[PL] GD Polska 2009

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
Bohun
Posts: 354
Joined: 25 Aug 2007, o 13:55
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Bohun »

3. Bohun

Jestem jak najbardziej za zorganizowaniem alternatywnego konkursu. Pisze się zarówno jako uczestnik jak i do pomocy organizacyjnej.

Co do kategorii to nie widze sensu dzielić je na firmy - jest ich po prostu za dużo i pewne kategorie będą nie obstawione.
Widział bym taki podział: główny ---> fantasy/sf/hirtorical(*) i następnie ---> single/large (czyli np monster)/scene (zarówno dioramy jak i squady) i oprócz tego kategorię dla 54mm i większych. Można by też znieść wszystkie idiotyczne rygory dotyczące wielkości baz. IMO kategorii nie moe być za dużo na początek bo będą albo puste, albo z 2-3 wejściami.
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Gildor »

Zależy na czym ta organizacja będzie polegała ale
4.Gildor.
Image
Wisnia

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Wisnia »

5.Wisnia

Oczywiście, że do pomocy się piszę, jakże mogłoby być inaczej? :wink: W miarę możliwości będę pomagał w organizacji, a i w samym konkursie powinienem wystartować :) (choć dużych szans na wygraną to ja z Wami nie mam :mrgreen:)


Pozdrawiam

Wisnia
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by kacpero »

tak na marginesie Waszego zapalu (ktory bardzo doceniam) do organizacji konkursu, chcialbym spytac czy uwazacie ze organizatorzy konkursu moga byc jednoczesnie jego uczestnikami?
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
Wisnia

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Wisnia »

Nie. Właśnie sam się zdziwiłem własną postawą co do startowania (w sumie wynikła ona na fali hurraoptymizmu - "ja pomogę i wystartuję!"), ale to raczej nie ma nie tyle co sensu, co podstaw nawet... Sędziami być możemy na ten przykład nawet (choć za bardzo na tym się prawdopodobnie nie znamy),ale jako organizator... Prawdę mówiąc, nie widzę tego :). Zatem albo drobna pomoc w organizowaniu i (albo) start, albo jakaś bardziej konkretna pomoc, która coś do konkursu wniesie i zero jakichkolwiek startów :wink:

Hmm... W sumie, mógłbym jakieś turnieje zorganizować. fajnie byłoby połączyć takie iwenty z konkursem malarskim, taka 100% sekcję hobbystyczną zrobić :)


Pozdrawiam

Wisnia
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Gildor »

To ja się wypisuję xD
I tak zbyt wiele bym nie zrobił.
Jako takim organizatorem nie będę ale pomóc chyba mogę.
Image
elvers

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by elvers »

Ja miałem na myśli inną pomoc. W sensie jakby trzeba było rozreklamować konkurs, pomóc w szukaniu miejsca gdzie impreza mogła by sie odbyć, przygotowaniu samego pomieszczenia w którym sędziowie bedą. Własnie taka pomoc mam na myśli bo zalezy mi zeby sie cos takiego odbyło. ;) A wydaje mi sie ze powyzsze formy pomocy nie wykluczają startu w konkursie hmm?
sea.man
Chest of Colors
Chest of Colors
Posts: 4867
Joined: 4 Sep 2008, o 17:58
Location: Munich, Germany

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by sea.man »

jak możemy przyciągnąć ludzi z zagranicy do takiego konkursu?
albo inaczej, dlaczego Ben albo Rusto przyjechali rok temu? czy było to tylko dlatego, że była to impreza GW i chodziło o złote diabełki?
miniatures painted:
2011 - 83, 2012 - 38, 2013 - 45, 2014 - 56, 2015 - 95, 2016 - 106, 2017 - 22
Gildor
Posts: 1681
Joined: 28 Aug 2007, o 14:42
Location: Poland, Zielona Góra

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Gildor »

No wiesz jednak GD to pewna impreza i taki Ben wie, że nie wyda kasy na transport i nocleg po to aby spotkać się z 7 osobami bo jak wiadomo na GD jest ich sporo więcej.
Image
Scibor
Posts: 370
Joined: 29 Aug 2005, o 11:49
Location: Gdansk Poland
Contact:

Re: [PL] GD Polska 2009

Post by Scibor »

Może błędnie rozumuję ale jeśli imprezy typu słoneczniki rozbijały się o brak sponsorów a konkurs ma mieć polski charakter to chyba powinien być oparty o sponsoring z polskich firm i promować polskich malarzy , rzeźbiarzy i całe środowsko, czyli polskie fora , sklepy, kluby i producentów.
Jest w Polsce kilka firm które robią figurki podstawki lub akcesoria związane z naszym hobby- Maxmini , Micro art , Umbra turris , Dwarf Teles , ID works ,Scibor Monstrous Miniatures , Ademola 22 , Adalbertus i pewnie jeszcze kilka innych.
Jest też masa artystów którzy mają co pokazać , w tym też artystów którzy preferują tematykę historyczną i nie oznacza to bynajmniej że te figurki wypadają słabo przy figurkach fantasy.
To dzieła naszych rodaków : 1:35 malowanie Artur "Inspektor" z figurki.org
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
albo Ducz - rzeźbiarz:
ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image
Myślę że od takich "historycznych" w tematyce artystów można się sporo nauczyć i z zainteresowaniem pooglądać ich prace.

Wydaje mi się ze gdyby konwencja konkursu / spotkania uległa zmianie w kierunku nie kalkowania kategorii z GD ale kilku kategorii jak open fantasy 30mm ,open fantasy 54mm i 54mm hitoryczne ( sponsorowane przez sklepy lub dystrybutorów / importerów ) Moze kategoria rzeźbiarska ?
czy kategorie sponsorowane przez producentów lub importerów np;
Micro art studio - kategoria disc world
sklep Jama - reaper czy jakiś inny producent
SMM - krasnale ze stajni smm albo dowolny model na podstawce z smm
Maxmini - konwersja z udziałem bitsów z Maxmini
Umbra turris - figurki z gry UT

Do tego zatrosczyć się o obecność kilku osobowości wraz z zawartością ich domowych gablot i rozreklamować to też na innych forach np: figurki.org by pozyskać hobbystów z troche innej tematyki i myślę że to może zatrybić.

Koszt wynajmu pomieszczeń można pokryć z wynajmu powierzchni wystawowej dla firm ( producentów , sklepów )
Myslę też że producenci i sklepy by zachęcić do wziecia udziału w konkursie postarałyby się o nagrody.

To tylo kilka pomysłów, może to utopia, moze to nierealne by dało się to pogodzić na jednej imprezie.
No i jeszcze największy problem - kto to udźwignie organizacyjnie? Na imprezie teoretycnie można zarobić sprzedając miejce firmom i wejściówki odwiedzającym,
Image
Post Reply