[PL]Jak malowac uszkodzne zbroje

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Post Reply
tom256

[PL]Jak malowac uszkodzne zbroje

Post by tom256 »

Czy mógłby mi ktoś udzielić rady jak malować zadrapania, ślady po kulach na pancerzach żołnierzy, pojazdów.
Luk

Post by Luk »

To moze jeszcze raz bez polskich znakow (Powyzszy post prosze usunac)

Witam! Rowniez prosze o pomoc.

Znalazlem cos takiego http://www.creafigs.com/page.php?id=342
Nazwy uzytych farb sa na dole.

Czy to musza byc takie odcienie brazu? Czy moge to malowac innymi kolorami np czy na tej figurce w powyzszym linku nie mozna zastoswac np ciemno szarego i pozniej te biale kreseczki albo sama czern i biale kreski?

Bede wdzieczny bo widze, ze nikt nie rusza tego tematu.

Hej!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Nie nie nie... nie musisz isc w brazy.
Jesli wybrales inna kolorystyke to mozesz malowac inaczej, ale mysle ze ten braz to takie nawiazanie do modelarstwa historycznego, bo na hostorycznych pojazdach warstwa podkladowa czesto miala kolor czerwono-brunatny. Mysle ze dlatego podobnie zrobiono tam, na emperor's championie - spod warstwy zewnetrznej farby przebijac ma pod zadrapaniami kolor podkladowy czyli braz.

A co do nieruszania - coz, czasem tak bywa, ze np. sesje ludziom wygasna (albo je wyczyszcze) i nie widza tematu jako nie przeczytanego...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Luk

Post by Luk »

A moze ktos to przyblizyc? Rozumiem ze jest to zwyczajnie namalowane na figurce tymi kolorami co w linku. Od czerni przez braz do bialej kreski.
Wzialem sobie kawalek plasticardu i cwiczylem calydzien i jakos tak mi sztucznie to wychodzi nie wiem :/
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

generalnie polega to na tym ze zakladajac ze swiatlo pada z gory, a malowanie ma imitowac ubytek farby - czyli powierzchnie nieco wklesla, to plaszczyzna "pod farba" jest nieco cofnieta.

dlatego dolna krawedz ubytku maluje sie jasna kreska - bo to ma podkreslic krawedz ubytku, jakby krawedz zewnetrznej powierzchni (czyli farby) a przez to ze na te krawedz pada swiatlo - jest ona jasna.

z kolei gorna czarna linia to jakby cien rzucany na "cofnieta" wewnetrzna krawedz. dlatego wyglada to mniej wiecej tak:

ImageClick to see full-sized image

ImageClick to see full-sized image
reszta to kwestia precyzji i konsekwencji.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Luk

Post by Luk »

Wielkie dzieki :)
A i jeszcze gdzies czytalem ze ciekawe ksztalty zadrapan mozna uzyskac przy pomocy gabki. Dzis sprobuje :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

a to juz wchodzimy w kwestie ksztaltow, a nie tej jasnej i ciemnej obwodki...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply