[PL] Galeria JerzyKa

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Renaw

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Renaw »

stare ale fajnie malowane
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Slawol »

Podzielam opinie poprzedników :) Tarcza mi się podoba, miecz też udany!

A te wcześniejsze gobliny też Ci dobrze wyszły! Jak widać - można z tych modeli wyciągnąć dużo.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
IRKUCK
Posts: 1993
Joined: 29 Aug 2005, o 14:20
Contact:

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by IRKUCK »

zgadza się model ładnie czysto pomalowany
co do goblinów jestem w szoku, chyba pierwszy raz widzę tak pomalowane te modele, bo zazwyczaj nikomu się ich malować nie chce i bejcują je :P
....::::Dar Makabere Tanza Des Vampires:::....
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Ana »

tak, gobliny klasa, a ten z rackhama podoba mi się kolorystycznie, ale brakuje mi cieni - wygląda jak byś rozjaśnił model, ale ominął cieniowanie. Zwłaszcza przydało by się ono włosom, teraz są trochę sianowate.
Skórze miejscami też :roll: Ale wygląda fajnie bo jest bardzo staranny i generalnie dopracowany.
Chyba nie odczuwałeś potrzeby głębiej go cieniować, ale skoro to nie tylko moje spostrzeżenie, to może warto spróbować coś z tym zrobić przy następnym modelu?
-- Ańa

Image
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Dzięki za dobre rady. Skoro wszyscy zgadzają się odnośnie za słabego cieniowania, to musi coś w tym być :D
Rzeczywiście, figurkę malowałem dając na kolor bazowy tylko 1-2 warstwy ciemniejszego koloru i 4-5 coraz jaśniejszych. Doszedłem do wniosku, że dotychczas za ciemno malowałem i czas to zmienić. Może się mylę, ale zauważyłem że figurki najlepszych malarzy (m.im. z tego Forum :wink: ) są malowane jasnymi barwami i chciałem pójść w tym kierunku...
Wasze uwagi postaram się zastosować do malowanego obecnie drugiego wojownika MN.
A co do zdjęć, to nadal jestem na etapie walki z aparatem (i często to on wygrywa :evil: ).

Pozdrawiam,
Jurek
JerzyK
Posts: 601
Joined: 13 Oct 2009, o 09:20
Location: Krakow

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by JerzyK »

Idę jak burza - pomalowałem następnego warriora. Nie wiem czy bardziej kontrastowy, ale starałem się :)

ImageClick to see full-sized image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Ana »

Zgaduję, że prawa fotka jest wierniejsza, bo czerń podstawki jest czernią :D
Jeśli tak, to skóra wyszła naprawę fajnie. Poszła Ci ta przemiana jak burza.
Jeśli teraz mam się czegoś czepiać ( :lol: jak że mogłabym nie) to teraz włosy odstają jakościowo.
Rzeźba mopa pewnie w tym nie pomaga, ale malowaniem nie udało ci się ich ujarzmić.
Chyba nie ma sensu po całości traktować ich jednakowo - zbuduj na nich jak na innych partiach światło i CIEŃ.
Jeśli chcesz nadać figurce światłocień zenitalny, to rozjaśnianie kosmyków do bieli powinno przypaść w górnej partii długości włosa (odwrotne rozjaśnianie jak przy NMM czasem fajnie nadaje włosom lśnienia, ale taki brzydal chyba nie nakłada maseczek na włosy ;))
Jeśli natomiast trzymasz się rozjaśniania wypukłości, to włosy tez powinny być rozjaśnione ostatecznie dopiero na szczycie wypukłości.
Bez względu na rodzaj oświetlenia, ja dodałabym więcej cienia w miejscu cieniach, a kosmyki ostatecznie rozjaśniałabym bardziej przemyślanie.
(pod wargą też pozwoliłabym sobie chyba na odrobinę cienia, bo trochę tam się porobiło nieczytelnie)
-- Ańa

Image
szczurek_
Posts: 812
Joined: 6 Aug 2007, o 08:38
Location: Warszawa

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by szczurek_ »

Na tej prawej focie kozacko wyszedł mieczyk :clap: Jak dla mnie za dużo na tej figurce niebieskiego (szczególnie z tyłu ) :wink:
Image
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by Lemartes »

Brrr, obrzydliwe te figurki :P ale samo malowanie super, plynne przejscia, nie widac warstw na figurce.miecz robi wrazenie, nie podobaja mi sie tylko te podstawki.takie nic,...nic na nich nie ma :)
Image
przemosz.
Posts: 1318
Joined: 6 Jun 2006, o 14:55

Re: [PL] Galeria JerzyKa

Post by przemosz. »

A ja poprosze o fotki na bialej kartce!!!Z tego co widze jest lepiej! :)
Post Reply