga dac sie przekonac do "dioramy".
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Frost
Posts: 96
Joined: 23 Oct 2011, o 23:14
Location: Warsaw, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Frost »

Podstawka do mojej MACHINY może być ciut rozbudowana tylko po to, żeby MACHINA była w swoim środowisku plus się utrzymała jakoś ^^ Ale na DIO mam inny pomysł więc przekonać się nie dam :)
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Nameless »

Frost wrote:żeby MACHINA (...) się utrzymała jakoś
byle na magnesach nie byla :D

inside joke, sorry
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Slawol »

Dla mnie załoga w maszynie to maszyna. Ot, samochód z rodzinką ;) Za to gdy załoga coś robi wokół, to bardziej jest tutaj scenka, niż statyczny model z ludzikami i można to podpiąć pod Dioramę. Wtedy dojdzie aspekt oceny w postaci historii z uwagi na definicję kategorii :) To jest plus dla samego uczestnika wynikający z kategorii i sposobu spojrzenia na pracę. Pojazd sam w sobie też jest oceniany, a do tego interakcja z otoczeniem i całościowy obraz.

Natomiast sam goły czołg na wielkiej podstawce z samym terenem nie ma zbyt wiele historii (chyba że to wrak zniszczony i pies z kulawą nogą się nim zainteresował i szuka kota w środku na przykład), to wtedy coś tam można dopowiedzieć.

Ogólnie to proponuję pamiętać o tym, że sam sposób prezentacji modelu ma wpływ na pierwszy rzut oka sędziego i to, jak go zakwalifikuje przy stoliku. Regulamin także przewiduje zmianę kategorii, jeżeli sędziowie uznają ją za lepszą, mimo że uczestnik chciałby inaczej. Cały punkt I.4. o tym mówi (Kategorie i przydział prac).

@Frosty - pojazd z deską to Machina, a jeśli masz obok inny pojazd z historią, to masz Dioramę :) W końcu w "Machnie wojennej" podstawka nie jest wymagana, ale moze być dodana.

@Marta - dla mnie jak najbardziej pojazd, chyba że dołożysz do tego wraku historię i rozbudowaną scenkę (jak to Nameless wspomniał), to wtedy Diorama może przejść.

Powodzenia Miśki! :)

P.S. Inside jokes never die :D

Edit: aha, z tym oddziałem z konforntacji to idę za Namelessem - będzie to kat. oddział.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Marta »

Problem z moim pojazdem jest taki że bedzie najprawdopodobniej cywilny a nie machina wojenna.
No i zrobię ja na małej podstawce, napewno nie jako diorame rozbudowana.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Nameless »

Marta, a przeczytalas opis tej kategorii w calosci lub chocby wyrwany z niego cytat ktory ci dalem w odpowiedzi na twoje pytanie? :) nie mam zadnego problemu. cywilne maszyny ida do tej kategorii.
podobnie jesli chodzi o oddzial Frosta - sprawa jest opisana (tak mi sie wydaje) w regulaminie :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Marta
Posts: 1840
Joined: 22 Apr 2009, o 20:24
Location: London
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by Marta »

Sora, nie chciałam siać fermentu czy cus. Jakos tak sie zasugerowałam ta diorama.
Ale jak sie uda dojechać, to Simke wsadze w machine.

'eM
Impossible is Nothing!!
Twisted Brushes
jon
Dark organiser
Posts: 202
Joined: 29 Oct 2009, o 13:15
Contact:

Re: [PL] Hussar 2013, 19.10.2013, Warszawa

Post by jon »

taki mały wakacyjny up...
- na tegorocznej edycji z powodów “rodzinnych” nie pojawi się Iga WB [Ignis] - pojawią się natomiast Jej prace - w razie potrzeby wredny organizator, będzie dysponował fotami z ‘procesu twórczego’ - informuję o tym już teraz, żeby nie było jakichś ‘krzywych kluch’ z tym związanych po imprezie - a tak btw małe info dla Was wszystkich: jeżeli poświęciliście kilka tygodni/miesięcy na przygotowanie pracy i wypada nagłe “coś” co nie pozwala Wam pojawić się na konkursie - rzucajcie we mnie ‘pm’em’, albo jakimś kamień’em - zawsze można jakoś rozwiązać tego typu problem (oczywiście wszystko przy założeniu, że chcielibyście taką pracę zgłosić)
- z przyjemnością informuję, iż do grona ‘przyjaciół & sponsorów” dołączą w tym roku: www.studiooz.pl , www.valhalla-figurki.pl oraz www.masterminis.net
- na konkursowej wuwu jest mały ‘blast from the past’ w formie galerii więc jak będziecie się nudzić kiedyś, albo chcieli powspominać to zapraszam (nie wiem czemu nie chce działać w ver. eng, ale admin obiecał to szybko zbadać i poprawić)
Pain heals, chicks dig scars, glory lasts forever...
Post Reply