[PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Rentall
Posts: 913
Joined: 9 Apr 2007, o 23:01
Location: Poland

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Rentall »

mi za to podobaja sie zlote czaszki na tych koniach !
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Lemartes »

Super sprawa, ale w moim odczuciu niepotrzebnie w calosci krawedziowales ten rydwan ;) jakby byla polowa z tego to by bylo ideolo ;)a koniki fajne, podobaja mi sie narazie, ten czerwony fajnie wyszedl ale moze pojsc w jeszcze jasniejszy...?
Image
Wojteq
Posts: 110
Joined: 28 Aug 2010, o 14:05
Location: Radom/Kraków

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Wojteq »

Całośc wygląda niezwykle efektownie. Cały oddział będzie się dobrze prezentował.
W zbliżeniu złoto IMO dośc płaskie (baza i krawędziowanie), natomiast nasycona czerwień bardzo mi się podoba. Można dowiedziec się o przepis na nią?
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

no "zloto" w rzeczywistosci troche bardziej skomplikowane ;) ale w sumie wiekszosc w "1" tonacji (raczej poczynione w kierunku rozjasnienia z pominieciem cienia :P - ale popracujemy jeszcze nad tym). Calosc zwykle malowana w 5-6warstwach ...

co do czerwieni to nie wiem czy bedzie to pomocne bo jako jedna z nielicznych osob uzywam palety reapera no ale napisze o tym jak to maziam ...

Zaznaczam ze jestem daltonista i mam problemy wlasnie z czerwonym kolorkiem :P wiec wrazenia mocno subiektywne:
na poczatek podklad z fundejszonowej czerwieni od GW oraz red inka MSP i chaos black od GW (kolor praktycznie czarny z nutka czerwieni).
Potem na bloodred MSP z dodatkiem red inka - praktycznie po calosci - jedynie omijam miejsce najwiekszego cienia
Nastepnie stopniowo zwiekszajac dawke bloodreda przechodze dalej w strone pkt najjasniejszego - potem idzie czysty bloodred
Gdy tak sobie przygotuje "blache" to pora na clear red (glownie to ta farba nadaje intensywnosci - pocecam cala palete CLEAR od reapera bo sa to dosc intensywne kolorki). Najpierw mieszany z bloodredem potem az do czystego clearreda
Kolejny etap wysycania to clear orange mieszany z clear red az do czystego clear orange (jak skoncze calosc jest mocno pomaranczowa).
Wtedy koncowa faza to glejzowanie clear redem w kilku warstwach tak by przyciemnic ten pomaranczowy. na samym koncu miejscami biore glejzuje inkiem czerwonym najciemniejsze miejsca i poprawiam potem jeszcze raz jakims glejzem z clear red ...

Troche to czasu mi zajelo ale to byl taki eksperyment i w sumie dobrze wyszlo to wszystko - zastanawiam sie czy nie isc bardziej w rozjasnienia pomaranczowe ale hmmm taki kolor mi sie podoba (a ze moje oczy sa "slabe" to ja nie wiem jak to w rzeczywistosci wyglada dla normalnego odbiorcy).

Niedlugo fotki helleny ;)
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

No i te moje niedlugo fotki helleny to niestety nie wypalily - rzucilem ja i zabralem sie za rozgrzebywanie kolejnych modeli - efekt taki ze mam cala armie chałastry zaczeta a nic nie mam konczonego :D

ImageClick to see full-sized imageImageClick to see full-sized imageImageClick to see full-sized image

Fotki tak na szybko by pokazac wam nad czym teraz pracuje ... troche zostalo mi wykonczen ale mam nadzieje ze predzej ja sie nie wykoncze jak hellene skoncze :D

Ogolem podoba mi sie choc moje "kulawe zloto" i technika o tyle o ile na model do gry nadaja sie to takiego czegos juz bym nie wystawil ;) w konkursiwie :D. Mysle ze juz w poniedzialek dane mi bedzie zaprezentowac finalna wersje helleny ;) (nie wiem jak z zalogantami sobie poradze do tego czasu).
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

POMOCY LUDZIE POMOCY !!! aaa - porywam sie z motyka na slonce :P

ImageImage

Dorobilem sobie plomyki na kijkach u helleny i teraz czy ktos kumaty moglby mi pokazac jak swiatlo powinno sie rozkladac? - zaznaczac ze w czerwonym polu bedzie stala hella :D - zreszta jej umieszczenie mozna po lancuchach wyczaic - bardziej mi chodzi o oswietlenie czaszek i gruntu od strony zewnetrznej - pomocy :D bo nie chce ani prezsadzic ani zrobic za slabego oswietlenia :D. Chce sobie pocwiczyc osl a mysle ze to dobra baza by przy zamowieniu do grania zrobic sobie cos z dziedziny ktorej jeszcze nie mam opanowanej.
Dla mnie najlepsze rozwiazanie by bylo zaznaczyc rejony w kolka na obrazku albo w fotoszopie pomalowac cosniecos.

Kolejna sprawa to malowanie pochodni - czy w tym przypadku bedzie to bardzo malo bieli w srodku? i tak do pomaranczy na zewnatrz i na czubku czerwien?

Bede dzwieczny za udzielone rady - pozdrawiam!
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

no i stalo sie ... zgodnie z zasada zrob to sam skonczylem halle (zaloga jeszcze w powijakach ale hellena sie zgrabnie prezentuje - fotki jutro). Mam nadzieje ze swiatlo bedzie dosc wiarygodne i nie za zolte.
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Nameless »

no to czekamy na foty :)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
dead
Posts: 998
Joined: 19 Oct 2005, o 23:41
Location: Wejherowo
Contact:

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by dead »

ImageClick to see full-sized image

Pokminilem troche z ProCreate'm i tak sie zapowiada heros chaosu ;) (mankut :D ale taki byl zamysl).

Jak wam sie podoba? W oryginale jest to:
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Dead Workshop - w koncu przyszla na mnie pora !

Post by Maru »

o to ten brzydki model z nadmiarem czaszek ... - zobaczymy - jest szansa że zrobisz cos lepszego :D
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Post Reply