[PL] Crystal_Brush_2011

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
przemo
Posts: 1031
Joined: 31 Oct 2005, o 14:25

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by przemo »

No wiesz, ale jeżeli stawka jest tak wysoka, przyjeżdżają malarze z całego świata do USA (a wiadomo, że bilet nie jest tani), zabierają ze sobą prace nad którymi kupe czasu spędzili i pewnie mają nadzieję na wygraną, a organizator tak podchodzi do sprawy oceniania to ja bym to nazwał skandalem.

Dlatego ja obstaje przy swoim - jedynym dobrym, miarodajnym i dość sprawiedliwym sposobem oceniania prac jest robienie tego na żywo przez "wykwalifikowane" jury. Nasze modelarskie prace to przecież trójwymiarowe modele a nie ich zdjęcia. I coś czuję że zdania prędko to nie zmienię :)
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by mahon »

oczywiście, że tak!
a konkursy internetowe to tylko konkursy na najlepsze zaprezentowanie figurki w internecie.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Nameless »

przemo wrote:"wykwalifikowane" jury
zapraszamy wszystkich na hussara ;)

a tak bardziej na powaznie - konkursy internetowe maja swoja specyfike, to oczywiste. umiejetnosc prezentacji (fotografii...) znaczaco wplywa na wynik. ale - teoretycznie rzecz ujmujac - kazdy ma rowne szanse... zglaszajac sie do konkursu internetowego, musisz sobie zdawac sprawe, ze podle zdjecia cie ograniczaja. Jak sie zglaszasz do konkursu na forum graczy, nie spodziewaj sie ze ktos doceni zabawy kolorystyczne w midtonach.

i teraz powtorze to co napisalem w czesci angielskiej forum - czy dyskutowalibysmy tak zazarcie o tym wszystkim, gdyby nagroda byly "w figurki z firmy X" albo "50$ do wydania w sklepie Y"? konkursow internetowych jest sporo, kiedy to fotografia jest glownym tematem omawianym po wynikach?

EDIT: nijak sie nie zgodze z Mahoniem, ze konkurs internetowy to "TYLKO" prezentacja w internecie
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Slawol »

Nameless wrote:a tak bardziej na powaznie - konkursy internetowe maja swoja specyfike, to oczywiste. umiejetnosc prezentacji (fotografii...) znaczaco wplywa na wynik. ale - teoretycznie rzecz ujmujac - kazdy ma rowne szanse... zglaszajac sie do konkursu internetowego, musisz sobie zdawac sprawe, ze podle zdjecia cie ograniczaja. Jak sie zglaszasz do konkursu na forum graczy, nie spodziewaj sie ze ktos doceni zabawy kolorystyczne w midtonach.


Zgoda. 100%.
Nameless wrote:i teraz powtorze to co napisalem w czesci angielskiej forum - czy dyskutowalibysmy tak zazarcie o tym wszystkim, gdyby nagroda byly "w figurki z firmy X" albo "50$ do wydania w sklepie Y"? konkursow internetowych jest sporo, kiedy to fotografia jest glownym tematem omawianym po wynikach
Owszem, ja bym dyskutował, ale może jestem odosobnionym przypadkiem ;) Fotografia nie byłaby głównym omawianym tematem, gdyby fotki były zrobione na przyzwoitym poziomie. Wtedy gadalibyśmy o tym, że praca z I miejsca w kat. Single jest gorsza niż ta z II miejsca. Ale jak możemy się bawić, skoro PODSTAWOWA techniczna sprawa została zawalona? Już na starcie nie ma o czym mówić, bo właśnie fotki wszystko schrzaniły. OK, niektórzy z nas widzą tam lepsze i gorsze prace, ale nie ma nawet zwyczajnej przyjemności w oglądaniu w ogóle wszystkich prac.

Ja akurat przebrnąłem przez wszystkie zdjęcia, bo właśnie aż mi się wierzyć nie chciało, że taką kaszanę odwalili. Heh, nawet powiadomienie na mail dostałem, że już jest otwarte głosowanie. Z wywieszonym jęzorem rzuciłem się na link i..... I łapy mi opadły...

Dla mnie konkurs to przede wszystkim impreza i jakieś takie miłe i sympatyczne przedsięwzięcie. Dlatego też od organizatorów wymagałbym PRZYNAJMNIEJ dobrej oprawy, a nie kiepskiej (żeby nie powiedzieć wprost - ch**owej w tym przypadku). Z racji tego, że wyniki możemy oglądać (no ja na przykład) TYLKO w Internecie za pośrednictwem strony CMON, to trochę mnie rozczarowało to, co zobaczyłem. Pal licho odczucia gapiów, którzy chcą pooglądać imprezę, ale przecież to jest przede wszystkim krzywda dla samych autorów tych prac... Dla mnie to zwyczajny brak szacunku dla wszystkich, którzy to oglądają, zwłaszcza dla autorów. I to całe odliczanie na stronie tytułowej, oczekiwanie jak na coś wyjątkowego, ochy, achy i w ogóle... Ja bym się nieźle wkurzył. I co ci malarze mają zrobić teraz? Wszyscy niech sobie sami porobią fotki, zamieszczą w swoich profilach i wtedy dopiero zobaczymy, co zmalowali chyba ;)

OK, zgoda co do tego, że konkurs został hucznie ogłoszony na całym świecie (no bo kto z naszego światka malarskiego nie zna CMON?) i dlatego każdy spodziewał się fajerwerków. A nie ukrywam - ten kryształowy pędzel zayebiście mi się podoba! :) Narobili szumu, mieli kasę, są najwięksi na świecie z galerią, wszystko naj naj i nagle co? Nie stać ich było na fotografa z prawdziwego zdarzenia?

I nawet jeśliby były to nagrody typu $50 i jeden blister na łeb, to też oczekiwałbym tego jedynego sposobu pokazania konkursu (czyli Internet + fotki) na DOBRYM poziomie. Jakość i wielkość nagród dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Oczywiście miło jest widzieć, że ktoś walczy o dobrą kasę i super statuetki, ale... Ale jak ja mam to zobaczyć, gdy prezentacja jest jaka jest...

I jak tu mówić o czymś innym, jak nie o zdjęciach? OK, pogadajmy o figurkach. Dla mnie super jest Dreadnought Nurgle'a, BA Chaplain i Rex z FW... No i ta kowbojka na dinozaurze od McVeyów... No i może coś tam jeszcze. Elrond i jego płaszcz, Reaver od Dark Eldarów, bo ma misterny wzorek i Duchess Death JRN-a (ale to sobie zobaczyłem u niego na stronie). I to wszystko, co mogę powiedzieć. I nawet te prace są niekoniecznie super sfotografowane.

Dla mnie konkurs to idea, to zabawa. Nagrody dla mnie są naprawdę sprawą drugorzędną. OK, wiadomo, że motywują, wiadomo, że jest o co się bić, no bo gra się po to, by wygrać, a potem dopiero można wygrać COŚ. OK, zgoda. Ale tak poza tym? Mówisz Nameless też o imprezach forumowych - ale kto je tak naprawdę promuje? To są małe, wewnętrzne zabawy, a mimo to pokazane lepiej, niż "wielka i cudowna impreza pod szyldem CMON". Nagrody nagrodami, ale skoro tak nakręcili wielu ludzi, to teraz niech się wstydzą takiego finału... Zobacz nawet imprezy od naszych polskich chłopaków - robią między sobą jakieś bitwy i zawsze się starają pokazać jak najlepiej efekty. I co z tego, że nagrodą jest model za 100-200zł? Nie mówimy o fotkach, bo nie ma zwyczajnie takiej potrzeby, choć u lolera w temacie zostało to jednak poruszone (fotki ma trochę ciemne), a też się nie biją o wielkie pieniądze ;)

Najważniejsze są figurki? OK, ale pokaż mi je tak, żebym mógł je ocenić :)

Zresztą myślę, że z tym kryształowym pędzlem lepiej by na tym wyszli, gdyby każdy z uczestników zrobił zdjęcia samodzielnie, bo nawet na naszym forum ludzie potrafią robić lepsze zdjęcia komórką.
Nameless wrote:EDIT: nijak sie nie zgodze z Mahoniem, ze konkurs internetowy to "TYLKO" prezentacja w internecie
I tak i nie. Myślę, że chodziło Mu o to, że możesz sobie tylko pooglądać prace przez Internet, a nie na żywo. Bo jeśli chodzi Ci o ten "hobbystyczny" aspekt, a nie techniczny - to zgadzam się z Tobą tutaj: to nie jest tylko prezentacja z Internecie :) Ale do tego potrzeba jeszcze konkursowych dyskusji uczestników i gapiów, bo sam konkurs sprowadzony tylko do info, zamieszczenia fotek i podania wyników jest suchy i bezduszny. Same fotki i lista zwycięzców.

Ja jestem rozczarowany fotkami. Poziomem prac? Może też trochę, ale nawet te, które są, mogłyby być zaprezentowane o wiele lepiej. I chyba tylko o to nam chodzi. Później byśmy narzekali na brak mistrzów pędzla (choć i tak narzekamy :mrgreen:) i obstawialibyśmy po swojemu podium w każdej z kategorii :)

P.S.
A cholernie ciekaw jestem wyników teraz ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Flameon »

Choćby nagrodą miałby być tylko dyplom to i tak wszystkim uczestnikom należały by się takie same ( najlepiej dobre i wyraźne ) zdjęcia, bo teraz to są równi i równiejsi. Pomijając fakt ,że na prawdę chciałbym pooglądać te modele a w takiej formie to mi się odechciało po włączeniu pierwszych pięciu.
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Maru »

ja to jakiś głupi jestem .. ale spodziewałem sie ze jeśli nagroda jest taka jaka jest i konkurs jest internetowy i jedynym kryterium oceny jest fotografia to :
1. wszystkie fotki wykona ten sam fotograf (chyba tak sie stało)
2. Zrobi to profesjonalnie (jest totalna amatorszczyzna - przy kosztach i wygranych )
3. postara sie "sprzedać produkt" czyli pokazać modele z ich najlepszych stron (totalny fail .. - niektóre modele maja 1 fotkę kiedy inne maja np 5 ) albo zrobi "templata"



czy tak trudno wynająć pro fotografa na 1 sesję ?? albo zapłacić za studio ?

z modeli podoba mi sie (chyba bo g widać ..... )
Blood Angels Chaplain ... bo ma naprawdę czytelne fotki i jest pomalowany ładnie
Outcast Warriors ... bo chyba wiem czyje to i wiem na jakim poziomie ta osoba maluje
Lord Tiberius - światło (namalowane - nie lampa )
Baelg - wiem czyje i wiem jak wyglada i dobre fotki
German Knight S.XIV - kupa włożonej pracy w gładkie cieniowane i g widać ...
Duchess Death - e bo widziałem wcześniej i bo dobra fotka
Kraken Priestess - domyślam sie tego jak to wygląda ....
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Slawol »

Koniec imprezy, a jeden z moich idoli - JRN - znalazł się w czołówce ;)

http://www.coolminiornot.com/articles/5 ... 11-winners
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Kuzyn

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Kuzyn »

To co mnie zdziwiło to wielkość statuetki :shock: :shock: Myślałem, że to będzie drobne a tu widzę jakąś figurę :bonk:
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Nameless »

Slawol wrote:Owszem, ja bym dyskutował
no to pokaz mi taka dyskusje o konkursie online... ja takiej nie pamietam, moze ty kojarzysz.

Slawolu, ja sie z wiekszoscia twojego posta zgadzam, ale nie o tym pisalem. mialem na mysli tylko to, ze te fotografie nie wzbudzalyby takich kontrowersji i nie bylyby tak dyskutowane, gdyby nagroda nie byl wypchany sejf.
to, ze nagroda byla jaka byla zmienia calkiem proporcje i perspektywe. byc moze zmienia calkiem nasze hobby. abstrahuje teraz totalnie od tego czy impreza byla udana i profesjonalna.

lece teraz poogladac galerie, mysle ze Slawol bedzie mial dosc czasu na kolejne wypracowanie ;)
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Flameon
Posts: 989
Joined: 1 Jul 2007, o 11:26
Location: Kraków

Re: [PL] Crystal_Brush_2011

Post by Flameon »

Nie mam pojęcia skąd u ciebie pomysł ,że gdyby nagrodą nie była kupa pieniędzy to ludziom by nie przeszkadzało ,że na zdjęciach nic nie widać a ich praca poszła na marne.
Post Reply