Pajęczyna

Jak ktoś osiągnął ten efekt? A jak ja bym mógł to zrobić?
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Pajęczyna

Post by Ana »

Mam w planie pomalować LIRALITH
:idea:
Mam na nią pomysł, ale sama nie jestem pewna, jak to wykonać. Chciałabym, ażeby ciągnęła się za nią pajęczyna- coś na wzór peleryny. Dodatkowo myślałam o częściowym ozdobieniu pajęczyną jej nagości.

I teraz mam zagwostkę z czego ją zrobić :roll:
Cienka nitka :?: na ciele to i owszem, może będzie wyglądać dobrze, ale czy nadaje się do swobodnego przewieszenia :?: :?: :?:
No niech mi ktoś to powie :?: :!:
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

RE: Pajęczyna

Post by mahon »

nitka nie, będzie kłaczyć

raczej żyłka, albo długie pasma z kleju "na ciepło"....
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
messiah_182

Post by messiah_182 »

Klej na ciepło powinien był dobry.

http://uk.games-workshop.com/heraldsofd ... %2Dlair/1/

Pod linkiem jest mniej więcej pokazane jak wygląda klej na ciepło. Może się przyda.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

:shock: to chyba nie jest najłatwiejsza metoda :?
Chyba będę musiałam nieźle poćwiczyć przed tą figurką :roll:
Ale jak się za nią wezmę w wolnej chwili, to udokumentuje moje I klejowe poczynania :wink:
Dzięki za radę. :)
JEŚLI KTOŚ JEDNAK BĘDZIE MIAŁ INNY POMYSŁ TO NIECH PISZE, bo z klejem niestety obchodzę się do tej pory w sposób prymitywny, choć zhumanizowany :wink:
messiah_182

Post by messiah_182 »

Taki klejowy sposób nie musi być trudny. Zrób sobie wcześniej jakiś stelaż na którym będziesz rozklejać nitki kleju. Stelażem może być cokolwiek nawet dwa druty na które będziesz "nawlekać" klej. Zacznij od jednego i powoli wyciskając z pistoletu przechodz do drugiego drutu. Rozciągaj klej dopóki gorący. Później jak będziesz miała nitki kleju poucinaj je przy końcach żeby najgrubsze końce zostały na drutach. Taki klej jest później w miarę sprzężysty więc bez problemu da się ułożyć w pajęczynę już na figurce.

Ufff ale zamotałem - mam nadzieję że da radę z tego coś zrozumieć :)
Anonymous

Post by Anonymous »

messiah_182 wrote: Ufff ale zamotałem - mam nadzieję że da radę z tego coś zrozumieć :)
Wszystko :D
... i byłeś nawet przekonywujący :wink: (wyobraziłam sobie siebie tryumfującą z niepoklejonymi palcami :lol: )
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Post by mahon »

Eeej, na przyszłość bardziej uważaj czy jesteś zalogowana! :!:
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
messiah_182

Post by messiah_182 »

Cieszę się że pomogłem :)

Jak już spróbujesz tak zrobić to napisz jak wyszło.
Ana
Painting Mum
Painting Mum
Posts: 3418
Joined: 9 Apr 2005, o 02:49

Post by Ana »

napewno :)
-- Ańa

Image
Verbal

Post by Verbal »

Dzień dobry wszystkim :)
Ja zaproponowałbym ze swej strony sitko ... zwykłe sitko kuchenne z małymi oczkami, najlepiej z plastikową siatką. Siatkę wyciąć i przerobić wycinając jej fragmenty lub przesuwając włókna (pod warunkiem, że siatka nie jest jednolitym elementem, a jest wykonana z pojedynczych żyłek). Po uzyskaniu wymaganego kształtu miejsca skrzyżowań podkleić i chyba będzie grało. Wydaje mi się, że to prostszy sposób od "tkania" całej pajęczyny :)
Pozdrawiam
Verbal
Post Reply