[PL] lolerowe mazanki

Jeśli chcecie pokazać swoje *ukończone* prace, to trafiliście we właściwe miejsce
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat gotowych modeli. Jeśli macie fotki WIP (tzn. z przebiegu prac), to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z gotową pracą.
Post Reply
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Nameless »

oj Aniu, chyba troche niesprawiedliwie pojechalas... zdjecia po prostu nie wyszly lolerowi i tyle. napisal ze wczesniej mial dzienne swiatlo a teraz przy zarowach robil.
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by mahon »

fakt ze na moje oko to nieslusznie, ale za to ja wiem (a biedak Loler pewnie nie wiedzial) ze Ania bardzo alergicznie reaguje na takie zdjecia, bo na CMON nieslusznie lapia wyzsze oceny przez zafalszowane efekty oswietleniowe.
tyle ze - jak na moje oko - tym razem sobie Loler nie pomogl, a zaszkodzil... wiec zrzedzenie Ani nie bylo mu potrzebne :P
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

dzięki za komentarze.
Co do tych zdjęć to nie miałem na celu polepszyć efektu... Nie wiem co by trzeba zrobić żeby uzyskać oświetlenie tak rozproszone i nie punktowe jak dzienne, nie jestem fotografem i radzę sobie jak umiem...
Żeby zrobić lepsze fotki o tej porze to musiałbym mieć chyba 4 lampki(górną, boczną i chyba jakąś od przodu)
Chciałem jeszcze jedną rzecz zauważyć. Ten model ciężko się fotografuje (przynajmniej mi) ze względu na to że jest mocno pochylony żeby był doświetlony dobrzy musiałby mieć chyba światło od dołu jeszcze. A tego nie jestem w stanie zrobić po prostu (mam jedną lampkę w domu)
Chciałbym móc robić zdjęcia przy świetle dziennym ale po prostu nie mam jak ostatnio, bo ciemno się zaczyna robić po 15 a ja w większość dni jestem w domu w okolicach 16...
Image
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Ana »

O rety! No :lol:
Pojechałam, przepraszam.
Ale Ty z tą lampką też pojechałeś. (W weekend też wracasz o 16:00?)
Profilaktycznie dostałeś przez łep(?)/łeb(?)/web :mrgreen:
Jeszcze raz przeprasza, skoro niesłusznie wrzuciłam Cię do wora z resztą cwaniaków.


A obrońcom uciśnionych dziękuję za neutralizowanie moich komentarzy :rose:

Choć tłumaczenie mnie było niepotrzebne - też mam klawiaturę :P
-- Ańa

Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Slawol »

O rety, ale burza mnie ominęła! Muszę uważać, jak sam będę fotki robił... ;)

Jednak CofC to jedna wielka rodzina. Najpierw na siebie siądą i pojeżdżą po sobie, a potem się kochają :lol:

Peace and love! :girly: :hug: :rose:

A CMON to galeria, a nie wyrocznia, więc jak komuś samo dzielenie się pasją nie odpowiada, to musi sobie dołożyć właśnie efektami dla cyferek, żeby być "lepszym" ;)

@loler - jedną lampką też możesz coś zwojować. Spróbuj może za każdym razem kierować światło prosto na figurkę z tego samego miejsca, z którego strzelasz aparatem, gdy model inaczej ustawiasz - oświetlisz wtedy dany fragment i powinno być lepiej :) Model fikuśny, ma pełno różnych kształtów, więc faktycznie może to być utrudnienie.

A co tam teraz malujesz ciekawego?
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by mahon »

@Ańa - czasem dajesz nam zapomnieć o tym że masz klawiaturę :lol: (a poza tym jesteś nieuprzejma, napastliwa i .... i .... (pora się kryć) ;) ;) )

@Loler - wiem i rozumiem, dlatego właściwie to mi cię żal - bo tak fajny model jest słabo zaprezentowany.
a może w weekend uda ci się zrobić fotki przy tych marnych resztkach dziennego światła?

bo faktem jest, że żeby zrobić sensowne fotki przy sztucznym świetle musiałbyś mieć porządne, mocne lampy i namiot bezcieniowy (lub choćby jego namiastkę) - rozproszy on światło, które nie będzie padać punktowo i rzucać ostrych cieni (bo przy tak mocnym świetle jakie byłoby konieczne, cienie będą mocne) i przy okazji unikniesz odbić światła i przepaleń...
ale to jednak trochę trzeba zainwestować i się nauczyć, jeśli nie chce się (albo nie może) działać w oparciu o dzienne światło.

@Sławol - jedną lampką się da, tylko ciężko przy tak "przestrzennych" modelach jak ten :|
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by Slawol »

No dokładnie...
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
loler
Posts: 350
Joined: 11 Jun 2009, o 15:06
Location: Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by loler »

Ana wrote:(W weekend też wracasz o 16:00?)
nie ale przy tym modelu było tak że jeszcze w weekend go kończyłem więc to też by nie wypaliło:P
Ana wrote:Jeszcze raz przeprasza, skoro niesłusznie wrzuciłam Cię do wora z resztą cwaniaków.
spoko, się nie obrażam:)
a może w weekend uda ci się zrobić fotki przy tych marnych resztkach dziennego światła?
model przed chwilą poszedł na pocztę :cry: może klient umie dobre fotki robic;P
A co tam teraz malujesz ciekawego?
chorążego do greatswordów. Już całkiem sporo zrobione nawet;)
Image
kacpero
Posts: 2287
Joined: 1 Dec 2005, o 16:27
Location: Poznan, Poland

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by kacpero »

malowanie mi sie podoba, chociaz jak juz Slawol zauwazyl troche za duzo rozu tam jest.. fajna skora i dobry NMM.. dosc umiejetnie rozkladasz swiatlo na swoich NMMach.. nie potrafie powiedziec czy jest to uklad swiatla realistyczny ale niewatpliwie jest bardzo interesujacy i wzbogacajacy rzezbe..
nie podoba mi sie podstawka.. za malo kolorow i zbyt niesmialo wycieniowana.. no i sposob przyklejenia trawki mi nie odpowiada - wyglada jakby tam lezala a nie rosla ;) poza tym drobiazgiem i niewielka usterka w doborze kolorow - GIT ;)
Stop competing with others. Start competing with yourself.
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] lolerowe mazanki

Post by mahon »

...podsumowując: byłbym BARDZO zdziwiony gdyby klient miał powody do narzekania :snooty:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply