[PL] Galeria Saulota

Miejsce na prezentację i omawianie modeli, nad którymi ciągle pracujecie.
Forum rules
Prosimy, abyście w tym dziale starali się zamieszczać prace i dyskusje na temat nie ukończonych modeli. Jeśli macie fotki gotowych prac, to zamieśćcie je w stosownym dziale i ewentualnie podajcie link do takiego tematu w poście z WIPami.
Kuzyn

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Kuzyn »

mi tam chodzi o ten arytkuł :
http://www.chestofcolors.com/cofc-postn ... =67&page=1

trochę z niego zrozumiełem, ale niestety nie 100% myślę że po polsku lepiej zrozumiałbym glazowanie.
Potfur

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Potfur »

Aby Mahoń trochę motywacji dostał, ja też się dołączam do prośby. :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by mahon »

Mahoń motywacji ma dużo, a czasu mało ;)
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Potfur

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Potfur »

No to niech Mahoń nie użala się nad brakiem czasu, to wtedy go znajdzie. :wink:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by mahon »

nie użalam się, tylko wyjaśniam że ze względu na ograniczoną ilość czasu nie zrobię tego od razu - bo inne sprawy mają wyższy priorytet i muszą być załatwione szybciej.
a użalania w moim wykonaniu to ty jeszcze nie widziałeś :mrgreen:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Ana »

nokturnal wrote:W ten weekend wziałem się ostro za większe projekty i mam obecnie na warsztacie Witch Kinga i elfickiego smoka. O ile ze smokiem (poza podstawką i malowaniem nie będzie specjalnie zabawy), to z nazgulem będzie trochę inaczej. Wiem, że nikt nie lubi figurek do LOTRa, ale pokusa doprowadzenie modelu, tak żeby był chociaż trochę podobny do ludzi była nie do odparcia. Wszystko przez Johna Howe'a.
Mam teraz problem z tych technicznych (chcę okręcić ogon latacza wokół skały) ww. modelu, biały metal jest nie do zgięcia i zastanawiam się czy nie łatwiej by było wymodelować zupełnie nowy :?: No chyba, że jest jakiś sposób na zmiękczenie tego metalu (obróbka termiczna nad kuchenką gazową? :lol: )
Ja bym wyrzeźbiła ogon od nowa :P bo nie znam sposobu na odginanie.
Jeśli już poznałeś jakiś, to mam nadzieję że się podzielisz? :twisted:
-- Ańa

Image
nokturnal
Posts: 79
Joined: 4 May 2010, o 20:53
Location: R'lyeh
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by nokturnal »

Popracowałem trochę nad ogonem (trochę to trwało, bo nie mogłem się zebrać). Ogólny kształt już jest reszta to detale, drobne korekty i szlifowanie:

ImageClick to see full-sized image
ImageClick to see full-sized image

Ze skałką będę musiał też coś zrobić, bo jakoś dziwnie wyszła. A tak na marginesie to magic sculpt rządzi :D .
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Slawol »

Ambitny i interesujący projekt! Czekam na koniec ogona, bo na razie wygląda trochę wężowato, ale jak dojdą detale, to powinno być lepiej :)

A ta skałka nie jest zła - jedynie przypomina mi trochę blok. Mogłaby mieć trochę bardziej urozmaicony kształt.
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Wojto
Posts: 351
Joined: 2 Apr 2009, o 19:49

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by Wojto »

Hmm trochę duży ten ogon nie wiem czy misu by z tym poleciał .Podziwiam cię że masz wenę aby zabierać się za mocne konwertowanie a potem jeszcze malowanie tak dużego modelu.Czekam na update





Pozdrawiam
Zbuduj z nami nową lepszą ePolske
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Galeria Saulota

Post by mahon »

ten ogon na pewno wymaga dopracowania: zeszlifowania i wygładzenia. inaczej będzie niestety szkodził na etapie malowania.
w dół od tego wygięcia widocznego na ostatniej fotce wygląda niestarannie i plastelinowo. a nie o to chyba ci chodzi...
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Post Reply