[PL] Galeria qc

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

dioram jest fajna - ciekawie zagospodarowana :twisted: mam tylko nadzieję, że nie traktujesz jej jak skończonej, bo jak tak to jesteś leń :P
Liczę, że pomalujesz drewniane instalacje i pomost.
No i to drzewo nadal wygląda na niepomalowane, ale podoba mi się jego kształt.

Co do skalistego terenu - undergroundu, to wygląda dość pusto i gładko ... ale z 2. strony pewnie zależy Ci na komfortowym ustawianiu modeli? :roll:
-- Ańa

Image
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Post by sea.man »

diorama na plus, szczególnie pomysl jest ciekawy. osobiscie zmienilbym stalaktyty/stalagmity,a by wygladaly troche; ciekawiej niz wystajace bloki skalne przyklad

orkowie zapowiadaja sie interesujaco. troche niewiele widac na tych zdjeciach, ale kolor ich skory nie bedzie raczej zwyklym goblin green. mam nadzieje ze zeby squigow zostana zmienione ;-)
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

Ana wrote:dioram jest fajna - ciekawie zagospodarowana :twisted: mam tylko nadzieję, że nie traktujesz jej jak skończonej, bo jak tak to jesteś leń :P
Liczę, że pomalujesz drewniane instalacje i pomost.
No i to drzewo nadal wygląda na niepomalowane, ale podoba mi się jego kształt.
Rusztowania i pomost będą malowane, i postaram się zrobić bardziej drewniane drewno (zobaczymy jak wyjdzie :mrgreen: )
Ana wrote:Co do skalistego terenu - undergroundu, to wygląda dość pusto i gładko ... ale z 2. strony pewnie zależy Ci na komfortowym ustawianiu modeli? :roll:
Jak najbardziej. Makieta po pierwsze ma być jak najbardziej pojemna, a dopiero po drugie ładnie wyglądać :wink: Dlatego też, nie wycinałem slotów pod podstawki. Na ścianach planuje jeszcze maznąć jakieś goblińskie malunki :mrgreen: a na rusztowaniach umieścić jakieś tarcze, totemy i inne szachownice.
czlowiek.morze wrote:diorama na plus, szczególnie pomysl jest ciekawy. osobiscie zmienilbym stalaktyty/stalagmity,a by wygladaly troche; ciekawiej niz wystajace bloki skalne przyklad

orkowie zapowiadaja sie interesujaco. troche niewiele widac na tych zdjeciach, ale kolor ich skory nie bedzie raczej zwyklym goblin green. mam nadzieje ze zeby squigow zostana zmienione ;-)

W trakcie modelowania zastanawiałem się nad kształtem stalaktytów/stalagmitów, uznałem jednak że najlepiej zrobić je w uproszczonej i symbolicznej formie.
Zęby squigów nie były jeszcze malowane, to znaczy dostało im się przypadkiem przy okazji malowania skóry.
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Post by IRKUCK »

makieta daje po oczach, fajny pomysl :D ale pewnie lepiej jeszcze bedize wygladala dokonczona tak na tip top :P
u orek podoba mi sie odcien skory szczegolnie na twarzach... moglbys zdradzic jakich kolorow uzyles ? :)
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

IRKUCK wrote:makieta daje po oczach, fajny pomysl :D ale pewnie lepiej jeszcze bedize wygladala dokonczona tak na tip top :P
u orek podoba mi sie odcien skory szczegolnie na twarzach... moglbys zdradzic jakich kolorow uzyles ? :)
:stop: Wrażliwych uprzedzam, że znam około 8 kolorów głównych i kilkanaście odcieni tychże, typu jasny/ciemny :whistle:

Na czarny podkład nałożyłem 'Flat Light Blue' ModelMastera - jasny niebieski. Na to ciemny niebieski (nie znam nazw producenta) '25 matt' Humbrola. Następnie zmieszane ciemna zieleń '88 matt' i jasna zielień '80 matt' , dłonie/stopy i pysk/uszy matowym brązem '70 matt' zmnieszanym z zieleniami. Rozjaśniłem jeszcze jasną zielenią '80 matt'. Teraz będę nakładał kolejne rozjaśnienia, pewnie jasny zielony '80 matt' zmieszanym z żołtym '24 matt'. A na koniec może jeszcze jakiś wash, ale to jeszcze będę musiał przemyśleć.
Akasha

Post by Akasha »

Wnętrze bardzo smakowite, elewacja już mniej. Szalenie fajny ten...yyy...eeee...no to coś, co świeci na zielono, a wyglądem przypomina meteoryt. Zieloni zacni, bardzo ładna skóra :clap: Stalagmity są OK, stalaktyty faktycznie warto by chyba bardziej postrzępić. Z racji tego, że to WIP, oczekuję dalszych postępów w pracach, bo to ma prawo wyglądać interesująco :)
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

Akasha wrote:...no to coś, co świeci na zielono, a wyglądem przypomina meteoryt.
Jako że figurki służą do gier Warhammerowo/Mordheimowych to i meteoryt jest ze Spaczenia, dlatego świeci na zielono.

Co do stalaktytów, to na potrzeby tej makiety efekt 'skalnych zębów' mnie zadowala.

Mały Up:
[rimg]http://img2.vpx.pl/up/20090429/mlimg_3531.jpg[/rimg]

[rimg]http://img2.vpx.pl/up/20090429/mlimg_3532.jpg[/rimg]

[rimg]http://img2.vpx.pl/up/20090429/mlimg_3533.jpg[/rimg]

[rimg]http://img2.vpx.pl/up/20090429/mlimg_3535.jpg[/rimg]
quidamcorvus
Posts: 1078
Joined: 18 Apr 2009, o 18:15
Location: Żory/Katowice, Silesia, Poland

Post by quidamcorvus »

Jak na razie skończyłem skórę. Co o tym myślicie? Mam nadzieję, że coś widać na tych zdjęciach.
ImageClick to see full-sized image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

rozjaśnienia OK, a teraz pora na cieniowanie :)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply