[PL] a co Ana porabia?

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

[PL] a co Ana porabia?

Post by Ana »

Mahoń ślęczy nad fotkami, a ja siedzę jak już wspominałam nad Azraelem.
Dziś koloruję sztandar:

ImageClick to see full-sized image

Widzę, że zielony potrzebuje wygładzenia przejść, a czy Wy macie jakieś uwagi?

Postaram się jeszcze dziś dorzucić tragarza z hełmem, bo właściwie można Go uznać, za pomalowanego ale mogę mu poświęcić jeszcze trochę czasu, więc jak byście mieli uwagi, to chętnie to przedyskutuję :)
-- Ańa

Image
Demi_morgana
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 15233
Joined: 9 Apr 2005, o 02:51
Location: Eldorado
Contact:

RE: [PL] a co Ana porabia?

Post by Demi_morgana »

lepiej maluj a nie dyskutuj :razz:
jak na razie bardzo super - zobaczymy jak bedzie dalej :)
Image

Hobby blog

Katoliku uważaj!
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] a co Ana porabia?

Post by Ana »

Najgorsza robota za mną, bo bardzo nie miałam na to ochoty. Tył to będzie deserek w porównaniu z przodem ;)
-- Ańa

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

[PL] a co Ana porabia?

Post by Slawol »

Hehehehe, nie wierzę...

Właśnie sam miałem wielką chętkę na swojego Azraela niedawno! Ale przegrał z orkowym szamanem i wylądował w kącie półki ;) A teraz Ty pędzlujesz swojego :D

Hłe hłe hłe... Nie wiem, czy ta fotka na mnie podziała, czy nie... Na razie jem kolację i sobie patrzę na ten sztandar... gryząc ser na kanapce, myślę, że te turkusowe "poduchy"/"krzyże" w tle (co to jest tak w ogóle?) to kosmiczny pomysł, ale jakoś pasują tutaj mimo wszystko :) Bardzo mi się za to podobają płomienie, jasne kolory anioła na sztandarze, no i imię na wstędze (tzn. napis ;)). Spoglądając na wędlinę i rzucając okiem na zdjęcie, zauważyłem za to, że na ostrzu miecza na samym końcu coś "zafarbowało"... Nie wiem, czy to zamierzony efekt, czy nie, ale jak by nie było, nie podoba mi się. Za to sama kolorystyka miecza jest OK, ale trochę za "różowa", a mało "metaliczna" - stal, błękit, nie chodzi mi o metaliki jako takie ;) Zielony można wygładzić, owszem, jestem za, a nawet przeciw. Nie wstrzymuję się od głosu :)

I tyle chyba. Popijając herbatkę, powoli się skłaniam ku przeświadczeniu, że jednak mój Azrael jeszcze trochę poczeka :) Póki co, mam wenę na Zielonoskórych i Chaos :)

Jup. To na razie :)

Pozdrawiam
Sławol
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

RE: [PL] a co Ana porabia?

Post by Ana »

:roll: no nie mam lepszego pomysłu na kolor miecza.

Już Ci przedstawiam tok myślowy jaki popchnął mnie do takiej wariacji kolorystycznej:
Błękitny miecz - NMM wyglądał by zbyt mdło, bo i tło i skrzydła po sąsiedzku mają ten kolor.
Biały też nie, bo taka jest już szata i ręce.
Więc pomyślałam sobie, że może zrobię odbicie czerwieni z płomieni na dolnej części miecza ...
Mogę spróbować zrobić go w NMM czarno-biały, ale nie wiem czy to nie zaliczy się do kategorii "mdło" (nijak, bez wyrazu) :?:
-- Ańa

Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: [PL] a co Ana porabia?

Post by mahon »

Dla mnie odbicie czerwieni jest OK, tylko nie wiem czy bym go trochę nie ożywił bardziej soczystą czerwienią. Ale ja po prostu tak mam... :oops:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Post by Slawol »

Tak tak, napisałem przecież, że kolor ostrza jest OK, nie podoba mi się ten moment na samym końcu, ten zafarb :) A co do odcienia, to może miejscami trochę przełamania metalicznego? Sam nie wiem... Szarego miecza nie rób z bieli i czerni, bo faktycznie może być mdło, tak jest dobrze, tylko zbyt jednolicie, może o to mi chodzi... Po prostu zawsze malujesz wieloma odcieniami metalowe części, a tym razem jakoś mi wpadł jeden kolor w oko. Owszem, masz rację pisząc, że błękit i biel się zleją z tłem i skrzydłami :) Ale coś tutaj bym dodał, no... Może tak, jak Mahoń pisze, może trochę ożywić, żeby nie był taki blady... Może łuna od płomieni albo ciemniejsza dolna krawędź dla większego kontrastu? :think:

Pozdrawiam
Sławol
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

niebieski zafarb tam, gdzie rozszerza się ostrze, gdzie pada cień od fałdy sztandaru.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

swietne kolory :D:D:D coraz bardziej sie ostatnio przekonuje ze musze wywalic chyba cytadelki :P
zgadza sie ze ten dol sztandaru trzeba troche wygladzic :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Galharen
Posts: 1031
Joined: 25 May 2005, o 10:28
Location: Poznań / Poland
Contact:

Post by Galharen »

up - Ania, a jakimi farbami malujesz?

Kurde, pisałem takiego długiego posta i mi go ucieło, powtarzać mi się nie chce, tak więc napiszę tylko że narazie podoba mi się baardzo, uwielbiam ten turkusowy kolor.
Czekam na Azraela :wink:
Image
Post Reply