[PL] Hussar 2012 - Warszawa

Informacje i dyskusje o imprezach związanych z malowaniem - specjalnie dla rodaków :)
jon
Dark organiser
Posts: 202
Joined: 29 Oct 2009, o 13:15
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by jon »

@Nameless - jasne - dzięki! :hug:
Pain heals, chicks dig scars, glory lasts forever...
Nameless
The Better Choice
The Better Choice
Posts: 17415
Joined: 21 Jun 2005, o 17:41
Location: Silesia, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Nameless »

juz ;)

a skoro juz jest oficjalna lista zwyciezcow, to moge wreszcie powiedziec, ze moim prywatnym hitem imprezy bylo wygranie przeze mnie za speed painting znizki w ... JAMIE...
ale mielismy z tego niezla polewke z Maru :D
Nameless Painter Blog
==================================================
Image
Maru
Camera Expert
Camera Expert
Posts: 3631
Joined: 4 Jun 2005, o 01:22

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Maru »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gdyby nie to że nie wypadało sie kłaść na scenie ....
"GOOD RACK CAN MAKE A DONKEY ATTACK LION"
http://maru.worldblogcafe.com/
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Slawol »

No to widzę, że mieliście wesoło :)

Dzięki wielkie za listę zwycięzców! Przejrzałem sobie ją dokładnie, żeby ponownie pogratulować, ale wpadło mi coś w oko jednak... Jeżeli ta lista jest wierna i nie ma w niej błędów, to teraz odegram bardzo niemiłą rolę "tego złego" i wytknę kilka - moim zdaniem - kuch, a Szanowne Miśki chyba się nieco zagapiły.

1. Kategoria Single SF, I miejsce, scenka Nakatana, którą znamy chociażby z CMON. Szczerze Wam powiem, że ciężko by mi było podejść do tej pracy jako pojedynczego modelu... Są tam 3 figurki (w tym 2 w bezpośredniej interakcji) i przy samym zgłaszaniu takiej pracy od razu przesunąłbym ją do Dioram. A na pewno prędzej do pojedynku nawet (czyli też do dioram wg dostępnych kategorii). Chętnie poznam spojrzenie kolegów po fachu, czyli sędziów :) Jak Wy to oceniliście? Serio pytam, bez żadnego podtekstu, może ja czegoś nie widzę. Oceniać to jako model tego sierżanta, który jest przerażony, a reszta to dodatek? Ja bym chyba w ogóle nie podszedł do tematu, bo to wychodzi dużo poza podstawkę z modelem... Jako dioramka to na pewno silna praca, ale Single? Eee, chyba nie...

2. Co robi konny model na I miejscu w kat. Single Fantasy? Przecież kilka stron wcześniej Keram pytał, gdzie ma wstawić Gorbada i Nameless odesłał Go do regulaminu konkursu i odpowiedniej kategorii... Tutaj raczej się nie zawaham powiedzieć, że jest ewidentny błąd, Kochani...

3. Yarry'ego Camelsona w Single chyba zniósłbym, bo pewnie wymiarami pasował, mimo że to z katalogu 54mm. Ale w takim razie mój Brom też by tam pasował, nie? :mrgreen:

I na koniec: nie zrozumcie mnie źle, proszę, bo abstrahując od powyższego, to wciąż uważam, że te prace są świetne. Teraz to już musztarda i jeśli się gdzieś pomyliłem albo jest wyjasnienie na to - odszczekam powyższe uwagi :)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Lemartes
Posts: 478
Joined: 14 Feb 2009, o 09:39
Location: Lublin

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Lemartes »

@Sławol - co do modelu konnego zgadzam się w 100%, zastanawiało mnie to przez dużo czasu. A zostało to zrobione dlatego, że kategoria model duży była już przez lolera obstawiona(bo to o jego modelach mowa), i żeby nie musiał pakować 1 modelu do skrzynki pozwolono na takie coś(tak mi się wydaje). Osobiście uważam że model jest najwyższej klasy i wogóle zasługuje na laury, ale w tej kategorii, bez urazy, złota dostać nie powinien, bo nie spełnia jej wymogów :)

Apropo tego Yarrego to on na żywo wygląda malutkiego, w kategorii single fantasy wygladał jak każdy inny model, a w kategorii model duzy by sie zgubił wśród tych gigantów :)

A apropo modeli Nakatana, to w sumie podobna sytuacja - kategoria do której ten model pasował została już obstawiona dioramą z komandosami i tyrkami :) I chyba tak samo, sędziowie nie chcieli takiej świetnej pracy odsyłać na półkę niekonkursową ;)

Ale oczywiście to są tylko domysły, prawda może być inna. Cytując regulamin "Sędziowie mogą zmienić kwalifikację pracy do innej kategorii, jeżeli uznają ją za bardziej właściwą dla zgłaszanej pracy", więc skoro sędziowie tak dopuścili to jakiś powód tego był :)
Image
Slawol
Perpetuum Mobile
Perpetuum Mobile
Posts: 6075
Joined: 27 Feb 2007, o 20:47
Location: Gorzów Wlkp./Poland

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Slawol »

Zaraz, zaraz, moment...

1. Jury to autorytety i wiedzą, co robią, tego jestem pewien. Absolutnie nie mam zamiaru bruździć i wchodzić w kompetencje, bo sam wiem, jak wygląda robota sędziego i tylko bym się wygłupił, ale z werdyktem się zwyczajnie nie zgadzam i to tyle :)
2. Regulamin jest znany nie od dziś, tylko od kilku lat i w tej kwestii nie zmienia się. Przesunięcie zgłoszeń do innych kategorii oczywiście popieram z braku konkurencji i tak dalej, ale świadome zgłaszanie podobnych prac przez uczestników - to drugie. Słowo klucz - "świadome". Prędzej uznam decyzję sędziów i zasznuruję usta, niż poprę świadome zachowanie uczestnika jeszcze przed rywalizacją o nagrody. Dopuścili, to dopuścili, mieli ostateczny głos, każdy ma swoje zdanie na ten temat i bawmy się.
3. Yarry to był oczywiśćie tylko łagodny przykład na zdrowy rozsądek, już bez przesady.

I to tyle. Żadnych złych intencji z mojej strony i to w sumie wszystko, co mam do powiedzenia :)

P.S. A może warto by zaryzykować w 2013 roku dodanie jednej kategorii? Myślę, że warto spróbować i zobaczyć, co się stanie ;)
Pozdrawiam/Best regards
Sławomir Borysowski

Image

Let’s put a smile on that face!
Rakso the slayer
Posts: 109
Joined: 8 Oct 2010, o 13:15

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Rakso the slayer »

Pytałem Mahonia o konne modele w kategorii singli i stwierdził, że to dlatego żeby przyjmować większą ilość prac. Faktycznie kłóci się to z regulaminem, podobnie jak praca Nakatana moim zdaniem i troszkę to dziwne, Gdybym np. zajął drugie miejsce w singlu, a pierwsze by dostał model, który w tej kategorii znaleźć się nie powinien to nie był bym zadowolony ale jak to mówią "nie mój cyrk...".
Image
Ignis
Posts: 172
Joined: 8 Oct 2010, o 23:05

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Ignis »

Jeśli chodzi o prace Nakatana w Singlu SF to z tego co wiem ale mogłam coś pomylić, obydwaj panowie poza eldarem, który został uznany za punkt centralny, potraktowani zostali jako tło i część podstawki, bo nawet kolorystką się od niej nie wyróżniali. A poza tym jak już chłopaki zauważyli wcześniej umożliwiło to przyjęcie większej ilości zgłoszeń.
Image
mahon
Super Villain
Super Villain
Posts: 23961
Joined: 31 Mar 2005, o 23:36
Location: Poznan, Poland
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by mahon »

Rakso the slayer wrote:Pytałem Mahonia o konne modele w kategorii singli i stwierdził, że to dlatego żeby przyjmować większą ilość prac.
na pewno mnie pytałeś? bo jakoś nie pamiętam
o ile kojarzę, to ten model, podobnie jak singiel Nakatana, przyjmował Bohun i to on go tak sklasyfikował.

nie będę tu wchodził w szczegóły dlaczego tak zadecydował, a jeśli uzna, że chce się z tego tłumaczyć, to zawsze może to zrobić. nie chcę tu wyrażać swojego prywatnego zdania na ten temat, bo jury było 3-osobowe i oficjalne stanowisko jest wypadkową decyzji całego składu, a nie decyzją jednej osoby. Być może skomentować zechce to np. Bohun lub Flameon, ja się jednak powstrzymam.

co nie zmienia faktu, że byłem zwolennikiem dopuszczania jak największej liczby prac do konkursu.

o ile kojarzę, to była możliwość wylądowania kilku prac 1 malarza w 1 kategorii w wyniku łączenia kategorii. W takim przypadku tylko 1 praca danej osoby mogłaby być nagrodzona. na szczęście obłożenie kategorii było tak mocne, że nie było konieczności łączenia.
-- Mahoń

Image

Back in the garage with my bullshit detector
Ctan
Posts: 364
Joined: 14 Jun 2010, o 09:12
Location: Kraków / Proszowice
Contact:

Re: [PL] Hussar 2012 - Warszawa

Post by Ctan »

Ja w sumie nie widzę nic niestosownego we wrzuceniu pracy Nakatana do singla sf. Tak naprawdę dark eldar był ważny, gwardziści to tylko tło które dopełniało błyszczącego chopka. Najtrafniejszą kategorią z pewnością był by duel ale z braku laku i dobry singiel. Gość przywiózł naprawdę powalającą pracę i myślę, że kategoria nie miała większego znaczenia, żeby dostać w pełni zasłużoną szablę. Ot takie moje luźne przemyślenie.
A co do konia lolela to mam mieszane uczucia trochę bo to niby taki singiel na koniu ale sam nie wiem. Kurde, teraz jak na to patrzę to już sam się pogubiłem :D W każdym bądź razie też super praca a'la kolobobowe konie.
Image Image
Post Reply